trip-krainetrip-ukraine-dark

Trail Slope

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

Söldenis Pension Arno täitsa raja kõrval. Ja teisedki majad Panoramastrasse ääres.

Ei ole rajad kitsad. Jama jutt. Väga mõnus oli.

Käinud mõlemas. Kui algajad kaasas, siis soovitan tungivalt Söldenit. Ischglis ilmselt eeldatakse head suusavalitsemist ja külma närvi, osa radasid ilma mingi piirdeta kuristiku serval. Sellest tulenevalt mehi 90% radadel, sellesse mäkke lapsi kaasa ei võeta... Radadesüsteem lihtne mõlemas. Off-piste on parem Söldenis, seal ka liustik, kui ilma on. Pensioni hinnad mingi 40€/öö/inimene, Ischglis kallim. Söldenis võimalik leida elamine mäe veerul, nii et suuskadega mäkke ja tagasi. Ischglis hea suusa-bussiühendus, tasub võtta elamine paar peatust keskusest eemal, hind langeb järsult. Afterski pärast peaks plaani võtma ka siiski Ischglis ära käia, kuigi Söldenis on see ka olemas igapäevaselt. Laulud saab CD-l kaasa osta. Soovitan tellida Kaiserschmarrn-i kas lõunasöögi juurde või õhtueineks, viib keele alla... Söldeni mustad mäed on rohkem punased, ilmselt et algajaid eemale hoida, väga lahedad ja pole ülerahvastatud. Küll on Ischglis päeva alguses all lifti peal palju rahvast, soovitan varakult päeva alustada, siis on vähem. Muidu kulutad vähemalt pool tundi sabas seistes. Küsi veel ise veel mis teada tahad.

Mina soovitan vedelat määret SWIX Performance Liquid Glider. Eriti suusareisi ajal. Lahustiga suusk/laud alt puhtaks, saapaviksisarnane määre peale ja kahe minuti pärast korgiga laiali. Häda korral (märg lumesadu näiteks) saab isegi mäe peal toimetada. Päev ei lähe vähemalt kaotsi, lumi ei kiti suusa külge kinni. Muidugi jäistel radadel sõites pole mõtet määrida, igasugune määre kulub paari tunniga alt ning libiseb niigi. Määrimata suusaga võrreldes on vahe tuntav, eriti laugetel laskumistel. Ei pea hoogu lükkama. Kogemuslikult püsib määre all terve suusapäeva.

Prillid võiksid olla lillakasroosa klaasiga, suht uus leiutis, eriti hea uduse ilmaga. Kollane klaas on eilne päev.

Kiiver tingimata sisseehitatud mp3 mängijaga ja nokaga vihma vastu.

Soovitan kasutada. Ise 4 - 5 korda proovinud. Kõik toimib, broneeri aegsasti, maksad bussijuhile in cash. Igal juhul tuleb neile päev enne lendu ette helistada, nagu nad ka ise soovitavad.

Planeeri nii, et kui tuiskab või on tuuline, siis sõida Levisse, see rohkem metsa varjus. Ja pärast mäge afterski ja siis mõnus Spaa. vist 40km sõita. Ilusa ilmaga on muidugi Üllas parem.

Ma ei läheks lapsega Tahkosse. Mitte enne kui ta Himosel mööda siniseid ja punaseid sõidab. Ma saan probleemist aru, soovitan järgmiseks mäeks Levit. Suurepärased lauged nõlvad. Ei stressa last ja endalgi on tegevust. Muidugi märtsis-aprillis, mitte enne.

Odlo sobib näiteks teiseks kihiks väga külma ilmaga. Ihu peale mitte.

Ainuke asi, mis on oluline, on sooja pesu materjal. Materjal peab olema polypropylene. Sellest toodavad Brynje (võrkpesu) , Helli Hansen ja veel mõni. Külma ilma korral võib teiseks kihiks peale panna suvalise odavama materjali: fliisi (PET) või polyester (väga tavaline) või mingi villa segu.

Austria parim mäesuusakeskuste lehekülg http://www.bergfex.at aitab või siis http://area1.intermaps.com/paznaun/ (suurenda kaarti ning vali majutuse tüüp) või siis http://www.ischgl.de/IschglVermieterverzeichnis/IschglPrivatvermieter.htm

Üldiselt on mõistlik teha päring kas ischgl.com või ischgl.de leheküljel. Vastavad paari päeva jooksul.