Meim

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

12 meeldimist
7 postitust
79 kommentaari

2 külastatud kontinenti

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Ikkagi ei mõista miks rikkuda enda närve ja poolel teel kõik rikutuks lugeda. Lendamine ongi üks ebakindel liikuv asi ning EU oma regulatsioonidega on nagunii paika pannud, et lennufirmal on sind kohustus koju tuua (mööndused streigil). Millal jõuad see ei ole kunagi kindel. Ja kui hoolsuskohustust tead siis saab tavaliselt hotellid, söögid jne.

 See eestlaste silmi särama panev kompensatsioon on midagi hoopis muud. Jõuad lõpuks koju siis vaatad vastavalt mõistlikkusele. Kui tol päeval oli pool Helsingit maas metsiku udu tõttu ja su lennuk ei tulnud seepärast siis, mis sealt ikka küsida. Aga juhul kui oli hommik ning kõik lennud toimisid välja arvatud Tallinn, siis küsiks vaatab mis vastatakse. EU kohtulahendid on siin palju selgitanud. Näiteks tehniline rike ei ole päris põhjendus kui leitakse öise hoolduse käigus, küll aga ootamatu linnuga kokkupõrge eelmiselt lennult saabudes. https://flagito.eu/tehniline-rike/

Jõuate koju valite https://www.finnair.com/ee-et/klienditugi-ja-kontaktandmed/p%C3%B6%C3%B6rdumisvormid/tagasiside-ja-taotlused alt ELI kompensatsioon, täidate nõutud väljad ja jääte kompi ootama. Soovitan teha kuvatõmmised enne submittimist ja siit ka jätta jälg näiteks kuskilt flightradarist kuidas konkreetne lend hilines (Kui lennujaama teadetetahvlilt sel päeval ei teinud pilti). Üldiselt SAS ja FInnairi jaoks tagasiside vormist piisab ja rohkem kirjutama ei pea.

Ja kui ise ei oska siis need firmad lennunouded.ee jne teevad samas kohas sinu eest ning küsivad siis 30% endale.

Ja summa suurus on sihtpunkti ning Tallinna vaheline vahemaa kui üks pilet sama broneeringunumbriga. Ehk vahet pole, et ainult see lühike lend hilines. Tähtis on palju sihtpunkti hilinesid.

Renditud 2 korda 2019 aasta jooksul.

Mõlemal korral kasutatud ryanairi vahendust.

Tegelikult on Ryanairil cartrawler.com süsteemile teine välimus lihtsalt antud.

-Kriteeriumid olnud valimisel:

1. Otse lennujaamast

2.Tagatis nii max 600 EUR

3. Kütus täis paak ja tagasi täis paak.

 Lisakindlustust ei kasuta  mida pakutakse on olemas eraldi aastane rendiautode omavastutuse kindlustus.

 Alternatiiviks rayanairi lehele on sama süsteemi baasil https://www.carflexi.com/

Mõlemal korral on olnud kõige mõistlikum flizzr (sixt odavbränd) pakkumine parim ja auto, mis välja reklaamitakse tegelikult saad ka.

 Seni kogetust  üks  lihtsamaid autorente. Lennuk maanub küll öösel aga kõik toimib lähed sixt leti äärde, teed vormistuse ja jalutad parklasse.

Seal oodatakse sind autoga, teenindaja käib ümber auto ja üritab kriime näidata ja märgib paberile. Lükkad mobiili kaamera käima ja jalutad koos temaga kaasa, filmides autot. Lõpus kirjutad paberile alla ühe sõnaga allkirja kohale "eiolenõus" ning saad sama paberi (mitmekordne kopeer) ja lepinguga ümbriku kaasa ning ongi ärasõit. Hommiku näed nagunii, et kriime ja mõlke on rohkem kui õhtu näidati.

 Tagasi sõidad kohale korralikult täis paagiga. Tuleb järgmine või sama teenindaja vaatab paberit ja autot, kontrollib kütust ja läbisõitu. Palud samale paberile allkirja, et kõik on korras ning ühte koopiat omale ning jalutad lennujaama. Kogu lugu.

Vastuseks küsijale ja teema tegijale.1. Priority boarding on lennuettevõtte poolt pakutav lisa millega meelitatakse raha välja ja käsipagasi reeglid ei ole otseselt seotud lennujaamaga.Ehk siis, kui olete maksnud käsipagasi eest (8kg või 10kg vahet ei ole ) ei võimalda see veel teha sellele check-ini, ükskõik mis kaal sellel on.  Kui pagas ei mahu käsipagasi nõuetesse, siis rakendub kohapealne lisatasu äraantavale pagasile vastavalt Ryanairi reeglitele. Ehk kõik pagas mis läheb läbi lennujaama teeninduse maksab ka Rayanairile eraldi ja see tasu võetakse Teilt mitmekordselt tagasi.

Käidud 2017 maikuus ja peatutud Lloretis hotellis GHT Oasis.Parkimisega lugu nii, et ka eelpool pakutud parkimismajad on hinna pärast mõttetud. Kitsastel tänavatel parkimise koha leidmine on juhus, aga murevaba parkimine oli Av. Vila de Planes ääres kui väike jalutuskäik tüliks ei ole. (Kohalikel on kohe selline komme, ainult ukse ette parkida ja natuke kaugemale ei pargi keegi ). Ja mis puudutab kuurorti valimist siis sai kõik need läbi sõidetud ning tegelikkuses ainuke vinge kuurort, kus võiks ringi rändamata nädala veeta oli Empuriabrava (pikk ilus rand avara äärealaga) https://tripkay.com/destination-guides/en/what-to-do-and-see/empuriabrava-beach-costa-brava/ ja siis moderne Veneetsia lisaks puhas boonus. 

Ise samuti inglaste https://worldwideinsure.com klient. Tehtud jooksvalt aastaks, kõik seni renditud aksepteerivad, kasutusse pole läinud siiani. Ainuke asi autojuhi (rentija) krediitkaardil peab ikkagi  olema nõutud tagatissumma võimalus. Ah jaa ja see valik polegi netis väga suur. Enamus neist pakkujatest on piirang, et tingimusi lugedes EV kodanikule kindlustus ei laiene.

Nii Garmin kui ka TomTom on teinud programmid Androidile. Nii et eraldi GPS mõttetu sest sinna tulevad tihtipeale ainult paar korda aastas uuendused. Kerge abiga Tomtom Go Mobile app laeb sulle alati viimase info alla.  Ainult Euroopa kaart seadmes on  juba 8GB suur.Samuti Sygic võtab laeb alla enne viimase kaardi kui netiühendus on olemasAga igaljuhul võrrelda proovida ja hea tahvel annab rohkem kui GPS seade.

Tere. Ärge laske ennast heidutada siinsetest kommentaaridest. Nagu algsest tekstist aru saada siis see koht oli midagi kuhu tahtsite ise minna ehk siis Teil oli unistus. Selle täitumiseks olite valmis rahakotiga pingutama ja vahet pole kas nädalaks kaheks või mõneks päevaks . Kui te seda ei tee enda pärast jääb see "kummitama". Aga ärge pange ootusi ja veel vähem selleks, et olete käinud kuskil millega pärast teiste ees uhkustada. Teistele inimestele ei reisita!! Sellisel juhul lugege raha lihtsalt mõttetult raisatuks. Pole hullemat seltskonnatüütust kui enda reisidest kiitleja. Võin öelda enda kogemust seoses Baliga. Istusin 2015a alguses aega parajaks Perthi (Austraalia) lennjaamas ja sattusin lugema sealseid brosüüre Bali kohta . Lihtsalt tekkis huvi et kuhu siit iga tund lennukid lähevad ja eelnevat infot/huvi turismikohana ei omanud üldse. Mulle meeldis idee mida mulle müüdi seal ning 2016 Aasia, Austraalia puhkust planeerides oligi eesmärk Balile jõuda. Tegelikkus ja reisiplaan mõjutatuna igasugu kommentaaridest siin ja mujal tõi asemele Malaisiad,Hong Kongid, Macau, Austraalia jne. Ja tulemusena ma olen ikka alles sinna minemas. Soov seda näha jäi ja kahetsus, et teiste kommentaaridest niipalju mõjutada lasin. Käi ära ja kujunda ise arvamus puhkekohast sinu vajadustele ning vahet pole kui pikalt olla. Näiteks puhkekohana ise kunagi Hispaaniast kaugemale ei lähe, sest pole mina neis eksootilistes paikades seda puhkust lebotamisena leidnud, kuid elamusena on nad kõik vajalikud ja ikka uute kohtadena avastamisel võtan arvesse foorumit ning siinseid arvamusi, kuid mingist enda jaoks huvitavast sihtkohast enam ei loobu sest keegi loeb ta turistikaks.

https://en.tutiempo.net/climate/ws-84820.html Vali aasta ja kuu näed igat päeva. Saab ka muid kohti maailmas vaadata

Olen suht hästi kursis lennureisija õigustega euroopas ja mõnel juhul ka on vaja olnud viidata et saada korralikult koheldud. http://www.consumer.ee/…ija-oigused/

Kuna nüüd lähiajal plaanis üks pikem lend samal marsuudil siis täna 14.02.2016 vaadates üks huvitav juhtum. Nimelt lend Frankfurt- Hong Kong edasi lükatud 10 tundi. http://www.frankfurt-airport.com LH 796 NZ 4212, TP 7628 Hong Kong 22:10 07:45 1 260–338 B delayed to 15.02.

Samalt lehelt näeb ka et seda lendu peaks teenindama Flight number LH 796 Registration DAIMH. See viimane siis lennuki tähis ja see info oli juba väljas mingi 6 tundi enne väljumist. Kes oskab siis https://www.flightradar24.com/…ights/lh796/ näitab eelmisi lennukite väljumise aegu samal marsuudil ja ka lennukit mis liini teenindab. Ehk ühesõnaga Lufthansa on pannud hilinevale lennule väljuvaks sama lennuki DAIMH mis alles tegelikult tuleb Hong Kongist 2016–02–14 Hong Kong (HKG) Frankfurt (FRA) LH797 ETD 15:25 ATD 16:01 04:20 Estimated 03:56.

ja kuna lennuk jõuab alles 04.00 hommikul Frankfurti siis loomulikult ta ei saagi väljuda eelmisel õhtul. Küsimus kas antud case on puhtalt reisijate poolt kompensatsiooni nõudeks piisav.Ma ei räägi majutusest toitlustusest ja telefonikõnest need saab kohe nagunii kui jalgadega maapeal oled. Räägin 600 EUR hüvitisest. Euroopa kohtu praktika kohaselt reisijal, kelle lend on sihtkohta hilinenud vähemalt kolm tundi, õigus saada lennuettevõtjalt hüvitist samas määras, mis lennu tühistamise korral. Erakorraliste asjaolude tõttu, nagu näiteks ilmastikutingimused, ootamatud tehnilised rikked, lennujaamapersonali streik jms, ei ole reisijatel õigust hüvitist nõuda. Asjaolude erakorralisuse tõendamise kohustus lasub lennuettevõttel. Mis erakorralisusest siin juttu saab olla? Ootamatu tehniline rike-lennuk väravas ja siis tagasi angaari nõus aga antud juhul oli selge et Lufthansal lennukite puuduse tõttu oli juba 6 tundi tagasi selge et väravasse ühtegi lennukit panna pole.

Selline case siis aruteluks.

Ei oska midgi öelda aga huvitav, et tüüpiliste Eestlastena kõigil lähevad silmad kohe põlema kui mingist rahast jutt. Naiteks aihhi nett veidi aitab http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm Kaitstakse ikka neid kes juba tehtud check-iniga lennujaamas või jäänud vähem kui nädal ning lambist tühistatakse ja alternatiivi ei pakuta.

Endal nii kümmekond erinevat juhtumit olnud aga nimetatud õiguste teadmine aitab palju kaasa

Kiire info siis ka huvilistele 15.07 Tallinn-Klaipeda marsuut Pärnu-Ikla-Riia-Siaulai-Plunge-Klaipeda. Huvilistel tasub sõita sest Plungest edasi tee ääres lahedad rantso tüüpi majutuskohad Teetööd kohe Iklast kaootiliste valgusfooridega kus seisime 1h ja Riia õhtune tipptund läbi linna. Aega kulus 8.5H. Mujal teetöid polnud

Tagasi 17.07 Klaipedast kiirteed pidi Kryskalnise kaudu Siaulai ja Riia suure ringtee kaudu teetööd enne iklat olid mõlemad suunad lahti kuid 1h seisime ikka Salatskriva Positivus festivali järjekorras ning 20min Riia ringi ummikus(tammi sillal remont 1 rada lahti) Aega jälle 8.5h

Meil kuidagi reguleerimata see aga niipalju kui mäletan ryanairil tegi ise vastavaks täpitähe.Kuid Skandinaavias on see info ka reisibüroode lehtedel http://www.carlsonwagonlit.fi/export/sites/cwt/fi/countries/fi/finland-pdf/guides/etravelmanual_english.pdf

Kohalikud lennud When airline tickets are printed, names are selected from the fields specified for the first name and the last name. Names must be spelled as they appear in the passport using the English alphabet (A –Z). Please replace letters ’Å’ and ’Ä’ with the letter ’A’, letter ’Ö’ with the letter ’O’, and ’Ü’ with ’U’. Ameerika poole minekul Traveller’s name (in machine readable format) can be added on Summary page. Machine readable format requires ä to be converted to ae, ö to be converted to oe and å to be converted to ae. Two-part first names or last names may not contain hyphens. (ä = ae, ö = oe, å = aa) Ning nimes võib tegelikult kuni 2 tähte valesti olla lendama saad ikka

2014 aasta tõi tavapärased Austria talve täienduseks, Hispaania ja Türgi puhkekohana et üks väike maailmakodanik ka maailma avastaks, pinutäie Euroopa maid töö asjus.2015 algab 13 jaanuaril puhke,avastusretkega Mehhikos siis veebruari teine pool Austria ja eks pärast paistab.

Hiljuti kasutatud( küll varianti lennuk Riiga ja sealt) aga bussifirma oli http://www.airport-express.lt/regular/index.php?lang=en Tallinnast Riiga käib palju busse

Kuna endal ka plaanis võtta lähinädalatel suund sinna kuid aega pole suureks eeltööks siis kõik info siia oleks teretulnud. Lisaks wikitraveli infole siis natuke infot ka siitpoolt leitud foorumipostidest: http://www.kayliwanders.com/ik-kil-cenote-yucatan-mexico/ http://studenttravel.about.com/od/yucatancancunmore/p/tulum_guide.htm Selle hotelli järgi saad orjenteeruda kust paat läheb saarele Hotel Del Sol
Avenida Lopez Portillo Manzana 2Lote 1A Super Manzana 85, 77520 Cancún Mayade kultuur ümbruskonnas pakutakse kõiki päevatrippe saad ettekujutuse kuhu minna: http://www.viator.com/Cancun-tours/Day-Trips-and-Excursions/d631-g5

Täiesti olevad otse bussid.Linna sisse minekut pole mööda kiirteed otse pattaya poole: http://www.bangkokairportonline.com/node/56 http://www.thaizer.com/arrival/how-to-get-from-bangkok-airport-to-pattaya/ Kui ennem käinud pole siis võta siit: http://www.belltravelservice.com/pages/PageAboutSharedTransfer.aspx#RouteSVBPTY Viivad otse hotelli ukseni

Paneks mõninga enda arvamuse booking.com osas. Endal tavaliselt eeltööna hinna ja asukoha eelistus koos kommentaaridega. Selle jaoks on booking.com asendamatu. Kui hotell valitud siis booking.com Te parimat hinda ja kvaliteeti ei saa kuid tihti saab sealt kuni viimase hetkeni lihtsalt tühistatava toa. Kuskil foorumis arutati ka seda, et selle saidi kaudu broneeringud ei saa tavaliselt häid tube.Otsing abiks miks see nii on aga võin omadest kogemustest kinnitada.Ma ei saa öelda et halva toa saad aga kas 1 korrus, kõige lähemal lifti sahtile jne on standard. Edasi juba http://www.hotelscombined.com/ ( sama otsingumootor on tegelikult ka skyscanner.net) ja 90% juhtudel tuleb hotels.com olotels.com jne parem hind. Eeelistage neid keskkondi või veel parem otseselt mõne suure reisifirma lehte( näiteks hotels4u.com )sest need on koostööpartnerid ning seal saad standartse toa või üle selle. Otsingumootorites ei figureeri veel alpharooms.com mille usaldusväärsus on inglaste tasemel.

Paanikat pole lähed manage my booking sealt check in.Sees ütleb ja näitab kes ja kuhu lennule on juba checkinud ja pakub boarding passe uuesti printida.Parem salvesta pdf failina ja siis prindi Neil sealt info serverist tuleb vahest vigaselt. Endal oli vaja korra 5 kaarti korraga saada siis printerisse ei annud rohkem kui ühe siis sai info vahetus otsa ülejäänud 4 lehte olid tuhjad.Siis tegin salvestuse pdf failiks ja korras.Sama kogus inimesi järgmisel lennul kirjutas pdf faili ka uhe boarding passi ka poolikult aga uuesti tehes sain korraliku faili kätte.

Ootaks tagasisidet esimestelt saabujatelt

Ma küll ei tea mis selle piletiga teha on.Vastavalt tingimustele voucher pidi ammu registreeritud olema ja enam muuta ei saa.

Aga hotellivahetuse info on kõigile laekunud? Hea reisiline!

Anname teada, et 28.02 - 28.03.2013 toimuvatel Türgi reisidel on toimunud hotellivahetus. Jasmin Beach hotellis viiakse märtsikuus läbi osalises mahus renoveerimistöid, mille tõttu ei saa hotell tagada reisijatele tavapärast kvaliteetset majutust.

Uueks hotelliks on Asteria Elita Resort, mis on kõrgema kategooria hotell kui Jasmine Beach. Hotell asub rannaala vahetus läheduses ning pakub terve rea tasuta ajaveetmistegevusi. Lisainfot ja pildimaterjali uuest hotellist saad näha nende kodulehelt www.asteriahotels.com.

Eks kerge nöökamine käib. Sama keti hotellid(sealt 5km) Soomlastele müügis hoopis soodsamalt http://www.groupon.fi/deals/travel/wowtravel/17938716

Just 12.02 tuldud sealt. Online hindu ei tea aga lühikesel peatänava lõigul on neid rente tükki 20 ja parim hind mis silma jäi oli kohe penkeni tõstuki vastas mingi 50EURi komplekt 6 päevaks. Keskmiselt 57-68EUR 6päeva mis hinnad siltidel ilutsesid. Üldse see penkeni tõstuki juures on nagu tippkoht kuid parimad hinnad.Näiteks ICEBARI kõrval hotelli restoranis oli kõige soodsam õhtusöök.10.5EURI 3 käiku