joeman

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
176 kommentaari
Viimased kommentaarid

Üks superöömaja, nii hinna ja just asukoha poolest on Rossios asuv Pensao Estacao Central. http://www.booking.com/hotel/pt/pensao-estacao-central.html?sid=2214bf76600f788ad5a50994e11c9e4a

Madeiral jälle suht sama jama, ainult tunduvalt kergem loodusõnnetus ehk seekord. Nii et palju õnne Madeirale minejatele

Mis Sind Cascaisi kohta huvitab? Põhimõtteliselt võtad üks päev lihtsalt kohaliku elektrirongi Lissabonist ja sõidad lihtsalt sinna. Ega seal eriti peale ranna pole miskit. Jahisadam ka. Kohe kõrval on Estoril. Seal on Euroopa üks suurimaid kasiinosid.

Põhja_Portugalis on mäed umbes 1000-1400 meetrise kõrgusega. Ses mõttes etem on veidi alla poole tulla, kus on Serra Estrela ja 2000 m

Autorendist- parima hinna ja tingimused(Europcaris ja Avises näiteks peab sul krediitkaardil olema deposiit-summa, vist oli 500 eurot vms., AutoJardim teeb ainult krediitkaardist slipi ja ei nõua raha olemasolu krediitkaardil) sain just Auto Jardimist. http://www.auto-jardim.com/.

Muide Lissabonist läheb Lagosesse kell 1 öösel üks buss. Võib olla isegi see aitaks. Siis saaksite järgmisel päeval Lagoses rahulikult omale autot otsida rendikatest. www.rede-expressos.pt

Korterite üürimise kohta ei oska aidata. Kuna siin päris paljud britid üürivad kortereid, siis kusagil netis on kindlasti mingid saidid, kus pakkumised üleval. Soovitaks ehk siis otsida mingeid brittide saite

Kuna ise resideerun siin, siis oskan ehk üht-teist soovitada.. Farost Hispaania poole pole noortel suvel eriti miskit teha. Portugali vanuritel muidugi meeldib väga käia just sealpool, sest välisturiste vähem. Samas portugallane ise ei oska eriti pidutseda. Ja need kes oskavad, need lähevad just Farost lääne poole ehk siis Vilamoura, Albufeira, Portimao(Praia da Rocha), Lagos ja Sagres on siis peamisteks noorte kohtadeks. Faro fenomen on see, et seal on ööelu kui on üliõpilased seal. Ehk siis suvel pole üliõpilasi ja ka pidusi pole. Midagi kindlasti on, kuid see pole üldse võrreldav mis mujal toimub samal ajal. Talvisel ajal on see muidugi peamisi pidutsemiskohti, koos Portimaoga just, sest mujal pole turiste siis. Farost Hispaania poole on ka päris palju hispaanlasi. Tavira on eriti popp hispaanlaste hulgas. Paar aastat tagasi olid Tavira saared täis rahvast ja käis kõva melu, kuid nüüd suretati see värk kohalike nõudmisel välja, sest taheti magada rahulikult.

Sevillas naudi lihtsalt mõnusa auraga linna. Apelsinipuud tänavatel..Ilusad pargid. Sõida hobukaarikuga kindlasti mööda linna. Kui jalgpallihuviline oled, siis linnas 2 suurt staadioni, mis mõlevad on umbes 50000 kohta mahutavad. Naudi tapaseid. Sevilla vist kuulsaim tapaste suhtes. Kui põhimõtted vastu ei käi siis külasta härjavõitlusareeni. Linnapiiril on Euroopa üks suurimaid lõbustusparku- Isla Magica, kus tegevust isegi vat et rohkem täiskasvanutel kui lastel, sest paljud lõbustused on ikka parajad adrenaliinikohad.

Kui 250 km väga kauge pole, siis soovitaks Granada linna ja Alhambra lossi. Endal siiani veel käimata, sest ei saanud piletit tol päeval kohapealt

Autorendi krediitkaardi broneering sõltub autorendifirmast. Omast kogemusest siin tuttavatele autot rentides Europcar ja Avis on tahtnud väikeste autode pealt 500 eurot kaardilt bronnida. AutoJardim teeb aga ainult krediitkaardislipi ja kui auto tagastad ja kõik ok, siis annavad slipi tagasi või tõmbavad puruks.

Olles kursis siin Portugalis paljude hotellidega, ka 5 tärnistega, siis mina pole veel kohanud hotelli, kus välibassein oleks soojendusega.

Assooridel on min. palk 480 euri. Eks seda nad seal turisminduses teenindajad ka enamjaolt saavad.

Sadamast läheb buss ju kesklinna

Tegelt on ju mõtetu vaielda. Kui sa oled business-klassi lendaja, siis loomulikult on patt lennata igasugu odavlennufirmadega a la Ryanair ja Easyjet. Umbes samamoodi ei käi see sama seltskond Eestis kusagil turul ega Säästumarketis, vaid Stockmannis ja Kaubamajas. Samamoodi nagu kunagi Saksamaal olles käisime Aldi Marktis ja siis tuttavad sakslased pidid end ära peitma, sest "normaalne sakslane " Aldis ei käi, seal käivad vaesed

Tegelikult ju küsimus ei ole 15 minutis. Ma võin ju ka öelda näiteks et tulen 30 minutit varem. Või 45 minutit näiteks. Küsimus oli ju lennujaama ja bussireisi võrdluses. Ja bussijaama ma arvan et te ka ei tule 15 minutit enne bussi väljumist. Eriti kui on näiteks tippaeg ja bussid võivad olla täis. Kusjuures toon näite Portugalist. Ekspressbussidele seal pileteid bussijuht bussis ei müü, vaid tuleb osta pilet piletikassast, kus pahatihti pikad järjekorrad.

Tegelikult on peaküsimus selles, et kas tõesti valid lennufirma selle järgi milline on pardateenindus? Et kas kohv-tee, saiad, toit, alko on hinna sees? Ma saan väga hästi aru kui lend on näiteks 4 või enam tundi, siis poleks ju küsimustki. Norm toitumine on ju 3 korda päevas.

Kahel tuttaval läks eelmisel kuul Finnairiga pagas kaduma. Mu õel läks 2 aastat tagasi tema ainsal lennukogemusel ja seda Lufthansaga samuti pagas kuhugi pärapõrgu.

Ise lennanud umbes 30 korda Ryanairiga ja pole veel kordagi lend hilinenud ega pagas kadunud või viivitunud.

Õde käis mul külas Lissabonis Lufthansaga 2 aastat tagasi 6500 krooni edasi-tagasi. Viimati käisin Eestis naisega Farost Riiga edasi-tagasi 2 inimest 4000 krooni. Hinna sees oli 1 äraantav pagas inimese kohta ja 4 lendu

Rääkides toidu rollist lendamisel... pole eriti täheldanud näiteks et Tallinn-Pärnu bussis midagi pakutakse. Sõiduaeg ka ju pea 2 tunni ringi. Viimati sai sõidetud näiteks Pärnu-Tartu bussis pea 3 tundi ja ei pakutud midagi, isegi mitte raha eest ja keegi ei sõimelnud. Et kuidas Te neid linnade vahelisi vahemaid siis läbite? Autoga? Et siis peatute mitmeid kordi kusagil tanklates alati? Ei tahaks nagu uskuda eriti. Aga lennukis peab 2 tunnise lennu puhul kindlasti süüa saama.

Argentiina on ju 90 päeva viisavaba või ei saanud ma küsimusest aru?

Oonurmekas, hea point:) Räägi sellest neile, kellele Eesti on unedemaa, kus miskit ei toimu:)

No ma ei tea...Mul ka tuttavaid inglasi ja nad kõik räägivad, et Tallinn on nende jaoks maailma pidude pealinn, et ainult Eestis toimuvad veel need tõelised peod. Ja käivad pea iga kuu Tallinnas nädalalõppudel pidutsemas. Sellist juttu rääkida, et Eesti on unederiik...see ikka kinni inimeses endas. Ehk maitsed on erinevad.

Algarves tõesti pole rohkem rahvusvahelisi lennujaamu kui Faro oma. On veel mingi väikelennukite lennurada kusagil Lagoa-Portimao lähedal , kuid see on ainult mingi lennuspordi harrastajatele.

Kui tahad lõbustusi, siis parem valik on kui sõita Farost lääne poole. Ida pool on rohkem hispaanlaste ja portugallaste kuurordid ja lõbustusi vähe. Millisesse kuurortisse on lihtsaim minna? Vat see on pähkel. Üldjuhul tuleb siiski transfeer võtta. Bussiliiklus pole siin niivõrd sobiv. Ja kui saabud peale 19.00 Farosse, siis ei jäägi muud üle kui transfeer või takso. Takso km maksab umbes 1 euro km. Lähimad kuurordid siis läheduse järjekorras Vilamoura, Albufeira, Portimao, Lagos. Parim ehk oleks isegi Albufeira, sest asub Algarve keskel ja siit läheb busse igale poole ja otse. Lagosest näiteks kui tahad mujale linna sõita ida poole, siis üldjuhul tuleb enne Albufeirasse sõita ja seal ümber istuda.

Bussiajad saad www.eva-bus.com. Aga parim liiklemisviis on siiski soovituslikult auto ehk võimalusel soovitaks autorendi peale mõelda.

Lende saad planeerida näiteks siin- www.skyscanner.net

Esimene netist ettejuhtuv- http://www.algarve-seafaris.com/

aga neid küll ja veel!

Hea lennuplaneerija- www.skyscanner.net

Eile suri 5 inimest Albufeiras, Maria Luisa rannas. Toimus kaljuvaring ja inimesed, kes olid kalju all, lihtsalt jaid varingu alla.

http://www.correiodamanha.pt/noticia.aspx?channelid=00000009-0000-0000-0000-000000000009&contentid=5B185579-01EC-4E92-AC70-E4CC7E2BADD3

Portugal ja Algarve on veel täitsa ok.