Profireisija

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oleksin alles umbes 10.08. sinna suunda liikumas.

Ise olen alates 1993 väga palju autoreisi Baltikumi kaudu ringi Euroopat teinud, tavaliselt 1-2 iga aasta. 2013 tegime perega päris analoogse reisi, aga meil oli ahvatluseks tasuta korter Málaga kõrval ja minul ka asju sealkandis. Meil ja sinna poole teekond oli suhteliselt sarnane teil praegu mõttel oleva plaaniga, kuigi minu jaoks olid kõik tuttavad kohad. Sinna sõitsime 2 nädalat (Helsingi - Tallinn - Ostrava (2 ööd) - Olomouc - Brno (Pasohlavky 2 ööd) - Mikulov - Salzburg - Liechtenstein - Olten (1 öö) - Bern - Le-Puy-en-Velay (2 ööd) - Cap d'Agde (3 ööd) - Beziers - Andorra (1 öö) - Fuengirola). Tagasi tulime 2½ nädalat (Fuengirola - Pamplona - Roncesvalles - Cognac (4 ööd) - Basel (5 ööd) - Strakonice (1 öö) - Liberec (2 ööd) - Toruń (1 öö) - Grajewo (1 öö) - Harjumaa (1 öö). Kohal olime koguni kuu aja. Mõlemas suunas oli ka läbi öö sõite.Ise ei soovitaks ringreisil nii kaugele, eriti suve ajal, minna. Lisaks kui teil reis satub Euroopa suvepuhkuse hooajale ehk 15.07 - 20.08. on päris hullumaja mõnes eriti turistlikus kohas. Lisaks tasuk autoga uurida eriti just väikseid ja kesmise suurusega kenamaid linnu ja maakohtasid ja kuna nt. Barcelonasse, Valenciasse ja Málagasse saab Eestist ja Soomest väikse raha eest lennata pea igal aastaajal, ei tasu väga kui erilist põhjust pole, suve ajal sinna tormata.Üldiselt Euroopa rannikut on suve ajal pungil täis rahvast ja liiklus ka selle järgi ebameeldiv linnades ja nende lähialadel. Kiirteedel jälle eriti ei näe midagi kui ei sõida välja mingis kohtades. Seega soovitan uurida huvitavaid peatumispaiku ja rahulikult minna. Tegelikult ka pole näiteks Kagu-Euroopa sugugu hullem kui Lääne-Euroopa ja Horvaatia rannik ning saared palju ilusamad kui nt Prantsusmaa Vahemere rannik. Kui aega on, sõitke need kilomeetrid ennem ida-lääne -suunas kui põhja-lõuna -suunas. Nt järgmine oleks laias laastus väga huvitav:Tallinn - Białowieża - Lublin - Lviv - Tšernõvtsõ - Karpaatid - Užhorod - Eger - Pécs - Zadar - Istra - Zagreb - Ljubljana - Bled - (Venetsia kui tahtmist aga see omaette trikk) - Verona&Garda - Lugano - Vierwaldstättersee&Luzern - Bern - Aix-en-Provence - Nimes - Tarni kuristik (Gorge du Tarn) - Dijon - Colmar+Elsassi külad - Basel - Rothenburg ob der  Tauber - Bamberg - Karlovy Vary - Ceskÿ Krumlov - Olomouc - Toruń - Olsztyń - ja siis Eesti poole.See nüüd ainult üks näidis kus Horvaatias saaks mere ääres olla, ja Prantsusmaal ning Itaalias ka võimalus kui soov olemas. Alpid, Karpaadid ja mõned väiksemad mäestikud teekorral ja võimalus peatuda mõnes looduskaunis kohas, linnas, kindluses, orus, kuristikus, järve ääres jne. Lisaks vältida kõige hullemaid tungikohti (kui Venetsia kasuks ei otsusta) ja rahulikult puhata. Laiema tuuri võib ka teha, aga see oli nn. rahulik 45-50 päeva tuur kui eesmärk vaatamise tutvumise poole, mitte kiirteede ahmimises.

Tee serva pisihotellid maksvad 120-200 PLN/öö 2-4 kohaline tuba.

Ametlik hostelliorganisatsiooni kodulehekülg: http://www.ptsm.org.pl/ Maakonnad mis teie liikumispiirkonnas (szukaj na stronie ehk otsing): Warminsko-Mazurskie ja Podlaskie

Telgikohad on üldiselt suht odavad.

Loodus Poola järvede piirkonnas Masuurias on muidugi eestlasele vähem eksootiline kui keskmisele poolakale või keskeurooplasele. Augustõwist saab ilusatele kanalikruiisidele. Üldiselt linnad sealkandis ei ole suurem asi aga linnuseid, varemeid ja mõningaid vanemaid asju ikka olemas. See kanalivõrgustik ka hea. Rastenburgis ehk Ketrzynis (või sealt mõni kilomeeter eemale) on Hitleri Ida-Preisimaa peakorter Wolfsschanze, kus ka Stauffenbergi mõrvakatse toimus (operatioon Valkyyria)

http://wolfsschanze.pl/