Liisake

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
23 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Air Balticuga saab Riiast labi Barcelona Tenerifele aga pohjalennujaama siiski, mitte lounasse. Lende algusega Helsinkist ja muudest Euroopa linnadest, voib vaadata ka Spanairi kodulehelt, sealt saab keeleks valida Inglise keele, kes Hispaania keelt ei oska ja voib vaga soodsaid pakkumisi leida.

Ja mina jalutasin yhel martsikuuohtul toole voi toolt koju ja teepeal tuli vastu 3 voi 4 inimest, kes raakisid Eesti keelt. Just seal Dragos del Sur hotelli kandis. Motlesin, et olen hulluks lainud, sest Puerto Santiagos pole seni yhtegi Eestlast kohanud aga ju need siis olitegi teie Merlice oma seltskonnaga. Oleks voinud ikka juurde astuda ja kysida, et kas olete Eestist. Tore, et teile meeldis, mulle meeldib Puerto Santiagos vaga ;)

Soomest lendab otse Malagasse selline firma nagu Air Finland. Võibolla sobib nende lennugraafik sulle. www.airfinland.fi on nende koduleht ja saab osta ka üheotsa pileti.

Tere, kas keegi teab soovitada kuidas oleks kõige soodsamalt võimalik saada Ibizale järgmisel nädalal teisipäev või kolmapäev (11 või 12 august). Lennuk võib väljuda Tallinnast, Helsingist,Riiast ja väga soodsa lennu korral ka Stockholmist. Sihtkohaks siis Ibiza.

Aitäh

Võilill rongi ja bussiühendus on päris hea, mina lendasin ka Bilbaosse ja sealt edasi bussiga Gijoni ja rongiga Avilesi. Ja Avilesis palun tervitada kohalikku alberguepidajat Jose Mariat - ta on hästi hästi tore inimene:) Ahh tahaks ise ka uuesti Caminole:) Kõigile teelistele head teed ja nautige:)

Käisin eelmise aasta aprillis ja kasutasin küll matkakeppi, mulle andis üks hästi tore alberguepidaja ja tegelikult kulub ära küll. Vahepeal sadas palju ja siis mägedes mõned teed muutusid mägiojadeks ja et sealt mööda saada ja muidu ka tasakaalufoidmiseks oli matkakepp väga vajalik ja kasulik. Paljud inimesed kasutavad ka kõndimiskeppe. Käterätte ei kohanud mitte kuskil. Matkanodi saad matkatarvete poest, süüa ja juua ka poest või baarist. Mõne albergue juures alberguepidaja ka müüb toidukraami või valmistab ise sulle süüa mingi raha eest. Eelmises camino teemas on suht mitu korda kirjutatud sellest, mis peaks kindlasti kotis olemas olema, sealt tasuks järgi vaadata, et mitte üleliigset kraami kaasa vedada ja oma kotti raskeks teha. Keskmiselt läbisin päevas 18-20 km, mõnikord vähem. Galicias on ööbimistasu alberguedes 3 eurot/ 1 öö ja rohkem ei pidanud kuskil maksma. Monte do Gozos, mis on siis Santiago de Compostela linnast natuke väljas aga samas hästi lähedal, seal võib ööbida max. 3 ööd, kõigis teistes alberguedes tohib ööbida ainult 1 öö välja arvatud juhtudel kui oled haige ja ei saa edasi liikuda. Teistes öömajades Cantabrias ja Asturiases on hinnad erinevad ja mõnes kohas ka vaba annetus. Südame järgi käib see asi. Caminopass alati kaasa ja sinna tempel sisse. Bilbaos minuarust ei olnud ka päris Camino alberguet vaid oli noortehostel.

Kõndinud ei ole seda teed, küll aga sõitnud sealtkaudu Lõuna-Hispaaniast üles. Seal on jah pikad vahed ööbimiskohtade vahel ja isegi külade vahel. See tee läbib sellist hispaania maakonda nagu Extremadura ja seal maakonnas elab kõige vähem inimesi hispaanias. Need linnakesed ja külad ka suht laiali ja pikkade vahemaade tagant. Suvel väga kuiv ja palav. Ajalugu peaks seal kõvasti olema ja üksi saad samuti pikalt olla. Sellel teel liigub jah vähe inimesi aga paljud ratastel või hobusega(mida ise olen näinud). Käi ära ja räägi meile ka kuidas oli:)

Minu läbitud alberguedes olid madratsid igal pool, mõnes kohas ka padi. Tekid suht harv nähtus aga leidus mõnes küll. Ja Põhjateel kui juhtud kloostris ööbima (Sobrado dos monxes), siis seal on lausa vaibad olemas, mida peale võtta sest muidu on väga külm. Minul mingit eraldi matti kaasas ei olnud ja ei oleks ka vaja läinud. Magamiskott oli ja seda läks igalpool vaja.Võib kaasa võtta selle kahepoolse teki mis on autoapteegis, kus üks pool kaitseb külma eest ja teine pool kuuma eest. Sellega saad külmas sooja ja saab muudeks asjadeks ka kasutada:) Kavalat....olenevalt aastaajast, võivad mõned kohad teest olla vee all näiteks, siis tuleb püksid üles keerata ja läbi minna. Siis näiteks Põhjateel Asturiase ja Galicia piiriks on jõgi ja üle jõe läheb sild....silda ei tohi jala ületada, muidu saad trahvi.Seega variandid, kas hääletad auto peale, lähed bussiga, ujudes, paadiga või kõnnid paar km edasi teise silla juurde:) Koeri on palju, nii lahtiseid kui keti otsas aga üldiselt nad kallale ei tule. Siestast tuleb kinni pidada ja söögiaegadest, muul ajal restoranides ja baarides eriti süüa ei anta.

Võin jagada Põhjatee kogemusi. Prantsuse teel käinud ei ole ja Põhjatee valisin just sellepärast, et tahtsin rahulikult omas tempos ja omaette kõndida, Prantsuse teel on suvel suur trügimine ööbimiskohtade pärast. Põhjatee läheb täiesti lõpus Prantsuse teega kokku ja juba aprillikuus oli nii, et ööbimiskohad said väga ruttu täis (Arzuat mõtlen praegu). Mulle meeldib meri ja mäed ja selle poolest sobis põhjatee ideaalselt, füüsiliselt raske ei olnud, kuigi mõnipäev olid päris järsud ja rasked tõusud. Märgistus väga korralik, mina vist üks kord eksisin ära, sest ise marssisin karbikesest mööda. Alati võib inimeste käest küsida ja nemad juhatavad sulle õige teeotsa kätte. Tegelikult kõik külad kust tee läbi läheb, nende inimeste jaoks väga suur au Caminolasi aidata. Veekraane oli piisavalt, majutuskohad väga normaalsete vahemaade tagant, mina läbisin umbes 350 km ja sealt maalt oli küll kõik väga super. Juulis-augustis võib ookeani ääres väga mõnus olla, saab vahepeal ujuda ja pole ka väga palav, sest mereõhk jahutab. Aga maitse asi, tunde järgi vali, kumb rohkem tõmbab. Portugali tee kohta olen kuulnud seda, et vahepeal ei ole alberguesid ja tuleb ööbida hostelites või hotellides, suvel kindlasti ette broneerida, muidu võib täis olla ja ei saagi katuse alla magama. Aga muidu samuti hästi huvitav ja väga ilus loodus ja vaatamisväärsused.

Kaits, Mundicamino on päris hea leht, valid inglise keele ja siis The Way of The North. Seal näitab öömajasid ja teepikkust ja rajaprofiili ja muud infot. Augustis võib kohati päris palju rahvast olla ja ka päris palav. Mind aitas väga ka selline leht nagu http://caminodesantiago.consumer.es/ aga see on hispaania keeles. Seal muidu alberguede kontaktid olemas ja teepikkused ühest külast teise jne. Põhjateel tuli tihti ette seda, et albergue võtme saamiseks tuleb kellelegi helistada või kuskilt läbi minna, et seda tuleks kindlasti tähele panna. Muidu inimesed sõbralikud ja vaated imelised:) Kaarti kahjuks ei ole, mul oli üks saksakeelne raamat, mis oli ühe saksa vanaproua oma, seal oli ka suhteliselt palju infot tee kohta ja ööbimisvõimaluste jne. kohta. Neid raamatuid saab tellida inglise ja saksa keelseid ja muidugi hispaania ja itaalia keelsed on ka, Eesti keeles kahjuks ilmunud ei ole...minuteada. Aga camino raamat on alati abiks. Kui veel küsimusi, siis küsi!

Läbisin Põhjatee eelmise aasta aprillis. Plaanisin alustada Santanderist aga sadas nagu oavarrest ja alustasin hoopis Aviles´i linnakesest. Võin rohkem infot jagada nende kohtade kohta, mille ise läbisin. Kohtasin teel ka kahte Itaallast kes alustasid Irunist, seal algusepoole pidi veidi probleemne olema öömajadega, samuti oli suletud öömaja Gijonis, kus mina plaanisin ööbida. Pidi remont olema või midagi, äkki nüüd on juba valmis. Lendasin EasyJetiga Tallinn - London Stansted - Bilbao. Bilbao lennujaamast bussiga Bilbao bussijaama ja sealt mitte väga kaugel oli Albergue de Juvenil, kus veetsin oma esimese öö. Kui sul on rohkem küsimusi siis anna teada. Minul telki ei olnud ja sain väga hästi hakkama alberguedega.