trip-krainetrip-ukraine-dark

emigrant

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

20 meeldimist
5 postitust
256 kommentaari

2 külastatud kontinenti

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

EL kehtiva lennureisijate õigustest tulenevalt on teil õigus küsida Ryanairilt hüvitist: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm

Telke laenutavad matkapoed Glasgows (n. Tiso, Outdoors), aga nede hinnad ja tagatisraha võivad kallid olla. Miks mitte kaaluda matkajatele mõeldud mägionnides (bothies) ööbimist? http://www.mountainbothies.org.uk/bothies.asp

Marsruuti vaadates tundub, et liiga palju kavatsete sõita, mõned ööd autos mööda saata ja kohapeal nautimiseks eriti aega polegi (nt. Surmaorus). Eelpool ütlejal õigus, et Yosemites märtsis pole suurt midagi teha ja lume tõttu enamik teid suletud. Lõunapool soojem.

Tera, Sul on õigus turistilõksu määratluse suhtes. Ülalnimetatud skeemid on pigem turistide petmised või neilt vargused kelmide poolt.

Eks ta mugav on moblaga minnes, aga kunagi ei saa kindel olla, et levi on või see heast peast kinni ei jookse nagu elektrooniliste vidinatega ette tuleb.

Käisime aprillis, metsas oli paar meetrit paks lumi maas, mis aina sulas, nii et kummikuid oleks vaja läinud. Vesi oli pahkluuni. Lumekettidetta rahvusparki ei lubatud, need sai kohlikust bensukast laenata. Mitmed teed on lumega suletud ka. Käisime King Sequoia pargis Big Shermanit vaatamas.Oli võimas puu. Suvisel ajal sealkandis parem, teed on lahti ja pole paksemaid riideid vaja.

Inglismaal suvalises kohas telki püsti panna ei saa, kuna maa on eraomand ja loata sissetungijate vastu seadusega kaitstud. Leidsin guugeldades ühe lehekülje, millel telkimisvõimalusi maakohtades, aga neid kodukaid on teisigi: http://www.ukcampsite.co.uk/articles/view.asp?id=364 Hindasid vaadates on odav võrreldes B&B või hotellidega.

Yelloswstone on väga suur rahvuspark ja kui teil soov seal mõned päevad olla, siis tasub pargi sees elada. Saadaval on erisuguse hinna ja tasemega ööbimiskohti, aga peaks juba praegu ette tellima, sest juuli-august on kõige turistirohkemad kuud sealkandis. On muidugi neid, kes väidavad et kohale laekudes said voodikoha või telkimisplatsi, aga sellele ei tasu lootma jääda.

Arches ja Canyonland mõlemad väga kenad ja huvitavad kohad. Võibolla jääb paarist nädalaks väheks nii suure hulga territoorimi läbimiseks, eriti kui kavatsed matkata ka vahepeal.

Kui pole plaanis autot rentida, siis on bussiühendus lennujaamaga väga hea ja odav.

Kindlustuse koha pealt ei ole mõttekas maksta pagasikindlustust, sest lennufirmad peavad selle kadumise puhul kahju korvama. Oli vist 500 euri ühik, vahet pole, mis seal sees on. Kõik väärtuslikumad asjad soovitatakse käsipagasiga lennukisse võtta, sest nende kadumist äraantavast pagasist kindlustus ega lennufirma ei kompenseeri. Lennukisse või sööki kaasa võtta küll, joogi peab lennujaamast kalli raha eest kaasa ostma. Tallinna lennujaamas on kõige odavam vesi 1,5 euri pool liitrit kohe ootseaali sisenedes poes.

Second hand poodide kraam oleneb piirkonnast, kus rikkam rahvas, seal üldiselt poes parem kaup. Mõned second handid müüvad vaid kasutatud disainiriideid ja nimetavad end vintage'ks ja hinnad ka kõrged.

Phoenixis endas vist suurt midagi teha pole, Scottsdale on natuke ilusam linnaosa. Kui aega on, võib sõita Tombstone'i või Saguaro NP kaktuseid vaatama. Prestoni kandis on veiniistandused. Tegelikult on Arizonas vaatamisväärset palju.

Sagrada, kuidas saab lahendada hüpoteetilist probleemi?! Äkki kukub katuselt kivi pähe?

Pead uued piletid ostma. Rynairi ei huvita mitte, et teil edasilend oli ostetud. Tegutsevad nagu heaks arvavad.

Venice Beach on hea lähedale minna.

Autoga ringiliikumine Hollywoodis on vaevaline ja parkimine kallis. Kui leiad mõne ostukeskuse, saad seal tasuta parkida, kui ostutšeki ette näitad. Ei pea sugugi midagi hinnalist ostma ja tuleb odavam kui väljas parkida, kus päris mitu taala tunni eest tahavad.

Kui tahad Yellowstoni korralikult näha, peab seal erinevates kohtades ööbima ja varakult ette ära tellima, sest suvel võivad isegi telkimiskohad täis olla. See on ikka suur territoorium, aga ka rahvast on palju. Mäletan, et olime ühe öö imeilusas Lamar Valley's kämpingus, ärkasime hästi vara ja läksime loomi vaatama. Matkaradu on ka igasuguseid, aga karude suhtes peab ettevaatlik olema ja vahel on mõned rajad nende tõttu suletud. Sõitsime läbi nii Grand Tetonist kui ka Glacier NP-st, mõlemad väga ilusa loodusega ja vapustavate vaadetega, metsloomi nägime palju.

Me sõitsime Seattle'i kaudu, aga juulis. Olge mitu päeva seal, nii põnev koht.

Võibolla oled liiga optimistlikult arvestanud vahemaid, näiteks LA-SF ookeaniäärne tee võtab ilma peatumisteta 6,5 tundi, olenevalt liiklusest võib kauem minna. Iga asja peale kulub paratamatult kauem kui oled esialgu arvestanud.

kr287, oled guugeldanud oma marsruuti ja näinud, kui palju miile teil läbida tuleks kõige selle nägemiseks. Mu meelest tahte liiga palju ühe lühikese reisiga.

Minu soovitus on sealkandis ringi liikudes mitte kilometraaži koguda, vaid ikka nautida ilusaid rahvusparke ja vapustavaid maastikke, natuke aeg maha võtta, autost välja ronida ja matkata. Nii mitmeidki siinseid reisplaane lugedes jääb mulje, et soov on California, Nevada, Arizona,Utah ja Colorado peamised vaatamisväärused kahe-kolme nädalaga läbi sõita, palju aga selle lühikese aja sees tegelikult näha jõuab, on tõesti kaheldav. Nagu USA turistid Euroopas, et kõik riigid paari nädalaga läbi käidud.

Kui õudne puu Brüsselis, aga eesmärk et mittekristlased end solvatuna ei tunneks on küllap saavutatud.