trip-krainetrip-ukraine-dark

KatrinM

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisin Madeiral umbes samal ajal kui Sinu reis plaanis on. Levada retki saad teha küll, pead lihtsalt arvestama, et mägedes sajab suure tõenäosusega (hoo)vihma ja kohati on tuuline. Mind see ei häirinud. Häiris hoopis see, et tihti segas pildistamist udu. samas sain iga päev mõnes tuulevaikses kohas veidi päevitada.

Rahvamuusika kuulamise üritused on ikka turistidele mõeldud, midagi ehedat meie ei leidnud.

Kokkuvõtteks arvan, et kui sind huvitab mägedes matkamine, siis on sügis isegi sobivam aeg saare külastamiseks kui tipphooaeg. Nagi igal pool, on ka seal tipphooajal rahvast palju.

Kui tahad imetleda liustiku algust, siis on tõesti parim võimalus sõita (või matkata) Jungfraujochile. Ilma erivarustuseta sealt makta liustikule või piku liustiku äärt alustada ei saa (liustikul suured lõhed).

Kui tahad minna liustikule või matkata piki luistiku serva, siis on õige sõita piki Rhoni orgu nt. Riederalpi või mõnda järgmisesse asulasse ja alustadamatka sealt. Erineva pikkuse ja raskusastmega matkaradu on mitukümmend. Saad matkata kuulsates Aletschi metsades näiteks. Sealt päseb hõlpsasti ka liustikule. Tean, et need kes käivad liustikul, alustavad tihti Riederalpist ja tõusevad siis Jungfraujochile, ning sõidavad rongiga alla.

http://www.riederalp.ch/en/index.php

Puritaan on sõnaseletuse järgi väga range moraaliga inimene. Puritaanil ei tasu ilmselt minna mingitele nn. punaste laternate tänavatele, vast Rio karnevalile ja teatud kohtadesse Tais. Ilmselt selliseid kohti palju veel, mis puritaani komblustunnet riivata võivad.

Transpordipiletite maksumuse kohta ei oska sõna võtta, käisime mootorrattaga, aga telkimine on täiesti võimalik. Sisemaal ja Istria piirkonnas on piisavalt ruumi ja kohta kuhu telk panna. Igaks juhuks otsisime endale koha kohalikest eemale, aga võin siiski kinnitada, et nad telkijasse halvasti ei suhtunud. Riigi looduse ja inimestega tutvumiseks on need piirkonnad sobivaimad.

Võimatu on telkida Dalmaatsia piirkonnas. Seda seetõttu, et asustus on väga tihe, mäed järsud ja kivised ning kohalikud näevad turistis ainult sissetuleku allikat ning ei suhtuks telkijasse hästi. Meie magasine Dubrovnikus magamiskotiga pargipingil, saime hakkama küll.

Paljud looduskaunid kohad on muudetud turistilõksudeks (Krka, Plitvice), aga siiski ei ole mõtet neid välitida, lihtsalt ära plaani oma reisi juulis-augustis.

Kohalike kinnitusel on riik miinidest nüüdseks puhastatud ja madudega on lugu nii, nagu igal pool mujal- vaata jala ette, hoia telgi lukk kinni jne.

Kasutan teemapüstitust ära ja küsin kas on raske taluda 2,5 tunnist rongisõitu 1200 m ca 3500 m kõrgusele?

Plaanime suvel sõita rongiga Jungfraujoch-ile Sveitsis, kuid kardan, et mäehaigus ei lase seal üleval olemist nautida. Hiljuti oli ETV saates "Pealtnägija" saatelõik hiinlaste Tiibeti raudteest, kus enne 4000 m kõrgusele jõudmist jagati reisijatele hapnikutorud. Küllap on see siis hädavajalik, vaevalt hiinlased niisama reisijate muguavuse peale mõtleksid. Sveitslased ei tundu midagi leevandavat jagavat. Kas see pole vajalik?

Räägitakse ka mitmesugustest mäehaigust leevendavatest preparaatidest, nt. astmaatikute inhalaator. Kas keegi on proovinud seda või midagi muud kasutada ja millised olid tulemused?

Reageerin mõne arvates vast üle, kuid minu senised mäekogemused näitavad, et talun tõusu halvasti, kuigi transpordivahendiga tõusmist pole veel katsetanud.Aga loobuda ei raatsiks.

Unustasid mainida kus kanti Kanadas lähed. Kanada on nii suur maa, et mingeid üldistusi küll teha ei saa. Näiteks Toronto on enam-vähem salal laiuskraadil, kui Rooma ja siit saad teha järeldusi ilma kohta (august on väga palav).