topsik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jah vaatasin ise samuti seda Veneezia ümbrust, aga nüüd olen tutvusringkonnast saanud hoopis vastukaja ja tungivaid soovitusi, et mingu me parem Horvaatiasse Rovinj´i ja Pula jne kanti. Pidi sisuliselt olema nagu Itaalia, aga soodsam.

Jagan Jaanuse arvamust ühe kolmandiku osas. Kui soovid kogu reisi vältel ühes kohas viibida ja hästi puhata, siis Negril on parim koht. Pikim rannariba, palju valgeid, erinevad majutused jne jne. Montego Bayd reklaamitakse millegipärast erinevates raamatutes kui Jamaica turismimekat, tegelikult peatuvad seal kruiisilaevad, turistid kablutavad oma päeva jooksul peatänava läbi ja lahkuvad. Negrilisse minnakse ikka nädalateks. Ööbimiseks soovitaks näiteks Sunquest Cottages, kus isegi ööbisime. Hind oli 80$ öö kahele inimesele kokku, nii et kahepeale saate alla kümne tuhandega hakkama.

ok, igal juhul soovitaks majutust Norman Manley Boulevardil. Seal on küll kallim kui West Endis, aga see tasub ära, sest rand on otse hotelli või külalistemaja ukse ees. Rand ise on väga pikk ja täis erinevaid majutusasutusi, baare rannas, ajaveetmisvõimalusi ja valgeid inimesi. West Endis on tunduvalt kasinam see värk ja koht ise jääb juba kaljude peale nii et randa peab jalutama.

Kas teil on Negrilis öömaja olemas?

Meil oli kahepeale 1500 USD-i. Lisaks maksime majutuse eest veel osades kohtades kaardiga. Kaardiga maksmine on nii ja naa.. osades kohtades on see võimalus, paljudes kohtades mitte, nii et sellele ärge lootma jääge. Sularahaautomaate on mõned, aga me ei kippunud sealt hullupööra välja võtma, sest kohalikud hoiatasid, et osad tüübid võivad seda jälgida. Üldiselt Montego Bays ja Negrilis olid kaardiga maksmise võimalusi suht palju. Taksos me väga tippi ei jätnud, kuna nad niigi küsivad üle, ükskõik kui madalaks sa hinna ajad, sest ilma märkimisväärse kasuta saadavad nad su lihtsalt pikalt. Restos on osades kohtades tip arve peal kirjas 10 prossa ja osades kohtades jätsime ise, aga mitte väga üle 150 jam$

kingstoni lennujaamast ööbimisse võtke kindlsti takso. meil läks see Blue Mountinisse maksma 55 USD-i, mille kulutamist me iseenesest ei kahetse, kuna sõit oli pimedas umbes 25 km ja lennujaamast sa lihtsalt ei saa muudmoodi minema. Päevasel ajal on küll võimalus silmata kusagil mõnda bussi, aga see paneb teid oma trajektooril maha ja sealt omal käel hotelli kõmpida Kingstonis lihtsalt ei soovita, kuna meid hoiatasid selle linna eest enamvähem kõik kohalikud elanikud. Uptown on ainus turvaline koht ja sellest ruudukesest välja minna on ikka väga kahtlane. Route taxiga Montego Baysse võib minna 100-150 USD-i kanti ja ma isegi ei usu, et sealt hinda palju alla saaks, sest vahemaa on pikk ja teeolud kohati üsna rasked. Muidu soovitaks bussi Kingstonist (hind umbes 15 USD), aga kuna bussijaam asub downtownis, siis sinna minna ei soovita. Meie tulime Negrilist tagasi bussiga ja kohalikud soovitasid meil enne bussijaama maha minna ja takso edasi võtta, sest downtown on eriti ohtlik. Kilomeetri hinda ei oska öelda, aga no viie km puhul üle 10 dollari me küll ei olnud nõus maksma. Pigem läksime juba jalgsi ja seal on see, et kui te ühele ütlete ära, siis kohe on kümme tüüpi, kes on sobiva hinnaga nõus minema. Kindlasti vahetage jamaica dollareid, sest kui nad usadesse ümber arvestavad, siis suurte möödapanemistega teie kahjuks.

rahakurss on siiski 1USD = 63-69 jam$

Viisa vormistatakse piiril ja see läks õnneks suhtleliselt libedalt, maalt lahkumise tasu ei ole, aga see eest olid päris naeruväärsed, arvukad ja tülikad turvakontrollid, mille sarnast polnud isegi mitte Londonis. Ööbisime kuues erinevas kohas, millest neli olid eelnevalt broneeritud. Põhimõtteliselt oleks hea eelnev bronn, kuigi sellel olid nii plussid kui miinused. Kui läbite Negrilit, siis seal piisab, kui jalutate ühest majutusesest teise ja valite endale sobiva hinna ja tingimustega. Kingstonis oleks kindlasti eelnevalt kinni vaja panna midagi, sest seal sihitult midagi otsida võib tervisele kahjulikuks saada. Transpordiks on kolm erinevat viisi. Kõige kallim on route taxi, mis teoreetiliselt peaks olema ainult teie kasutuses ja punase numbrimärgiga ehk siis seaduslik teenuse osutaja. Teine variant on shared taxi, mis siis korjab lisaks teile veel karja teisi inimese tee pealt kaasa. Pole imestada, kui viiekohalises autos istute varsti kaheksakesi. Iseenesest oli see päris naljakas ja odav ka kõigele lisaks. Nad teevad lühemaid otsi erinevate asulate vahel ja hind on 100-200 jamaica dollari kandis (1 jam$ = 63-69 USD) Ja kolmas variant on buss. Nn bussijaam on igas asulas, ja üldjuhul kaardil ka märgitud. Kui sinna jõuate, siis mingid pimp taolised tüübid juhatavad teid kohe õige sõiduki juurde, milleks on marsatüüpi väikebussid erinevates tehnilistes seisukordades, kuidas joppab. Väljumisaegu pole, mis tähendab, et kui te ruttu jõuate, siis ootate kannatlikult kotid süles, kuni viimanegi pragu on matsi täis topitud ja kui jõuate tiba hiljem, siis olete teie need, keda sinna prakku hakatakse toppima. Aga hullu pole ja jällegi suht odav ja tuleb kõne alla, kui vaja läbida pikemaid vahemaid. Hinnas leppige alati kokku enne sõitu, kuigi bussi puhul pole see isegi oluline, sest odavamat vahendit nagunii pole ja bussijuhid üldjuhul tüssama ei kippunud. Route taxi puhul on kauplemine täiesti möödapääsmatu. Mis marsuut teil kavas on, isiklikult soovitaks põhjalikumaks tutvumiseks küll ainult põhjarannikut?