x

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime Keralas kokku 4 päeva - esimene päeva kella 12-ks saabusime rongiga Ernakulami ja sealt läksime kohe Fort-Cochinisse. Pool päeva sadas vihma :), käisime ka lähedal asuval saarel ringi vaatamas ja jalutasime niisama Cochinis. Oma hotellis pakuti meile paadireisi 4-le inimesele 10 000 rp eest, otsustasime veel ringi vaadata ja kohalikust turismiinfost saime reisi 5500 ruupiaga. Alapuzzasse läksime bussiga - super fast buss Ernakulamist sõitis sinna 1,5 tundi. Bussipilet 34 rp. Taksoga oleks 750 rp läinud. Paadireisil sadas jällegi pool päeva vihma, kuid see ei rikkunud meie tuju, reis oli väga lahe - väga ilus loodus ja põnev näha, kuidas seal inimesed elavad, kahju ainult et ükski meeskonna liikmetest ei osanud inglise keelt eriti. Nagu me nende jutust aru saime, siis suvel vihmaperioodi ajal on kallas üle ujutatud ja inimesed elavad sel ajal sealsetes koolimajades. Järgmise päeva hommikul 10-st olime Allapuzzas tagasi ja jällegi kihutasime super fast bussiga tagasi Ernakulami. Uskumatud autojuhid on seal ikka, väga osavad, peaks mainima. Lõpuks tuli ka päike välja ning viimase päeva veetsime Ernakulamis. Turiste seal väga palju näha polnud, seetõttu olime me kohalikele põnev vaatamisväärsus - itsitasid ja näitasid näpuga. Ernakulamis polnud midagi ilusat vaadata ega põnevat teha, külastasime paari suurt kaubamaja, kus 4 korrust olid ainult kangad müügil. 4. päeva hommikul lennukiga tagasi Goasse. Goas sai võetud ka kliinikus Ayurveda massaazi, mis oli minu elu halvem massaazikogemus. Ma lootsin et peale väsitavat rongi- ja lennukireisi saan mõnusalt massaazilaual lõõgastuda, kuid kui kaks naist hakkasid mind nagu tainast nühkima ja sõtkuma ja siis oma teravate küüntega mu pead kratsima, mõtlesin küll et annan otsad. Ei aidanud ka see, kui palusin natuke õrnemalt teha. Võibolla on see massaaz väga kasulik, aga midagi nauditavad seal ei olnud. Kokkuvõttes oli India väga eksootiline ja põnev koht ja kindlasti tahaks sinna veel tagasi minna.

Aitäh kõigile heade soovituste ja info eest. Olen seda äripäeva reisikirja isegi varem lugenud, aga meelest ära läinud, nüüd on hea meeldetuletus.

Millega oleks kõige kiirem minna Kochinist Alappuzhasse ja kui kaua sõit kestab? Kui kaua sõidab öörong Margaost Kochini?

Mäepileti hinnad ei ole kallid, madalamatel mägedel umbes 300 eek, kõige kõrgemal Kasprowy Wierhil on tõesti üks kord umbes 30 eek ja ega sa üle 10 korra ei jõuagi sealt alla sõita. Üldiselt kui ilma on, siis tulebki Kasprowyle minna, sest iga päev sinna ei lastagi. Kui on tuul, siis mägi on suletud ja tuleb minna mõnele madalamale, neid on seal vähemalt 5 tk. Kodumajutusega ei pidavat probleeme olema, aga ise olen peatunud peatänava ääres hotellis Dom Turysty, 2-ne tuba 600 eek. Sõiduautoga läks bensu peale 4000 eek, 5 korda tankisime, Pärnu, Leedu, Poola, Poola, Leedu. 16-17 h läheb sõidu peale, hommikul 3 minema ja õhtul 8 kohal. Head reisi