akira

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hotel des Flandres Nizza raudteejaama läheduses oli koht , kuhu võite kindlasti minna, 2009 a juunis olime kahekesi neljases toas - 55 eurot tuba. Tel 0493887894.

Tulin kaks päeva tagasi Santorinilt ja jagan värskeid muljeid majutusest. Olid küll majutuse pakkujad sadamas vastas ( hommikul enne kella 8-t) ja pakkusid erinevate hindadega ööbimist ja samas transferi ka ärasõidul. Valisime ,ei kahetse - kahene tuba 30 euri , tuba oli puhas, väike bassein õues , rõdu , köögi kasutamise võimalus; transfer hinna sees.Majutus oli Fira ääres , 15 min kesklinna jalgsi ( bussipeatus 100m ). Maja pidas perekond, vanaema tervitas meie tulemisi rõdul ja öösel oli nauditav vaikus. Aadress www.pensionstella.gr. Santorinil olin kaks päeva ,mulle kui mitteleboturisile sellest piisas.Eelnevad kaks päeva veetsime Kythnosel, kus turiste oli kümnetes kordades vähem ja muljed saare loodusest , pealinna tänavate ilust ja puhtusest ning Loutra kuumaveebasseinist hoopis meeldejäävamad.

kohapeal järjekorras pileti lunastamisest - järjekord tundus küll pikk ja võimatu seistes jõuda piletini, kuid tegelikult kulus ~tund ja olime galeriis sees - oli lõunaaeg ja hommikune tippaeg möödas.Võimalik ka varahommikul enne avamist sabatada ja nii raha kokku hoida.

soovitan Sharon House Hotel - rannast ja bussijaamast 3-5 min kõndimist, puhas ja värske remondiga, meeldivad teenindajad. Oktoobris saime dbltoa 50 euroga.Ostes SITABUSi pileti 5euroga, võid sõita Sorrento- Salerno vahel 24 tunni jooksul palju soovid ja kogu amalfi rannikuga ( ka Ravelloga)tutvuda.

sõitsime öise rongiga kõige odavama piletiga ( vist E20-23) , sest Salernos ei leidnud jaama lähedal hotellikohta ja hommikul tahtsime Salernost kindlasti edasi sõita - oli hetkeotsustus sõita öösel.Rong tuli Roomast ja osa kupeesid oli tõesti ülerahvastatud, osades oli kesköö ajal istmed hõivatud magajate poolt.Kõndisime vagunist vagunisse ja lõpus oli täiesti vaba kupee, millede pehmetel istmetel oli hea uni , ärkasime Messinas praamilt mahasõidul.Tundus et osaliselt hõivatud kupeede uksed olid kindlalt kinni seestpoolt ja lisaks trügida suht raske; ka meie sulgesime ukse ja keegi ei tülitanud meid. Magamisvaguni piletid olid ~ 3-4x kallimad.Oli hea õnn , kogemus julgeda teha hetkeotsustusi ja mälestus imeilusast Sitsiiliast. Kuna Salernos istusime Palermo rongile( hilisõhtul polnud valikut), tulime Messinas rongilt maha ja ootasime paar tundi, siis sõitsime edasi Taorminasse ja sealt pärastlõunal Cataniasse, kus veetsime mitu päeva ja käisime Etnal.

Lastega sõites võid mõelda võimalusele sõita Cataniasse Roomast või Napolist rongiga. Meie asusime rongi Salernos ( rong tuli Roomast) ja väljusime Messinas, mandrilt tulevad rongid sõidavad edasi nii Taormina-Catania-Sürakusa kui Palermo suunda. Salernos olid tol õhtul odavamad hotellid täis ja nii me veetsime selle öö rongis magades, hommikul kell kaheksa olime Taorminas.Odav ja mugav.