Reisifriik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ega muidu ju teada ei saa, kui ei vaata :) Mina ise tulin kunagi Estonian Airiga Madriidi ja siis Vueling'iga edasi. Vueling on ka odavlennufirma. Lisaks teeb Spanair ka üsna häid pakkumisi.

Saad ikka hakkama, kui 4 tundi aega. Sildid on igal pool väljas. Jälgi neid ja kui hakkama ei saa, siis küsi headelt inimestelt:) Infopunktid täitsa olemas.

Meie käisime aastaid (umbes 6-7 jutti vist) nii Trysilis, kui Sälenis, kui ka Ares. Tegime seda alati jaanuari alguses. Mingil hetkel hakkas see sõidule eelnev närvilisus ja läbielamine ära tüütama. Põhjuseks seesama lumi, millest siin juttu on. Kord sadas normaalne kiht maha alles peale jõule, siis jälle sellel ajal, kui me seal olime jne. Praktiliselt iga kord saime seal olles ka väheke vihma, mis tähendas seda, et mägi oli järgmisel päeval jääs jne. Oli ka 1-2 aastat, kus ei olnud erilisi probleeme. Viimasel talvel vist oli ka OK. Seega oleks detsembri alguse suhtes mõneti skeptiline, aga samas võib ju ka vedada. Ilm on ilm. Muide sõber käis Hemsedalis, mis küll Stockholmist nats kaugel, aga seal oli lund üsna palju. Üsna palju pidi tähendama seal mitte seda, kas on, vaid seda mitu meetrit on. Aga siiski...kui vähegi viitsimist on, siis osta Stockmanni Hulludelt Päevadelt mõni soodne Finnairi lennupilet ja võta sihtpunktist rendiauto ning põruta Alpidesse. Julgen soojalt soovitada, sest see juba paar korda läbi proovitud. Näiteks Zürichist Livignosse on mõne tunni tee. Seal lumega probleeme pole. Hetkel 5-18cm ja sajab. Seega detsembri alguses ilmselt mõni meeter. Julgen väita, et seal nädala jagu tegemist küll. Kui võtad mitme mäe kaardi, siis saad väisata ka näiteks Bormiot, mis on seal lähedal ja hästi vahva mägi. Lisaks usun ka seda, et tänapäeval peaks omal käel reisimise puhul hind Skandinaavia ja Alpide puhul olema suht sama. Samas elamuse poole pealt on Alpid kindlasti hoopis teine tera. Ja lume pärast ei pea muretsema :)

Kui tahad kindlalt antud eelarve piiridesse jääda ja eriti ise sebida ei viitsi ja puhkuseperiood peab mahtuma 7 päeva sisse, siis vali mingi Egiptuse hotelli AI pakett ja oledki sooja päikese all ning kulud kontrolli all. Kui viitsid ise sebida ja puhkuseaega on rohkem kui nädal, siis Kanaarid on sedamoodi koht ,et sinna võid oma reisi ka ise kokku panna. Kui saad hakkama lennupiletite (www.easyjet.com ja www.ryanair.com) ja hotelli (www.booking.com)otsimisega ja sõidad ise autoga ka, siis võib Kanaaridele minna küll. Panin ise just tuttavatele novembriks (11-23.11) paika sellise versiooni, kus lennupiletid Tallinnast Tenerifele ja tagasi maksid kokku 250 euri per inimene koos kahe ööbimisega Londoni hotellides. Siia juurde tuleb veel kuni 300 euri ööbimine kahele mõnes suht heas apartmenthotellis. Vaata ka kohalike eestlaste www.tenerife.ee või www.tenerifeinfo.eu saite, sest sealt leiad ka ööbimise variante. Toidu hind on sisuliselt sama, mis Eestis. Väljas söömine, teades kohti, soodsam. Napsud on tunduvalt odavamad. Seega ... valikuid on:)

Meie läksime Stockmanni Hulludelt Päevadelt ostetud Finnairi piletitega Zürichisse .Sealt rentisime autod ja mõne tunni pärast olime Livignos .Väga hea variant oli .Sama kaugel Livignost asub Milaano ,kuhu lendab Eesti Õhk .Võid ka nende hindu vaadata .Sealt saab ka transfer bussiga Livignosse ,aga see on 4 inimese peale juba kallim ,kui autorent .

Meie olime Livignos eelmisel talvel .Kokku oli ka 10 inimest .Elamise võtsime www.interchalet.co.uk .Elasime kahes eraldi majas .Täpsemalt küll korteris .Väga normaalne elamine oli .Köök jms. kõik olemas .Korterid asusid Trepalle'is mäe peal. Kui sellelt saidilt elamise ära broneerid ,siis tuleb maksta ettemaks .See inff seal kõik kirjas .

Nüüd siis ära käidud ja autorent ka ära proovitud.Asi oli imelihtne .Võtsime www.cicar.com lehelt ja saime veel sooduspakkumise ka.Opel Astra nädalaks 150 EUR .Mootor oli 1,6 ja mägedes hätta ei jäänud .Broneerimisel küsiti krediitkaardi numbrit ,aga mingit raha ei bronnitud .Jõudsime kohale ja maksime oma nädala eest raha ära .Tagatisraha ei küsitudki .Kuna meie tagasilend väljus kell 7 ,siis sai ka uuritud ,mida võtmetega teha .Selleks oli spetsiaalne luuk ,kuhu võtmed viskasime ja asi korras . Seega soovitan soojalt .Lihtsalt infoks niipalju ,et Playa des Ingles'is olid tänava peal ka mingid soodukaga autod rendis (info auto aknal) ,aga seal oli näiteks Fiat Punto nädalaks mingi 130 EUR vist .