Nokk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
27 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vastuseks küsimusele Helsinki kohta. Tulin hiljuti Dubaist, ümberistumine Vantaal, testi vastu keegi huvi ei tundnud.

Kogemus on piiratud, aga küllaldane, et sooviks sinna tagasi minna. Olen käinud Tadzhikistanis ja Usbekistanis. Tadzhikistan piirdus Dushanbega, aga seal peaks kindlasti pigem loodusele tähelepanu pöörama. Usbekistanis tegin sellise klassikalise paksu lääne turisti marsruudi - lendasin Tashkenti, sealt edasi Hivasse, sealt rongiga Buharasse ja sealt Samarkandi. Kõik olid väärt kohad.. Odav, huvitav.. ja on hea enda kohta hetkeksi öelda - miljonär.. Raha vahetamine tõi kaasa kingakarbitäie kupüüre. Linnadest meeldis vist kõige enam Buhaara, Hiva olin nagu suur vabaõhumuuseum, Samarkand on selline segu nõukaaegsest ja ajaloolisest arhitektuurist. Saan aru, et minu kogemus on väga pinnapealne, aga ma kindlalt soovitks Sul selle plaani ellu viia..

Loodan siiski. et tegemist on teemaalgataja peene huumoriga. Aga kui mitte. siis soovitaks kaasa võtta lauamängud, raamatuid ja lihtsalt nautida võimalust perekeskselt aega veeta.

D terminalis on ka hotell, kui ma õieti mäletan oli min aeg 3 tundi ja edasi sai maksta tunnikaupa (ma võin siin eksida). Hind ei olnud küll väga soodne, aga ütlen ausalt - ma ei kujutaks ette. et seal terminalis 10 tundi istuksin.. Tuba oli umbes samasuur nagu laevakajut, aga korralik voodi, telekas, dush ja internet olid olemas. Eeldan, et Sa tuled Jerevanist varahommikuse lennuga ja õhtul lend Moskvast Tallinna? Mina tulin samamoodi Mongooliast ja ütlen ausalt, korralik uni ja privaatsus olid seda raha väga väärt..

Lendasin Air France A380 lennukiga äriklassis Pariisist Washingtoni ja tagasi. Nagu eelpool on öeldud, ega lennukis olles suurt vahet ei ole.. Meeldiv kogemus oli, aga ma arvan, et ega see lennukitüübist ei sõltu. Paar asja, mis meelde jäid. Lennukis pakutud sai oli nii kõva, et ma murdsin oma hamba ära. Enne tagasilendu Dulleselt nägin ma lennukikaptenit lennuväljal donutseid ostmas ja nii lühikest inimest ma vist ei olegi näinud! Aga igal juhul sai ta selle mürakaga hakkama! Äriklassis reisis Ameerika 2 maailmasõja veteran, kes naases Prantsusmaalt pidustustelt ja vanadusnõrkuses püksi roojas. Üldiselt, mina ekstra selle lennuki pärast piletit ei valiks. Lennuk on lennuk..

Ma ise ka veidi jahmatasin.. Mis muidugi ei takistanud mind paari suurt pudelit tagasi kodumaale toomast..

Käisin paar nädalat tagasi Kiievis. Ostsin sõbrale kaasa pool liitrit Vana Tallinnat lennuväljalt, maksin vist 11 eurot.. Tagasi tulles leidsin, et Kiievi lennuvälja tax free poes maksis sama jook 9 eurot liitri eest..

Transiittsoonis on hotell täiesti olemas. Väikene tuba, telekas, duširuum. Internet on tasuta. Aga odav see lõbu ei ole, kui ma ei eksi maksis 8 tundi tiba alla 100 euro. Aga 22 tundi selles terminaalis olla on ka mõrv... Ma märkasin, et vanadest suitsuruumidest on tehtud vaiksed tsoonid, kus inimesed põrandal magasid.

Minu kogemus räägib seda, et salongi võetud jookidega ei juhtu kindlasti mitte midagi. Pagasiga äraandmise puhul võid olla rahulik klaas- ja ka plastpudelite puhul. Plekkpurgid aga hakkavad läbi ajama.. Ilmselt siis rõhuvahetumiste tõttu..

Tallinn - Copenhagen - Zagreb - Skopje... Het tagasi ostsin homseks pileti..

Mina olen lennanud ka Tallinn - Praha - Budapest - Skopje. Malev opereerib K, R ja P hilist lendu Budapesti ja Skopje vahel. Ei ole paraku just eriti odav see pilet... Praha - Skopje ei ole jah enam kiireim variant, samas saab vahest odava pileti ja Praha lennujaamas maksab Mariott vahest alla 1000 krooni. Veel saab lennata Viinist. Muidu jah, Skopjesse saamine on suht problemaatiline..

Omal ajal Readingus olles ja pubis istudes ütles üks kohalik vana, et Reading on 3 aastat järjest hääletatud Inglismaa igavaimaks linnaks.. Tegelikult ei ole asi nii hull, palju baare, pubisid, poode (suurim ostukeskus on Oracle Centre, mis asub otse kesklinnas). Kui Readingus igav hakkab on lähedal Oxford ja Windsor. London on rongiga 20 min kaugusel. Minu meelest üsna meeldiv kohakene, kui sinna satud. Päris reisisihtkohaks ma seda ei planeeriks. Ahjaa, hotellid on suht kallid, kuna Readingus asuvad paljude suurte IT firmade peakontorid.

Ütleme siis niimoodi. Kui Sa oma Macbooke just suure läbipaistva kilekotiga tollimeeste juurest läbi lohistada ei plaani on võimalus, et keegi Sinu asjade vastu huvi tunneb ikka kaduvväike. Võta nad ainult karpidest välja, viimane kord Torontos kästi mul näiteks arvuti sisse lülitada. Muidu ei hooli keegi, mitu arvutit Sul kotis on..

Austatud Cork, küsitakse Vilniuse lennuvälja kohta, millel veel paar aastat tagasi oli 2 väravat, üks imeväikse ootesaali vasakus ja teine paremas servas... Ei tohiks olla mingit probleemi, isegi, kui lend Tallinnast veidi hilinab. Suuremaks probleemiks võib olla tõesti, kas lendurid "Doublini" lennuvälja leiavad (-:.

EU liikmesriigist tulles tohib UKsse sisse tuua

10 liitrit kanget alkot 20 liitrit portveini 90 liitrit veini 110 liitrit õlut

Nii et pane kasvõi kogu oma kohver alkot täis jamingit pahandust sellest ei tule!

Vodno,

Kas Victoria on see hotell, mis linnast minnes lennujaama tee peale jääb?

Ma ei ole selle Sofia koha pealt nii kindel, CSAga saab tihti pileti mingi 4000 krooni eest. Võib olla veidi rohkem. Tallinnast Sofiasse otselendu ei ole ja ma ei usu, et Sa eriti odavamalt (kui üldse), kusagilt Sofiasse saaks. Lisaks veel ajakulu, läbi Praha tulles alustad Tallinnast kl 8 ja oled kl 1 Skopjes..

Taksod on tõesti mega odavad...

Tere, olen just praegu Pariisis ja võin öelda, et söök jook kindlasti kallimad ei ole, kui Eestis. Elan ise apartment hotellis, kus on ka kööginurk olemas ja tihti külastan õhtuti supermarketit, et ise "kodus" süüa teha. Julgen väita, et olukord on pigem vastupidine - hinnad on odavamad kui Eestis, valik kindlasti palju parem! Tasub ainult meeles pidada, et täiesti kesklinnas suuri marketeid ei ole, on väikesed poed, kus hinnad kindlasti kallimad. Mina elan La Defense linnaosas ja kõrval on hiiglasuur Auchani pood. Väljas söömine, usun, et keskmine hinnatase on praktiliselt sama, mis Tallinnas..

Lapse seisukohalt vaadaes sooviaks küll alustada mõne natukene lihtsama sihtkohaga. Ei usu, et laps seda naudiks ja samas võie ka oma puhkuse ära rikkuda.

Aitäh hea soovituse eest! Tihti on nii, et vaatamata kooralikule eeltööle pead hotellis pettuma.. proovin järele!

Õige, õige muidugi. Meil on aga välja kujunenud selline tööjaotus, et mina teenin ja tema kulutab!

Veix, julge mees oled oma naisega sellisesse kohta minna... Mu naine suutis isegi paari päevase Praha reisiga pere eelarvesse augu lüüa! (-:

Soovitaks Sulle Viini suuremat ostukeskust Donauzentrum'it. Asub küll äärelinnas, aga metroo vii otse sinna - ca. 15 minutit sõitu. Hinnad on head, poed samuti. Kui lähed ainult shoppamise eesmärgil siis võid seal isegi elada - samas majas on väga soodsate hindadega (oli mingi 700 eek öö) 4 tärni hotell

Jah, eksisin muidugi.. Ciampino on lähemal, ehkki ei ole Fiumicino ka linnast eriti kaugel. Ja kindlasti parema ühendusega linna!