irja100

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime Marrakechist 3 päevasel kõrbe ja kõrgmäestiku tripil reisibürooga www.andotravel.com, jäime väga rahule. Sama büroo pakub ka ühepäeva trippe, https://www.andotravel.com/marrakech-day-tours-and-excursions/Essaouira on ilus ookeaniäärne linnake, saab liinibussiga ka minna ja tulla. Kasutasime bussijaama, mis oli Marrakechi raudteejaama kõrval. NB piletimüügikassa asus mujal, mitte seal kohapeal.

Alles. Saatsin sõnumiga tel numbri.

Kirjutan oma kogemuse hiljutisest perega Gruusias käigust. Enne reisi lugesin EV välisministeeriumi kodulehelt, et alaealisele lapsele, kes reisib oma passiga ja mõlema vanemaga on vaja apostille´ga kinnitatud sünnitunnistust ja ametlikult kinnitatud tõlget. Praegu seda infot välisministeeriumi kodulehel   enam ei ole. Vbl on korda muudetud? Ingliskeelse lapse sünnitunnistuse sain Perekonnaseisu ametist, 10 eurot ja sellele apostille kinnituse saab mõnest notaribüroost, riigilõiv ca 30 eurot. Notar kontrollis veel üle, et tõesti on apostille vaja. Reaalses elus sisenesime Gruusiasse kahel korral ja kummalgi korral sünnitunnistust ei küsitud.  Selline lugu siis ;)Võiks enne reisi Gruusia Saatkonnast üle küsida, mis dokumente lapsele tarvis.  

Käisime Marrakechis märtsi lõpus. Soovitaks võimalusel mõneks päevaks kõrgmägedesse ja kõrbesse minna, see oli tõeline elamus. Käisime Andotraveliga ja jäime teenusega rahule http://www.andotravel.com/shared-budget-desert-tours-from-marrakech/. Linnas muidugi Jemaa el-Fnaa väljak Koutoubia mošeega ja sisseostudeks neid ümbritsevad soukid. Majorelle aed ja Medrese meeldisid ka väga. Hea oleks teejuhtide teenustest hoiduda! ;)

Võid ju teha mõne tripi nt Kaliakra-kindlus ja looduskaitseala mere ääres, Balchiki botaanikaaed, Nessebari vanalinn, Balkani poolsaare suurim veepark. Saab osta Bulgaaria õhtu toidu, veini, tantsude ja sütel tantsimise etendusega.

Sai käidud Vodice linnakeses Fisherman Evening´ul. Kalurid grillisid kail sardiine, hautasid rannakarpe ja pakkusid koduveine. Nad olid oma müügilettide taga päris hoos - laulsid ja tantsisid. Ansambel mängis ja oli mõnus melu. Algas kella kaheksa ajal õhtul ja lõppes päikeseloojangul. Leidsin selle ürituse linnakese kodulehelt.

Küsin ka Krka looduspargikohta. Tahaks seal koskede all ujuda, vbl võtta ette ka laevareisi saarel asuvasse kloostrisse, vaadata nii Roshki slapi (väiksemat koskede kaskaadi) kui ka Skradinski buki (suuremat koskede kaskaadi). Kummast sissepääsust on parem minna, kas Skradinist või Lozovacist? Kas Roshki slapi juurest läheb matkarada Skradinski buki juurde või mitte? Ehk siis, kuidas me seda parki võimalikult palju näha saaks?

Ja veel. Kui autoga sõita Dubrovnikust Šibenikku, siis Goolemaps ütleb, et 280 km ja ca 3t 15 minutit. Seal on mägine maastik ja tuleb läbida väike lõik Bosnia Hertegoviinast. Palju see sõit reaalselt aega võiks võtta?

Jap, alaril hea mõte. Jõuab rutem kohale.

Vaatasin hostel Paris asukohta booking.com hosteli juures olevalt kaardilt. http://www.booking.com/hotel/tr/paris-hostel.et.html?sid=3317d24e01e148e145dfed9e57e11c83;dcid=4;ucfs=1;from_sav=1;room1=A,A;srfid=989932160f25f84323e428978aaa18176613b015X1;highlight_room=#map_opened-show_id296498 Ma tegelikult läheks lennujaamast metrooga Aksaray peatusesse, siis kõnniksin mööda tänavat edasi, üle kõrvaltänava ja kohe risti üle suurema tänava. Edasi sõidaks trammiga Aksaray peatusest kuni Cemberlitase peatuseni, mille juures hostel on. Metroosse saad lennujaamast seest (jälgi silte!) ja Istanbulkarti saab osta metroo sissepääsu juurest müüjalt. Pabistasin ka enne sõitu, aga tegelikult oli kõik lihtne. Kohalikud on lahked ja abivalmis ja nende inglise keel pole ka alati just kiita :) Soovitaks võtta kaasa mõnikümmend liiri esimeseks õhtuks ja eurosid vahetada kohapeal, saad parema kursiga. Naudi Istanbuli!

Ostsin lennupiletid Istanbuli CWTonline kasutades http://www.cwtonline.ee/lennupiletid/ Algul oli pileti hind 195 €, aga mõtlesime pisut kaua ja ostmise ajaks oli hind kerkinud 220-ni. Kolm päeva on lühike aeg ses mõttes, et 1. päeva õhtul jõuad kohale ja 3. päeval asud juba tagasiteele. Kui cwtonline otsingut kasutad ja päevade arvu pisut suurendad, leiad 195€ piletid, eriti aasta lõpu poole.

Käisime hiljuti Viru Reiside kaudu Peterburi reisil, kus buss oli tellitud Ekspress Autost. Reisi alguses Narvas piiri ületada proovides selgus, et bussijuhil puudus piiriületamiseks vajalik litsents ja meie grupp ootas ca 2,5 - 3 tundi, kuni vajalik paber Narva järgi toodi. Tänu sellele jäi Peterhofis viibimise aeg lühikeseks, purskkaevude vesi keerati kinni juba kell kuus. Tagasisõidu päeval selgus, et samal firmal on veel teinegi reis Peterburi tulnud ja et neil oli buss katki läinud. Seepeale taheti busse vahetada, et teine grupp oleks terve bussiga Peterburi sõitnud ning meie siis katkise bussiga Eestisse tagasi. Sellega muidugi nõus ei oldud. Siis viis Ekspress Auto buss meid Ivangorodi jalakäijate piiriületuskoha juurde, kust meie grupp oleks pidanud jala(!) piiri ületama. Seisime seal pea 2 tundi, kuna grupp ei olnud nõus jala piiri ületama ning bussijuht oli saanud korralduse oma ülemuselt mitte edasi sõita. Lõpuks siiski asi lahenes ning meid viidi bussiga üle piiri, teiselpool istusime ümber teise bussi, mis viis meid Tartusse. Sellised olid meie reisikogemused nimetatud firmadega. Kehva tasemega giidist parem ei räägi. Viru Reisidega oleme ka korra varem reisinud, siis oli neil buss ühest teisest firmast ja probleeme ei tekkinud, oli täiesti ok. Reisil oli ka häid momente muidugi, aga need olid seotud seltskonnaga ning tublide koolipoolsete korraldajatega, kes reisibüroole omapoolseid tegevusideid andsid.