Merra

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
13 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aga mitu inimest nad peale võtavad? Kui mul on pere 2 täiskasvanut ja 2 last, mis siis see takso maksma läheb?

Kuna lähen reisile lastega (märtsi 2 pool), siis huvitaks Borneo malaariarisk (Sabah põhiliselt). Ise võiks veel neid malaariatablette neelata, aga lastega pigem väldiks seda teemat. Näiteks see Orangutangide rehabiltatsioonikeskus on suht sisemaal, kus malaariaoht mingi kaardi järgi kõrge. Aga muidu sama teema, kuhu Singapurist edasi minna ja mida teha lapsed 7 ja 10. Tahaks näha teistmoodi loodust, vihmametsa, loomi, aga mitte loomaaias, snorkeldada võibolla mõni kajaki või paadiretk jõel ja pigem eelistaks odavamat kui kallimat varianti.

Kõigepealt küsimus, et millise hinnaga on sinu jaoks soodne öömaja? Meie leidsime nelja peale korteri 1800 peeso eest öö, aga umbes sama oleks saanud ka 1200 peeso eest, kahjuks ei pannud me midagi kinni ja hotellid olid täis, targem oleks midagi ära pukkida. Lonely Planetis on mingeid odavamaid variante täitsa olemas. Mäepealsed hotellid tundusid ka väga mõnusad ja romantilised, aga Maleconi ees randa pole,seega kui tahad rannalähedust, siis võiks hotell olla kas Hotel Zone pool või siis Zona Romanticas (vt. kaardilt). Ise ööbisime pool ajast Nuevo Vallartas, kus oli väga mõnus ja puhas rand, sobilik ujumiseks ja väikse lainelauaga surfamiseks, aga midagi muud seal teha polnud. Teise osa ajast viibisime Viejo Vallarta ja Zona Romantika piril Rio Cuale suudmes, kust algas Malecon. Ütleme siis nii, et elu keskmes. Samas, rand tundus seal väga must ja ülerahvastatud, vette seal küll minna ei tahtnud. Aga sealt sai võtta suht odavaid trippe vähe rahvastatud ja päris üksikutesse randadesse. Täiesti vaikse ja läbipaistva veega oli Las Animales, mille kõrval Quimixto, kus oli poole tunni jalutustee kaugusel kosk. Selle tripi õige hind on 300 peesot, kui keegi seda pakub. Kindlasti tasub bussiga minna ka Boca Tomatlani, mis on lihtsalt lummav koht ja sealt saab 60 peeso eest sõita watertaxiga nii Las Animalesi, Quimixtosse kui ka Yelapasse. Puerto Vallarta on täiesti turvaline, palju turiste, aga ka palju kohalike (tevelt 350 000), ingliskeelega saab igal pool hakkama.

Kas keegi äkki teab, kas Cuernavacast läheb otse buss Pueblasse ja mitu korda päevas või mis Bussifirma?

Aga kuidas sinuga kontakti saaks, kui me juba seal olema ja hätta jääme?

Tõenäoliselt alustame sõitu MC Historic Centrist. Kas pühapäeval kell 6 võiks loota ilma ummikuteta linnast välja saada? Kavas on hankida GPS. Aga kui oskad öelda maantee numbrid, mida mööda oleks parim Taxcosse sõita, siis oleks abiks. Kui rendime auto Mexico Cityst, siis kas Cuernevacas on üldse mõtet peatust teha ja kui, siis mida vaadata. Kas Xochimilcosse saab ka metrooga või kuidas oleks sinna kõige parem Hisoric Centrist minna?

Millised päevad ja kellaajad on Mexico City liiklkuses küige hullemad. Kuidas on liilus näiteks pühapäeviti (18.jaanuar)? Kas saate soovitada mingeid kellaaegu linnast väljasõiduks (taxco suunal siis)nii tööpäeval kui pühapäeval.

Lõpuks, arvestades ajalist faktorit, sai tehtud otsus sellise marsuudi kasuks: Mexico City (koos Püramiidide ja ujuvate aedadega)- Curnevaca/Taxco - Zitacuaro/Jungapeo (st. Michoacani idaosa) - Patzcuaro/Uruapan - Guadalaraja - Puerto Vallarta + kõik huvitav, mis teele jääb. Vahepeal sai kaalutud ka varianti sõita Uruapanist alla rannikule ja rannikut mööda Puerto Vallartasse, aga lugedes ohtralt foorumeid, tundus, et liikumine rannikuäärsel teel on ikka suht aeglane ja võtab keskmiselt aega 12 tundi (Playa Azulist- Puerto Vallartasse. Kui kellelgi on kasulikke soovitusi, siis need on teretulnud. Kas Mehhiko kohta on olemas GPS kaart? Ja kuidas küll see kanjon sealt Guadalaraja äärelinnast üles leida?

AquaSuril see häda, et ta asub rannikust piisavalt kaugel ning seal on pidevalt pilvine, samalajal kui ookeni ääres on pilvitu või kerge pilvitus. Ise jäime seal käies ikka täitsa haigeks - tuuline oli ka. Ocean Park on rohkem mere ääres, ainult tundus, et on kinni, täpsemalt ei uurinud (käisin 15-23.oktoober). Ekskursioonidest saare ringreis äkki!

Reisiplaanidesse on tekkinud veel üks variant, lennata Läbi New Yorki Cancuni peatuda paar päeva Playa del Carmenis ning jätkata sealt marzuudile Palenque, Agua Azul & Misol-Ha, Ocosingo, San Cristobal de las Casas, Sumidero Kanjon ja Tuxtla Gutierrez (Kust lendaks edasi). Kui keegi on Cancuni kandist Palenquesse sõitnud, siis milline tee Playa del Carmeni poolt valida, kas läbi Chetumali või läbi Campeche. Kumbal teekonnal on rohkem vaadata ning milline võiks olla kilometraaz ja ajakulu (teede olukord siis). Kas on tõsi, et Palenque kandis pole soovitav pärastlõunat liigelda?

Kas lennuaegade muutumine 6 kuu jooksul on väga tavaline. Tegemist oleks American Airline piletiga Cancun-New York ja edasi on vaja ümber istuda Euroopa lennule. Millegipärast pakub Amadeus selle konkreetse lennupileti hinnaks üle 8000 kr ja kõik teised välismaised süsteemid kaasa arvatud lennufirma kodukas 2500 kr?!

Endal oli hiljuti kogemus, et Estravel tahtis ümber vahetada nende kaudu ostetud paberpiletid, kuna muutusid lennunumber ja terminal. Ma pole kindel, et ise selliseid asju jälgida suudan.

Jah, aga USA-sse sisenedes peab ju pagasi välja võtma läbi tegema riiki sisenemise ja siis pagasi uuesti ära andma, kas pole? Kas selle kõige läbitegemine ajaga 1:48 on reaalne?

Palm springi lähedal on ka Joshua Tree Park, hiiglaslike tääkliiliatega, mis näevad kaktuse moodi välja - mulle meeldis. Linnades pole tõesti mõtet aega raisata, ise sõitsime peamiselt mööda California linnu, siiamaani ei taha tagasi. Eriti mõtetu oli LA. Aga San Fransico kesklinnale on lahe läheneda mööda Bayd kaatriga.