trip-krainetrip-ukraine-dark

pille-riin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei plaaninud ka rendiautoga (1,1 mootor, automaatkäigukast) päriselt mägedesse (Itaalias) minna, aga noh.. vahel juhtub (kiirtee remont, ümbersõidud, ilmselt valesti ära keeramine jne), aga masin oli usin, tegi küll lennukihäält, aga ronis üles ja alla saime ka. Kiirteel kihutas ka kui hoo sisse sai.

GPS on abiks, telefonides ka tänapäeval mitmed erinevad äpid olemas, töötavad ka netiühenduseta, lae ainult piirkonna värsked kaardid kodus alla.

Tegelikult tahtsin anda ühe järeleproovitud soovituse - vahel võib juhtuda et nii päris GPS kui ka telefoni analoog enam ei tea, kus sa oled, siis ära kaota pead - lülita telefonis sisse internet ja Google maps aitab hädast välja.

Olime ka taolise toreda teadmisega hädas.. järeldasime lõpuks, et see tähendab umbes seda et hind sisaldab käibemaksu :) Lihtsalt oletan, et Itaalias on mingisugune aastane maks või auto soetamisel makstav maks mis suunatakase teehooldusesse. Igasuguseid põnevaid makse on ju olemas - kuskil skandinaavias näiteks televiisorimaks vms. Täpsemalt ei ole viitsinud uurida. Kiirteel tuleb ikka maksta vastavalt autoklassile ja läbitud vahemaale jms. Telepassimärk/andur tuleb eraldi soetada.

Teemaksud on tõesti erinevad, sõltuvad nii maanteest kui ka autoklassist. Meil läks A-klassi masinaga (Fiat 500, VW Up jms) Firenze kandist Milanosse mööda A1 kiirteed sõites ca 24 €. Eesolev suurem auto maksis tookord ligi 40 € (läbitud vahemaad muidugi ei tea) Mõned korrad maksime ca 100 km eest 3-5 €, väiksemaid summasid ka väiksemate vahemaade eest väiksematel stradadel. Kokku läks 1200 km läbisõidu peale ca 40€ maksudeks. Palju sai sõita ka mittemaksulistel teedel. Vahel küsiti kohe raha peale sõites, enamasti pidid peale sõites automaadist nn pileti võtma ja maha sõites seda tagastades maksma.

Muidugi võid kuskil Telepassi väravatest läbisõiduks mingi märgi osta, ei ole vaja kassades sebida, TP väravaid läbides registreerib sõidud ning maksad pärast, kas neil soodustusi ka on, ei oska öelda, mugavam kõrvalt vaadates tundus kindlasti.

Mitu päeva kavatsed(=suudad) paigal olla ja ühelt mäelt laskuda, et öömaja sealsamas peab olema? Jasnas maksimum kaks päeva, muud mäed 1 päev ning põhjalikult ära triigitud. Kui öömajaga valitud mäel üldse lund/ilma juhtub reisiajavahemikul olema.

Tatra natuke värksem ja mõnusam jah, aga hommikulaud oli Satelis parem

krokutill vaata seda linki, seal on aastate ja kuude lõikes ilmainfo olemas http://www.tutiempo.net/en/Climate/FUNCHAL/85220.htm Oktoobri-novembri vahetusel oli seekord suhteliselt 'jahe', sajune. Mägedes oli isegi lumekirmetis maha tulnud, mida reeglina juhtub (kui üldse) detsembri keskel. Värskelt tulnuna ütlen, et õnneks viimane nädal oli väga soe, kehvemal päeval meie keskmine suvi (20-22 kraadi,tuuline) ning parematel päevadel meie soe suvi - 25 ja peale ning tuulevaiksem. Tuul on pehme ja sametine. Sai ujuda ookeanis, olenevalt päevast ja kohast oli veetemperatuur 18-21. Just paras jahutamiseks kesk päevitamist või saarel ringitraavimist. Hetkel õitseb orhideesid vaid kolm liiki, ning see ei tasu vaeva minna neid sinna aeda vaatama, parem võtta selle ajaga midagi paremat ette, tegevust ju leiab. Nunnade org ei ole sugugi 'must be' nimekirjas mu meelest. Tüüpiline turistilõks.. muidugi on see vaade mida tolle tripi käigus pakutakse vägev, kuid kui teha nii ida kui lääne tuur siis saab vaateid meelte küllastumiseni ja hinge matmiseni. Kogu see saar on üks paras botaanikaaed (ja pealinngi täis mitmeid aedu kuhu saab täiesti möödaminnes sisse astuda) nii et eraldi ei ole häda ka sinna minekust - kui ei ole just eriline loodushuviline. Ka nädala jooksul jõuab seal käia ja sõita ja vaadata ning ka puhata vaatamisest:) Täiesti rahulikult ja rabelemata. Ahsoo, tobboganisõit valmistas väikese pettumuse, lootsin sealt rohkem elamusi:)

Tervitus! Planeerin ise ka puhkust Madeiral, nii et tänud elava diskussiooni eest:). Samuti ilmalink ja muud on väärt kraam.

Adreanast - ei haagi hästi lahti jah, mis värk tema tuuridega oli. Pakun, et ta sõitis siiski suure bussiga (mingi "nurgabüroo" säästutripp?), sest neis 8-pealistes bussikestes kostab vähegi normaalne jutt ka ilma mikrita probleemivabalt.

Slovakkias on elu väheke odavam, poolas umbes nagu meil. Leib on ikka selline tavaline euroopalik valge leib. Slovakkia hinnad jagad pooleks ja siis võtad veel kröömike maha, Poolas korrutad neljaga ja lisad veel mõnevõrra. See oli öeldud suurusjärkudes arvutamiseks kui tahad kähku koduste hindadega võrrelda. Poolas toimib kaardimakse kiiremini kui Slovakkias ja inimesed liigutavad ka end kärmemalt. Eriti on see märgatav näiteks Tesco ketipoode võrreldes. Nagu öö ja päev:) Slovakkias pead tublisti aega varuma ning nädalalõpus seal ostlemine on nagu teadus ja kassasaba hullem kui suusatõstuki järjekorras seismine-trügimine. Slovakkias pead kuskil söögi-joogikohas kindlasti ette hoiatama teenindajat, et soovid kaardiga maksta (kui soovid). Ega nad ei kipu seda eriti soosima ning kui arve tehtud juba sularahas maksmiseks, olla võimatu muuta (korduvalt juhtunud erinevates kohtades mitmel aastal). Kõige masendavamad tualettruumid ja aeglasemad kaardimaksed on tavaliselt Leedus olnud (vabandan nende ees kel on oluliselt positiivsemaid kogemusi). Hoia igaks juhuks paberirull käepärast.

KW suure tõstuki (nagu trammivagun) pilet maksis viimati ligi 30 kohalikku raha, ca 125 krooni. Mäel olles ole mees ja suusata:) tõste üles (ntx neljane tool vasakul nõlval) maksis 10 kohalikku, et mitte iga kord võimalikus sabas seista osta niimitu piletit kui arvad end suutvat laskuda. võid osta ka 10X pileti ja kasutada seda ntx kahekesi. Paremalt nõlvalt saad päris alla, nn kojusõit, aga poolelt mäelt saad ka väikese tõstukiga üles ja sõidurõõmu pikendada kui tahad. Kogemata päris alla sõites ei jää muud üle kui selleks korraks loobuda, sest suur hulk turiste ja natuke suusatajaid on trammisaba lootusetult pikaks ajanud. Tõsine suutaja läheb kell 8 mäkke, pool 9 ei ole ka viga, aga kella 9st alates on mõttetu seismine trammi oodates:S