trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

rants86 Meie lähme augusti keskel Kjeragboltenile ja Trolltungale ning plaan ka mõned päevad ümber Ringedalsvatneti matkata. Kui soovid, võid ennast meile sappa haakida. Kui on huvi, anna teada!

Noh 3 päevaks toiduvaru kaasavõtmine ei tohiks liiga konte murdev olla. Nendes hyttides on kõik ikka väga kirve hinnaga. Veega on nii, et kõikides mägiojades on vesi puhas ja otse joodav, mingit filtreerimist pole vaja. Mina käin poistega nii, et igaühel on pooleliitrine pudel teel rüüpamiseks, mida jooksvalt täidame ning telkimise koha otsime mõne ojakese äärde. Priimus kaasa, sest lõkke tegemine suvalises kohas on keelatud ja igalpool pole ka materjali, millest teha. Kui lähete esimest korda, ongi minu meelest väga arukas minna turistikasse kohta, kus vajadusel inimesed jõu ja nõuga abiks võtta. Siin eelpool soovitatud Trolltungale saab ka nii minna, et ümber Ringedalsvatneti 2-3 päevane matk teha http://ut.no/tur/2.4908/ Üks kiidetud koht veel, mis sobib alustuseks http://www.codyduncan.com/2011/04/hiking-the-besseggen-ridge-jotunheimen-national-park-norway/ Kui sõita laevaga Gjendebusse, siis sealt üles mütates (Spiterstuleni suunas) tuleb imeilus org järvega, kus saate telkida, ööbida. (Üks liustik oli ka seal kuskil) Ja siis 2 päevaga alla tagasi ja Bessegenit pidi Gjendesheimi. Kena matka teile!

Kes käinud Lombokil Rinjani vulkaani otsas? Kas sinna on kindlasti vaja matkasaapaid või saab suvaliste "ketsidega" ka?

Linki panna ei oska, aga eile öösel just olime Dubais, lendude vahe 5 tundi. Piletitega tuli minna Emiratese kassade juurde, seal oli kohe eraldi box söögikupongide jaoks. Löödi tempel piletitele, anti kupong, ei mingit probleemi! Olime B terminalis.

Kuhu kanti Rootsis ja Norras lähete?

Mnjah! Kui mina lahkun 3 kuuks aastas, kas ma siis see aeg olen normaalne ja ülejäänud aeg Eestis mitte? On see elu tänapäeval ikka keeruline, peab vist pikemaks ajaks ära minema, saaks kauem normaalne olla...

Minu isa võttis perearstilt tõendi ja seda näidates saadeti ta kõrvalt eraldi, mitte neist üldväravatest läbi. Mingit muud jama polnud.

Mina olen siis üks eelpool nimetatud telgi omanikest. Ostsin, kuna oli minu jaoks kõige parema hinna, kaalu ja suuruse suhtega. Oli vaja matkamise jaoks telki, kuhu perega ära mahuks. On küll 4 jaoks, aga tegelikult mahub 5 seda poroloon (või mis iganes materjalist) madratsit, ehk nagu mina ütlen "mina, mu 3 poissi ja hobune". (Kui pereisa ka kaasa tuleb, peab hobune küll kahjuks väljas ööbima). ;) Tagumisse väiksesse kotta mahub kenasti 4 seljakotti ning ees saab vabalt asjatada, vajadusel priimusega süüa keeta ja süüa. Piisavalt kõrge, et sees riideid vahetada, ei pea väga palju ennast kokku rullima. Kasutanud oleme küll ainult mõned korrad, korraliku tuult ja vihma pole saanud, nii et selle koha pealt sõna ei võta . Mõõdukas mägede tuul ja vihmasagar küll midagi ei teinud. Ühtegi jubinat ega lukutila pole eraldunud ja pubekate kevadise klassilõpu jalgrattamatka elas ka ühes tükis üle. Mina olen rahul.

Käisin nende kaudu Türgis tuharalli ajal. Plaanitud reis jäi tuha tõttu ära. E-maile saadeti ja telefonile vastati, seega info liikus, niipaljukest kui seda oli. Reisile saadeti esimesel võimalusel. Reisikorraldaja oli Toptours, nii et kohapeal asjatas nende esindaja. Meil oli Tortugaga kõik ok ja kui kunagi veel paketireisiga kuhugi otsustan minna on nad mu valiku eesotsas!

Mõned aastad tagasi sai korduvalt võõraste autodega piiri ületatud. Volituse andis ARK palju kiiremini ja odavamalt, kui notar. Hetke olukorraga pole enam kursis, aga ARK-st tasub järgi uurida.

Mina ostan viimastel aastatel peaaegu kõik laste riided sealt.( Eesti hindade peale tõusevad mul juuksed peas püsti ). Kuid on üks aga... Kui osta tavahinnaga, on hinnalipikul sama number, mis meil, seega poole kallim. Kuid allahindluste ajal soetatud riided maksavad meil isegi kaltsukas rohkem. Ise olen sealt näiteks lastele saanud piltidega T-särke 20-40 NOK, teksad 50-70 NOK, joped 50-100 jne. Norra pereemad ise hindavad väga kõrgelt Skogstadi lasteriideid, kuid need juba tiba kallimad, kuid tõesti head. Poistel mul on Norheimi koolikotid ja peavad väga hästi vastu, kusjuures Eestist ostetud kallis Herlitz kestis palju vähem. Jalanõusid pole ma sealt lastele eriti saanud, need ostan tavaliselt siit. Kokkuvõtteks: kui lambist minna, siis siin odavam, allahindluste ajal konkurentsitult seal.

Minu jaoks ammu kõik ühisnimetaja all toll! Sadamas on toll kontrollinud passe ja piirivalvur lasknud auto pagasniku lahti teha, nii et minu jaoks enam vahet pole. Üks mundrimees kõik!

Minu isa on ka "metallimees". Tema võttis küll arsti käest vastava tõendi ja tolli läks see paber hambus. Teda ei lastudki tavaliste väravate vahelt minna, vaid läks hoopis kõrvalt. Mingit probleemi ega seletamist polnud.

To mimuline. Käisin just eelmisel aastal poistega Bodøni. Läksin E6 pidi ja tagasi tulin mööda rannikut. Reis oligi planeeritud suures osas just laste huvidest lähtudes, nii et kui saan kuidagi infoga aidata, andke julgelt teada. Ka sellel aastal on võimalik minu pool tasuta ööbida. Elan nimelt mägedes hütis, Trollheimeni mäed ukse ees, ehk täpsemalt öeldes, paistavad aknast. (Ühes tutvustavas reklaamis on neid lausa nimetatud matkajate Eldoraadoks! ;) Asun Trondheimist ~ 130 km. Samuti on jõus eespool olev pakkumine, mis puudutab ehtsat norra hytet mägedes, mis on autoga ligipääsmatu. Eelmisel aastal olin jätnud maiksi küsimuse kahe silma vahele, siis nüüd võin täpsustada, et see hytt pole minu oma. Mõned norrakad lihtsalt võtsid kätte ja tegid selle korda. See on vana suvelauda koht, mida ammu enam selleks otstarbeks ei kasutata. Hytte uks on kogu aeg avatud ja nad pidid väga rõõmsad olema, kui seda kasutatakse. Lisan siia võimalike huviliste jaoks igaks juhuks veel kord oma meiliaadressi, kybaramoor.ee@hot.ee

Ise pole küll käinud, aga eks need ole ju alati need kõige targemad! Suusakeskuse (Spiterstuleni) juurest peaks üles minema 3-4 tundi. Mingit erivarustust küll vaja pole, kuna tahtsin minna oma poistega, kellest noorimad 8 ja 9. Esimesel korral jäime ajahätta, aga autoga käisime suusamäe juures ära, eelmisel aastal õnnestus auto enne niikaugele jõudmist ära küpsetada. Kui seal midagi erilist vaja oleks, oleks norrakad mind hoiatanud. Ainult niipalju, et liustikule soovitati küll mitte omapäi ronida. Just mõtlesin, et kas sellel aasta veel proovida või parem mitte...

Kas elad ikka veel Trondheimis? Ja kas ööbimise pakkumine kehtib veel?

To Norway Millisest googlest sa seda infot otsisid? Lõin praegu naljaviluks otsingusse: job i norge. Vasteid hunnikus. Sama elamispinnaga. Infot nii et tapab koos konkreetsete pakkumistega. Kusjuures mina ei valda "norski", vaid saan pisut aru. Keeleoskaja jaoks ei tohiks nüüd küll olla mingit probleemi sellise info kättesaamisega, selle asemel, et postitada teema stiilis: tahan sinna- ei tea kuhu, tahan teha- ei tea mida!

Jeg forstår ingenting! Kas lugupeetud teemaalgataja Norrast muud ka teab, peale selle, et ta sinna minna tahab?

  • Palju tøø maksab? Søltub sinust.
  • Palju korter maksab? Søltub asukohast ja møøblist ;)
  • Ajutine elamis- ja tøøluba pole siiani øørigi maksma læinud. Øppimisega olen proovinud eestis hakkama saada, seda ei oska kommenteerida. *Ilusat linna? Løø atlas lahti ja vøta jærjest. Mul pole veel ønnestunud yhtki koledat næha. (Tøele au andes pole køigis kæinud ka). Kui lisada lause ühest teisest postitusest, et keelt ei oska, aga tahaks norrakatega võrdset palka saada, siis oleks see minu meelest 100% autahvli teema!

Lasin nüüd teha endale eraldi e-maili, kuna teine sisaldab "isikuandmeid". kybaramoor.ee@hot.ee Nüüd võite kõik mulle joonistada ja kirjutada ;o)

Nüüd on küsimus, et kuidas see punktist A punkti B toimetada? Võin posti panna, aga mingit kontakti oleks vaja.

Kui jutt juba ilma peale läks, siis norrakad ise ütlevad, et neil on kaks aastaaega, roheline- ja valge talv. Vahe ainult selles, et rohelisel talvel ei küta nad ahju. Ööbimisest siis. Meie eelmisel aastal küll Lofootideni ei jõudnud, vaid pidime Bodö juurest tagasi pöörama ja tõesti-tõesti, polnud ka mandril juulikuus igal pool odavaid kämpinguid saada. Kuna mul oli NAF-i kämpinguraamat ja tee pealt saime veel ühe tasuta brošüüri, siis pealelõunal, kui oli enam-vähem selge, kaugele jõuame, lasin oma keelteoskajal pojal ette helistada ja sobiva hinnaga öömaja olemasolul koha ära broneerida. Siis võis veel rahulikult ringi vaadata. PS: Kui kedagi huvitab, siis mul peaks üks 2006 aasta NAF-i kämpinguraamat üle olema. Hinnad on küll pisut muutunud, aga asukohad ja tel. nr-d vast mitte.

Kas mõtled seda pileti rongist saamist? Ausalt öeldes kasutasin seda viimati 1,5 aastat tagasi, aga loodetavasti pole midagi muutunud. Kui ostad internetist piletit, siis ta annab seal valida, et kust tahad pileti saada, kas kassast või rongist. Valid rongi. Siis prindid kinnituse välja, nagu ikka. Selle paberiga lähed istud rongi oma kohale, (see on seal paberil märgitud) ja ootad kuni mundris onu tuleb pileteid kontrollima. Siis annad talle selle paberi, onu kappab minema ja toob sulle pileti vastu. Ei ole kunagi pennigi juurde maksnud ,kasutanud olen korduvalt ja mingit jama pole kunagi olnud!

Selle Gardemoeniga on nagu on. Keegi ei oska ju öelda, kui täpselt lennuk graafikus püsib. Rongijaam asub kohe lennujaama all, lihtsalt treppidest alla minna, selle poolest jõuab küll. Oslos peaks poole tunniga vabalt jõudma. Mina olen ise alati NSB-s kasutanud seda võimalust, et pileti saan rongist. Väga mugav!

Tänud Pirx, et meelde tuletasid! Mul on ka KINDLASTI vaja teha reisikindlustus. Ega keegi ei oska soovitada, kes pakub parima tervisekindlustuse osaga pakette? Ja mis oleks sobiv summa reisitõrke ja pagasi puhul? Selle kõige odavamaga ei vea vist küll välja. Ikkagi Spaaasse minek ju! Ja veel 2x