trip-krainetrip-ukraine-dark

ill

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
27 kommentaari

1 külastatud kontinenti

Viimased kommentaarid

Marijampoles on ka mitu odavat hotelli. Ise oleme paar korda Eivas olnud, ~50 euri neljane tuba.  

Jutt Kaunase teede kohta peab paika, löökaugud on vägevad, omal läks õnneks, kolakas oli suur aga siiani autol  midagi küljest ära pole kukkunud.

Klaipeda- Siauliai- Jelgava - Riia - Pärnu ei olnud eelmisel pühapäeval ühtegi remonti, kui Jelgavkrasti- Salacgriva 70km/h piirang välja arvata. Sõitsin läbi Riia, ringtee olukorda ei oska kommenteerida.

Võib tulla. 24h saab tasuta muuta ryanairi broneerigut.

Swedis on see maksmise kohustus ainult Visa/Masteri kuldkaartidega, Amexi puhul seda piirangut pole. Samas vaevalt keegi sularahas reisi eest maksab, ikka läheb ju see raha kontolt maha, niiet see 50% piirang ei tohiks takistuseks olla.

Mitte ainult Tenerifel, Madriidis ja Toledos ja Valencias ja Barcelonas ka. Ehk siis kogu Hispaanias.

Esimene ettejuhtuv link - http://spanishnewstoday.com/-new-child-car-seat-laws-in-spain-come-into-force_28868-a.html?Banner=56

Swedbanki tingimuste järgi algab ja lõpeb reis kodus/tööl. Õnneks pole eriti kindlustust vaja läinud, välja arvatud üks purunenud kohvriratas. Selle hüvitamiseks piisas kindlustusele (swed) pildist.

Jah, kui sa lennukisse ei astu.

Tallinnas saab tavalise passi hetkel 2 tööpäevaga kätte, Tartus ilmselt siis paar päeva rohkem.

Täna passisin Riia pool tulles enne Ainažit fooride taga ca tunni. Esimesed pool tundi ei toimunud midagi, lihtsalt seisime ja vastu ka kedagi ei tulnud. Arusaamatu.

Ei ole neil mingeid linke, linnas 90% majadel peal silt, et korter, tuba vms välja üürida. Vene keele oskus tuleb kasuks, inglise keelt on enamus neist üürileandjaist ainult kaugelt näinud.

Tallinna lennujaamas ei või oma käruga väravani sõita, tuleb pagasisse anda.

Ryanairiga Bremenisse, see on ca 200 kilti eemal.

Eelmisest suvest kogemus, kus öösel käidi avatud rõduukse kaudu esimese korruse toas sees. Inimesed toas magasid samal ajal. See konkreetne hotell oli samas muidugi Rethymno peatänava ääres ka ja tuba, milles sees käidi, nurgapealne, kuhu oli lihtne sisse ronida.

Bussiliiklus suuremate linnade vahel ok, väiksematesse kohtadesse on rendikaga lihtsam minna, bussid käivad ikkagi kohalike vajadusi arvestades, turistile ei pruugi ajad sobida.

Mina kasutan minigripi asemel läbipaistvast materjalist kosmeetikakotti, siiani pole Euroopas virisetud.

Saabiga lennates palutakse enne lennukit suurem pagas ära anda, pannakse alla pagasisse ja sihtkohas saab lennukitrepi juures jälle kätte. Vähemalt Stockholmist tulles oli see nii.

Lennujaam polnud linnast üldse kaugel, lennujaamast linna käib suht tihedasti buss. Aprillikuus ei kohanud ma seal ühtegi taskuvarast ega üldse sellist kahtlast kontingenti, nagu neid suurlinnades ikka kipub olema, väga meeldiv ja turvaline oli kõik. Linn ise on väga huvitav, aga väsitav, pooled tänavad on 45 kraadise nurga all (ok, väike kirjanduslik liialdus). Duoro vasakul kaldal asuvad portveinikeldrid, paljusi neist saab tasuta külastada ja neis veini degusteerida. Veini neilt tuuridelt osta pole mõtet, linnas poes on odavam. Randadest ei tea midagi. Lissaboni saab sealt bussiga (http://www.renex.pt/) või rongiga, sõiduaeg sama (ca 3h), bussipilet oluliselt odavam, bussipileti eest sai maksta ainult sularahas.

Brüsselis on põhimõtteliselt kolm jaama, Nord, Central ja Midi, ülejäänud on pigem peatused. Asuvad nad kõik ühel joonel ja jaamade vahel on tihe liiklus, paljud rongid läbivad kõiki kolme, nendega saab vajadusel jaamast jaama sõita, aga 10 minutit on isegi Midi-s ümberistumiseks kahtlaselt lühike aeg, see jaam on paras lahmakas, belgia rongiliiklus pole kõige täpsem ka.

GarminXT versioonist 5 Symbianile, vastuseks siim38-le.

Symbiani versioonile 5 ei meeldi eelmiste versioonidega tehtud või imporditud asukohad, peab vanad ära kustutama ja uued tegema. Ebameeldiv muidugi. Tema endaga tehud asukohtadega pole probleeme täheldanud.

Asi käib vajaduse järgi, kui lapsel ikka turvavöö käib üle kaela, siis peab kõrgendus all olema. 4'9" on 145 cm, 40 naela on ca 18 kilo.

Täiesti normaalne kämping, meri ja veekeskus kohe kõrval, lademes telkimiskohti mändide all, suures majas saab pesta ja kööki kasutada.Kämpingu peaks enne ära bronnima, koguaeg ei pruugi vabu olla, telkimiskohtadega ei tohiks muret olla.

Ei ole ta ohtlikum ega ohutum kui ükskõik milline teine suurlinn, La Rambla peal on politseinikke iga 10 meetri tagant. Ise olen seal kaks korda käinud ja mulle tundus, et keegi isegi ei üritanud mind paljaks röövida.