trip-krainetrip-ukraine-dark

Jaak Nilson

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
7 postitust
39 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sibulatee Varnja-Kasepää-Kolkja Peipsi ääres Tartumaal. Päikese käes säravad sibulavanikud loovad mulje vahemerelisest värvimängust. Peenrad on sügavad liigse kevadise vee tõttu. Päris huvitav ja hoopis teistsugune Eesti. http://bit.ly/aKZ5Yo

Parimat, Jaak Nilson

Ei tahaks reisifoorumit läbustada autoriõiguste jms müügiteemaga.

Punkel, soovi korral võid teha oma põhitööd 1 kroon tükk või tund. Teiseks esine oma nime all, kui julged. Delfi debiilikud kirjutavd ka sõimu ja roppusi anonüümselt. Maailmas on enamus pildipanku, mis müüvad pilte mitusada või tuhat dollarit tükk. Ja üldse ei puutu see siia teemasse.

Nagu ma mainisin siis kõik, mis on internetis nähtav ei ole tasuta kasutamiseks. Jah tõepoolest saab panna mõne pildi oma blogisse viitega autori fotole. Korrektne on lisada link, mitte foto. See on väga lai ja keeruline teema ja lõpliku tõde ei ole. Arusaam, et kui keegi paneb fotograafi tehtud foto kusagile teise blogisse on reklaam pole ka päris õige. Ma eelistan pigem tasu tehtud töö eest, mitte reklaami. Niimoodi võttes võikski fotograafile mitte maksta, sest milleks talle raha, kui saab tasuta reklaami. Ainult fotograaf jääb siis tõesti nälga. Võtke alati autoritega kontakti ja mõistliku soovi korral leiab enamasti ikka mõlemaid osapooli rahauldava tulemuse.

Üldse on arusaamatu, kust ja kuidas tulevad sellised tigedikud nagu siin üks ülalpool mainitu on. Vabandan veelkord, et reisifoorumit on nüüd tõesti kasutatud mitte sihipäraselt:)

Parimate soovidega, Jaak Nilson

Kuukivi,

Alati on võimalik pilte mitte vaadata. Minu pildipangas olevad fotod sobivad suurepäraselt reisifoto rubriiki. Pole kordagi pakkunud midagi müügiks ja ei plaani seda teha ka mitte, sest see oleks vist vastuolus selle portaali põhimõtetega. Kuna piltide vaadatavus on suur siis on arvatavasti enamus inimesi pigem positiivselt meelestatud:) See, et fotod asuvad professionaalses arhiivis e. keskkonnas ei tohiks küll kedagi häirida.

Triplekix,

Vesimärgid häirivad tõesti veidi fotode vaatamist. Kuna piltide varastamine on tõsine probleem siis ilma ka ei saa. Käesolevad vesimärgid on siiski osaliselt läbipaistvad ja ei tohiks liiga pealtükkivad olla. Vesimärkide mõte on ka see, et neid ei oleks võimalik kergelt eemaldada. Seega on ebaausal inimesel väga lihtne foto allservas olev märgistus lihtsalt ära lõigata. Ühtlasi edastavad vesimärgid ka infot, et foto võib-olla varastatud.

Tervitades, Jaak Nilson

Reisida võib ka kodumaal. Väike ülevaade Eesti linnadest ja loodusest küll inimestega ja ilma inimesteta.

http://www.photoshelter.com/…ock-Photos-I… . . . Lisaks võttis täna Trip.ee kätte liimipurgi ja kleepis kõik postitaja Eesti reisipildid ühe teema alla! Edaspidi palume kõik oma uued ja Eestimaised fotogaleriid postitada samasse teemasse! Täname.

Galerii Eesti aerofotodest. Lisaks mõned pildid ka Gibraltari kalju otsast ja Seattle Space Needle tornist. See on päris kummaline tunne, kui lendad paar tundi ilma ukseta helikopteris. Peale maandumist läheb veel tükk aega, kuni enesetunne taastub. Tuul ja müra teevad oma töö. Seda ka suvel sooja ilmaga.

http://goo.gl/uS8g

Eesti mõisate fotogalerii. Leiate ehk mõne väärt mõtte, kuhu minna ja mida teha. Loomulikult on see ainult väike osa meie mõisapärandist. http://bit.ly/a2x0Zr Päikest, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Tere,

Kes plaanib Saaremaale minna siis vaadake http://bit.ly/aCM2ZM galeriid. Enamus turistilõkse ja mitte ainult on fotodel olemas.

Päikest, Jaak Nilson Rohkem reisi-ja looduspilte http://www.jaaknilson.ee

Hei,

Mõned fotod nädalapäevad tagasi vette lastud pilliroost tehtud paadist Lainejänes. http://bit.ly/agCSnC Tauno Laasiku eestvedamisel tehakse Tartumaal Alatskivi kandis Roomaad. Viie aasta jooksul on plaanis teha Peipsi äärde kuni 100×100 m suurune pilliroost saar, kus kõik muud hooned oleks samuti pilliroost. See saab olema esimene selline Euroopas.

Samuti toimuvad seal vahel õpitoad. Hoidke silmad lahti ja netist leiab ka infot.

Päikest, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Saaremaa ja Muhumaa. Meretagune koht, kus leidub alati midagi uut ja põnevat. Loomulikult ei saa üle ega ümber tuntud magnetitest nagu Kuressaare, Angla tuulikud, Sõrve Säär, Panga pank ja Kaali kraater. Muhu muuseum, Üühu pank, Pädaste mõis ja Katariina kirik.

Nimekirja võiks tublisti kohti lisada. http://bit.ly/bdCgZB Avastamisrõõmu kõigile, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Tere,

http://www.photoshelter.com/c/jaaknilson/gallery-list Allpool on kollektsioonid ja galeriid.

Yosemites oli aastal 2005 juunis algul veel maantee 120 suletud. Palju lund. Sõisime ringi.

Sõit oli järgmine: Yosemite- Bodie kummitustelinn- Death Valley- Las Vegas-Zion-Bryce- Capitol Reef-Moabi linnake- Arches- Canyonlands-Grand Canyon lõunakallas- Las Vegas- San Simeon ( Hearst castle Californis- vahmere stiilis loss mägedes) Carmel- San Francisco.

Sinna vahele jäi veel Route 66 ja muud nipet näpet. Kui on norm veetase soovitan minna ka Lake Powell paadituurile. Moabis võta Hummeri või Jeep Wrangleriga mõnetunnine juhiga retk.

Kui on huvi võin saata täpse teekonna kirjelduse. Millal kuhu minna, kus pildistada, mis kellaajal pildistada, kui kaua mingi matk aega võtab jms.

Pole ise Grand Canyonis matkanud, aga see on selge hullus ühe päevaga alla-üles käia. Suurt kanjonit on keskpäeval täiesti mõtetu pildistada, sest päike on seniidis ja valgus lame. Kahjuks olin just sel ajal seal ja õhtul oli tarvis edasi liikuda.

Igas galeriis on pildid, küll Grand Canyoni, Bryce Canyoni , Zion National Park kohta. Vastavalt asukohale ja teemale. Kui on soovi ka mõningaid USA linnu vaadata siis minge lihtsalt galeriidesse ja leiate sealt muud pildid.

Soovi korral oskan ehk mõne näpunäite anda. Kuigi praeguseks on päris palju eestasi juba Utah`s, Arizonas ja Californias seiklemas käinud.

http://goo.gl/elLS http://www.jaaknilson.ee

Leiate siit Costa Del Sol, Marbella, Ronda, Gibraltari ja selle ümbruse pilte http://goo.gl/kbNJ

Gibraltari fotode leidmiseks kasutage otsingut ja Gibraltar.

Mugav või mitte, lollidemaa või mitte. Tegelikult USA väga mõnus turismimaa. Olen käinud seal kolmel korral, viimati 2005. Vaadata on palju, küll loodust ja linnu. Aastal 2005 polnud mingeid probleeme lendamisel. Täna ehk jällegi asi veidi närvilisem kui muidu. Kuna tegemist on ülimalt tsiviliseeritud ja organiseeritud riigiga siis on tõesti mõned asjad üle lombi meiesugustele anarhistidele vahel arusaamatud ja tobedadki. Jõudu kõigile.

http://www.jaaknilson.ee

Itaalia kohta ei mõista midagi halba öelda. See on turismimaa ja kui oled viisakas siis pole ka probleemi.

Küll on mul olnud intsident Rootsis neegritega. Pildistasin ühele oma Soome kliendile Soomes-Rootsis kaubanduskeskusi. Kõikvõimalikud neegrid ja muud värvilised on kaubamajades suht tüütud tegelased. Soomlased ja rootslased on pildistamise suhtes neutraalsed, aga kohalik neegervanamees kobises midagi ja kohmasin vastu, et ma ei räägi sinu keelt ehk siis rootsi keelt. See läks kaebas migile noorele neegrile, et näe kus pildistab seal. Tuli siis ülbama ja lubas kaamera ära võtta jne. Selgitasin küll, et nemad pole pildistamisobjektid, aga kus sa sellega. Kui keegi midagi üldse kobiseb siis ongi need just kõikvõimalikud värvilised, neil on alati midagi kommenteerida stiilis, hey man... Siis tuleb lihtsalt kas hästi sõbralikult vastu naeratada või teha nägu, et ei pannud tähelgi.

Kurtsin häda kaubanduskeskuse kontaktisikule ja see informeeris antud situatsioonist ka turvamehi. Ilma turvamehi hoiatamata polegi võimalik keskustes pildistada.

Pärast oli üsna hea ja inimlik tunne neegrile koht kätte näidata, sest turvameeste nina all oli päris kindel edasi töötada ja just selle ülbitseja nina all.

http://www.jaaknilson.ee

Olen USAs maksnud edukalt veel Hansapanga deebetiga. Ei mitte mingit jama ja nii erinevatel kordadel ning aastatel seal olles.

http://www.jaaknilson.ee

Paar päeva tagasi teatati kusagil, et Costa Del Sol on Euroopas või isegi maailmas kõige hullemini massiturismi poolt kahjustatud paik. Olin paar aastat tagasi seal, pole hullu midagi. Costa del Sol`is tasub vaadata Marbella vanalinna, Ronda linnakest, muidugi Alhambra paleed, Gibraltari kalju otsas käia. N-ö kohustuslik turistvärk.

http://www.jaaknilson.ee

USAs olgu juhiluba või pass taskus, kui tahad ööklubisse pääseda. Alla 21 pole sinna asja ja kindlasti küsitakse. Ehk ainult juhus päästab sellest, kui oled sellises vanuses. Minu abikaasa käest, kes oli seal viibides paar aastat alla 30, küsiti ka. Ja kuna tal seda taskus polnud siis ütles mehhiklasest turvamees vastuseks minu küsimusele, et mis te arvate, kui vana ta võiks olla - that`s a law.

http://www.jaaknilson.ee

Tere,

Ega Sa ei eksinud kütusekulu ja hinnaga. Väljavõte Su kirjast "Sõitsime läbi u 5700km ja bensiini peale kulus u 5800 krooni"
Kui arvestada 10 liitrit sajale siis kulub 570 liitrit kütet ja keskmine hind ca 20 krooni siis 570 x 20= 11400.- krooni. Kui arvestada balitmaad ja Poola ca 16 krooni liiter siis tuleks ehk 10 tuhat krooni. Kuigi kevadel oli bens veidi odavam.

Tervitades, Jaak Nilson http://www.jaaknilson.ee

Veel paar aastat tagasi lendas Estonian Air Franktfurti ja sealt ca 1t ja 30 minuti pärast San Franciscosse Lufthansa. Edasi tagasi kokku 13600.- Ülimugav, ise lennanud kaks korda. Lufthansa põhiline pakkuja Eestis peaks olema Kaleva Travel. Kõik need mitmekordsed ümberistumised on väga väsitavad ja kui pead veel kusagil ööbima ka siis rahalist võitu eriti ei tulegi. Pean silmas odava pileti korral.

Kindlasti jälgi, et oleks piiramatu läbisõit ehk unlimited milage. Kui vähegi võimalik ära väikest autot siiski võta, sest sõidad palju ja suurem masin on mugavam. Ameerikas on ruumi palju. Parklad ja tänavad pole tehtud invakärudele nagu Euroopas ja meilgi kombeks. Ma ei mõtle siin Hummerit vaid, ikka norm mõõtmetega masinat. Samuti on kaasas parasjagu kola. Asju ei tohi autosse nähtavale jätta, nagu Eestiski. Mõnes rahvuspargis olid isegi vastavad sildid üleval.

Aastal 2005 juuni võtsin Chrysler Sebringu 24 päevaks kokku veidi alla 1000.- USD Natuke üle poole sellest summast moodustasid kaks kindlustust, üks neist oli mingit sorti liability ja teist ei enam mäleta. Üks kindlustus oli täielikuks auto kaitseks ja teine siis juhuks, kui sõidad enda süül ameeriklase vigaseks. Nad on seal selle peale kole maiad. Kohe kui saavad kusagilt pappi välja meelitada kohtu abil siis hoia oma nahk... Ilma kindlustustete ma ei riskiks, sest ptüi ja 3x üle õla... Mul oli netist tellitud Chrysleri odavam variant Dodge, aga nad pakkusid seda seljakotti Chrysler PT Cruiser. Kuna keeldusin sellest siis saingi sama hinna eest kallima klassi masina. Rendifirmaks oli Thrifty ja netis tegin lihtsalt bronni. Ei mingit ettemaksu. Ehk ei ole mõtet vaevata ennast vana auto ostmisega. Tavaliselt on rendikad väga uued ja korralikud autod. Mootorid on küll lahjavõitu. Meie Sebring oli kolme km kõrgusel üsna jõuetu ja tuli tõsine hirm, kas ikka jõuab üldse enam mäest üles minna. Kõrgel õhk ju hõre ja mootori võimsus väheneb. Aga tegime peatusi ja saime hakkama. Samuti pole rendikatel sageli kompassi ja temperatuuri näidikut. Ameerikas on oluline teada, kas liigud maanteel põhja või lõunasse, itta või läände. Sest kõik maha-ja pealesõidud on näiteks stiilis HWY 101 South või HWY 101 North. Paarisarvudega maanteed on ida-lääne ja paaritute numbritega põhja-lõuna suunas. Bensiini võta ikka odavamat ja tangi alati ise. Kui bensuka töötaja aitab sind tankimisel või peseb tuuleklaasi puhtaks siis maksad ekstra juurde. Jälgi silte self. 2005 oli dollar kroon 1:12,9 ja keskmine liitri hind 8,3 krooni. Ära kunagi sõida maanteel tühja paagiga, järgmine tankla võib tulla 150 km pärast.

Vaat, see sõltub juba inimese enda maitsest, mida vaadata. Pole Miamis ega lõunas käinud. See eest korduvalt läänerannikul ja Kesk-Lääne kõikvõimalikes kanjonites (Utah) pluss Yellowstone Wyomingis ja Glacier National Park juba Kanada piiri ääres. Califonia on ehk USA üks kõige mitmekesisem osariik. Kõrged mäed, Surmaorg, kõrbed, veinikeldrid, ookean, lisaks kaks põhilist linna nagu LA ja SF. Kaldun arvama, et kolm nädalat Miamist San Franciscosse ehk liialt lühike aeg. Ega siis igal pool ka midagi vaadata pole ja pikka tühja sõitu paljuvõitu. Isiklikult valiksin siiski ühe piirkonna ja surfaksin seal põhjalikumalt. Või oled mingi aja Miamis ja põrutad lennukiga Las Vegasesse, San Franciscosse, LA`sse ja rendid sealt uuesti auto. Kui oled loodushuviline siis pole lõunas suurt midagi teha. Viimasel reisil sõitsin 16 päevaga ca 6000 km maha ja oli ikka päris valus andmine. Kuigi sai matkatud mitmetes kanjonites nagu Bryce, Dead Horse Point, Zion, Arches, Monument Valley, Yosemite. Kokku tuli üldine läbisõit kuu jooksul ca 7500 km. Kirjuta iga päeva õhtul, kus käisd, mida tegid jms. Hiljem on jube mõnus vaadata ja meelde tuletada, sest detailid unuvad ruttu. Paar päeva arvesta ka ajavahega harjumiseks. Kuna aprill pole veel hooaeg siis kui lähed Hearst Castlesse kell 8 peaksid kindlasi piletid saama. Pikal reisil ei tasu üldiselt midagi eriti kinni panna, sest Sa ei tea kus täpselt oled ja seega sead endale piirangud. Aga vaada nende kodukalt järgi. Kui arvad, et oskan midagi veel öelda, võta minuga otse ühendust. Kodukal on kontaktid. Kui on huvi vaata pilte www.jaaknilson.ee

Soovitan Priit Pulleritsu raamatut Ameerika. Sealt leiab palju huvitavat. Priitu võib pidada ehk üheks parimaks Ameerika tundjaks resimise alal. San Simeoni lähedal on ka Hearst Castle, mille rajas eelmisel sajandi keskel Ameerika meediamagnaat Hearst ühe mäe otsa. See on vahemere stiilis loss. Kui sellised kohad huvi pakuvad siis võiks pilgu peale visata. Sinna tehakse ainult grupireise ja minna tuleks hommikul 8-9 paiku. Tuur võtab 2-3 tundi. Ameerika on niivõrd suur ja mitmepalgeline, et soovitusi, mida teha võiks lõputult anda. Samas seab aeg ja ka inimese enda vastuvõtuvõime teatud piirid.

Mõni aasta tagasi tegin järgnevalt. Võtsin aluseks korraliku keskmine üleriigilise motelliketti Motel 6. Maksis keskmiselt 55-65 USD tuba kahele.Võta mõnest motellist tasuta raamat Motel 6 ja saad aimu, kus nad Sinu teekonnal asuvad. Kui jõuab lähedale ööbimise aeg vaata ka muid teele jäävaid motelle. Kui saad odavamalt on hea, aga kui ei siis arvestad Motel 6 näiteks. USAs lisandub absoluutselt kõigele tax ca 6-8% summast. Seda ei näidata hindadel. Ainult bensiin on koos käibemaksuga. Toidukauplusi kahjuks ei mäleta, kuidas seal oli. Arvestades praegust surutist ei reisi ameeriklased eriti ja saab ka arvatavasti öömaja hinda veidi tingida. Rusikareegel on, et pikemaajalisel sõidul on edasijõudmise kiirus keskmiselt 80 km/tunnis. Selle hulka jäävad lühiajalised puhke- ja söögipausid. Loomulikult muutub see kohe, kui pikemalt ringi surfata. Minul õnnestus ühes teest veidi eemal olevas motellis ööbida 35 USD eest. Kõik oli väga lihtne, samas aga puhas. Tuba oli selline, et seal oleks võinud ca 8 inimest magama panna, kui oleks voodeid olnud. Mottellides pakutav nn. continental breakfast koosneb ühest väga läägest magusast saiast ja kohvist. Kuigi kohtasin ka erandit. Kindlasti käi Grand Canyonis Arizonas ja Las Vegasele arvesta ka paar päeva. Arizona lõunaosas on vinged kaktused ca 5 meetri kõrgused. Peale Las Vegast ära põruta kohe San Franciscosse vaid mine Highway 1 kaudu läbi San Simeoni, Californias. Sõidad mööda vaikse ookeani kallast pikal kuni San Franciscosse välja. Võtab aega ca 1-2 päeva, sest tee on kurviline. Aga tasub ära, sest vaated on vapustavad.