BeforeSunset

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

22 meeldimist
4 postitust
45 kommentaari
Viimased kommentaarid

"Mehhiko koroonasurmad kasvasid ulmeliselt"

"Eriti palju on koroonasuremus kasvanud alates jaanuarist."

Ei, surmad on kukkunud alates jaanuari lõpu tipust ~70%.

Isegi kui surmade koguarv on suurem kui ametlikud numbrid (kuigi suremuste põhjuseid on oluliselt rohkem kui ainult koroona) on koroonasuremus VÄHENENUD. Kordades.

Suremus (surmad / nakatumised) on olnud ametlikel andmetel sama juba pool aastat, enne seda oli natuke kõrgem. Mingit suurt muutust ei ole alates jaanuarist toimunud, vaid kogunumbrid võivad olla natuke teised, oleneb mis mätta otsast vaadata.

Turismipiirkonnad, kuhu enamus foorumi lugejaid reisib, on täpselt sama (eba)turvalised nagu nad olid aastaid enne.

Aga tundub, et hirmutavad pealkirjad ja seda toetavad väited artiklite alguses teevad oma töö.

Tundub, et siin kustutatakse maakeelseid kommentaare. Jätan siis ametliku lingi https://www.worldometers.info/coronavirus/country/mexico/

Jaanuari lõpu tippajaga on uute nakatumiste arv langenud üle 80% ja uute surmade arv pea samamoodi.

Postimehe artiklit ei saa pealkirjast kaugemale lugeda aga võrreldes teiste riikidega on Mehhiko üsna keskpäraste näitajatega nakatumiste ja surmade mõttes. Mitmed euroopa riigid on oluliselt halvemate näitajatega. Teste tehakse küll palju vähem ja tõenäoliselt päris numbrid on veidi kõrgemad aga surmade "ulmelisest kasvust" on asi väga kaugel.

Üksikjuhtumid ja anecdotal evidence on argumentatsiooniviga.

Raha on vaja täpselt 49€, testi saab teha lennujaamas ja tulemuse saab 30 minutiga. Jõuab teha vahetult enne check-ini või kui tahta kindel olla, siis näiteks päev varem, et positiivse tulemuse korral saaks piletid hilisemaks muuta.

Küsimus on selles, kas on üldse vaja testi teha? Saksamaa ütleb transiidi kohta ükskõik mis riigist "ei ole vaja", lufthansa tädi ütleb, et eestist lennates "on vaja".

Lufthansa infotelefoni tädi räägib, et on vaja testi (TLL->FRA->MEX)

Keda nüüd uskuda?

Täiskasvanud, haritud, arukad inimesed.. ja ikkagi arvavad samamoodi nagu perevägivalla ohvrid - "kui ma rohkem pingutan siis äkki ta ei peksa järgmine kord". Hämmastav

Õudne on lugeda "kui vaid panna riik 3-4 nädalaks kinni, oleks kõik korras" arvamusega inimesi.

Päriselust ollakse nii võõrdunud, et arvatakse, et maailm toimibki kodus facebookis istudes ja woltist süüa tellides..

Kui up-to-date see viimane uudis praeguse hetkega on, st kas ja milliste riikide tingimustega on muudatusi toimunud?

Tõenäoliselt ei oleks ka kaubanduskeskustes positiivsete testide % eriti kõrge sest seal käivad inimesed on täiesti keskmine valik kogu rahvastikust. Võibolla oleks % isegi madalam sest need haiged, kellel esinevad sümptomid tõenäoliselt shoppama ei lähe samal ajal kui kogu riigi testimise andmed hõlmavad kõiki, ka ilmselgete haigusnähtudega inimesi.

Andmetega hämamine ja sobiva statistika pasundamine tuleb natuke kõrgemalt kui kaubanduskeskuste poolt.

LiisM, trolls gonna troll. Kui trollimine jaotada enamvähem mõistliku info vahele ära siis on raskem tõestada, et trollimine üldse toimus. Kõige lihtsam on selliseid blokkida ja tekst kustutada muidu läheb FB-ks kätte ära.

karvanejakole - läheb keeruliseks seletada miks lapsed, koer, katuseboks lumelaudadega jms kaasas on

Kasutaja On - mul on juba suvest bronnitud aastavahetuse suusareis soome, tasuta tühistamisega kuni novembri lõpuni. Loodan, et selleks ajaks midagi muutub aga praeguse seisuga on lootus üsna väikseks jäänud. Kahjuks pole soomes ei töökohta ega sugulasi..

Täpsustan, "piirid lahti" on minu jaoks variant, kui vajalike paberite ja dokumentidega läbi pääseb. Kontroll iseenesest on täiesti okei. Mujal maailmas on igal pool riigipiirid, kontrollid, viisad ja kõik on rahul, ainult Euroopas (ja USA-s) peaks millegipärast kõik vaba ja valla olema..

Hetkel, eriolukorras, saadetakse Poola piirilt lihtsalt tagasi, isegi kui tahaks oma autoga kordagi peatumata Leedu piirilt Ukraina piirini sõita. Selles mõttes on kinni.

Hiina (valitsus) on viimane kelle infot wuhani viiruse kohta usuks. Pigem vaataks kuidas läheb Itaalial, Hispaanial, Šveitsil, Soomel..

Offtopic - inimesed, õppige FB (ja teiste saitide) träking paska linkidest kustutama!

trip.ee võiks lausa automaatselt need ära koristada, võin jagada regexit kui vaja.

Nüüd ise Filipiinidel käinuna mainiks lisainfoks paar asja.

HSBC ainus atm Cebu linnas ei andnud mulle Visa kaardiga (folkia) raha alates veebruarist. Väidetavalt ei küsi HSBC 200php teenustasu aga ma ei saanudki teada.

BDO jms pangad küsivad kõik 200php 10k väljavõtmisel. Rohkem korraga ei anna. Lisades eesti pankade tavalised 1% valuuta konverteerimist ja 2-2.5% summast tuleb kokku 5-5.5% overhead. Kohalikel atm-idel ei ole üldjuhul "väga vilets kurss" vaid kõik sõltub kaardi omaniku panga tingimustest. Kohalik atm küsib kaardi omanikult ainult vastava summa raha kohalikus valuutas (ja mõned panevad 200php otsa), eesti pank teeb konverteerimised (ametliku visa/MC kursi järgi mis on väga sarnane keskpanga omaga) ja debiteerib konto vastavalt eurodes.

Tundus et Citibank ei küsinud 200php teenustasu ja lubas korraga välja võtta 15k. Konto väljavõttel oli summa eurodes umbes 2€ suurem kui ametliku kursi järgi (tavaliselt on see max 0.5€ suurem) aga see võis tulla kursi muutumisest tolle päeva jooksul. Väljavõttel oli kirjas 15000 PHP, teenustasudega atm-ide puhul oli alati kirjas 200 võrra suurem summa ehk 10200 PHP.

Samuti Metrobank ei küsinud teenustasu (kontrollitud ka panga väljavõttest, maha läks tolle hetke ametliku kursi summa eurodes). Kasutasin folkia kaarti millel teenustasud puuduvad ja võrreldes tavaliste kaartidega säästsin nelja kuu jooksul üle 300€ mis muidu läinuks teenustasudeks. Kellele köki-möki, kellele mitte..

PS. tundub et folkia paneb putka kinni, kaardi leping lõpetatakse nende algatusel juuni alguses

Vahendustasu on vägagi märkimist väärt - "mõni euro" on 2% ehk 40€ maksad tühja kui võtad 1000€ väärtuses sula (rääkimata eesti panga poolt lisanduvatest tasudest). Ma hetkel Vietnamis aga siin ka HSBC - mastercardiga tahab teenustasu, visa puhul annab tasuta raha. Varsti lendan filipiinidele, väga loodan et hannes41-l on õigus ja Cebu city HSBC ei võta vahendustasu.

Kaari, vaja approval letterit. Ise olen 2x kasutanud cheapvietnamvisa.net. Viisa läks piiril tõepoolest odavamaks, single entry (nii 1 kui 3 kuu omad) on 25USD, multiple entry 45USD. Minul läks detsembris kolme kuu single entry visa kõik kokku 21+25=46USD maksma. Soovitav on viisa vorm eelnevalt välja printida, ära täita ja koos ühe passifotoga valmis panna, läheb kiiremini.

Võin vastata Vaimuvaesele lisaks. Pole küll Tai kohta aga vast teemasse. Olen praeguseks paar nädalat Vietnamis elanud ja mitmeid kordi raha välja võtnud - teenustasusid ei ole. Kurss tundub õige, XE äpiga tuli näiteks üks päev 5.6mil VND hinnaks 235.5€ ja kontolt oli maha läinud 236.1€. Mõned ATMid tahavad 20k või 40k teenustasu, sellest ei pääse. Leidsin lõpuks sellise mis andis tasuta raha, vähemalt üks selline on HSBC oma D1-s. Arve tuleb 1. kuupäeval, maksad enne 15-dat ära ja mingeid lisatasusid ei kaasne.

Siin on üks hea arutelu selle üle kuidas enda jaoks leida see tasakaalupunkt odava ja lõbusa vahel https://www.reddit.com/r/travel/comments/3t970f/people_asking_if_they_can_travel_for_months_with/

Üks võimalus kulusid kokku hoida on sõbruneda kohalikega (couchsurfing on üks hea viis) ja siis võib nende seltskonnas sattuda kohtadesse kuhu turistid niisama ei satu või tasuta kuhugi mis muidu maksaks omajagu raha. Käisin viimasel reisul Vietnamis paar korda tasuta purjetamas, paadiga kala püüdmas ja lugematuid kordi seltskonnaga kohalike hinnakirja järgi väljas söömas.

1000V, kuskohas on folkia lehel kirjas 5% jutt? Krediiti kasutades pead sa kulutatud summa järgmise kuu 15ks kuupäevaks tagasi kandma, kui ei kanna hakkab tiksuma intress. Kui maksad ÕIGEAEGSELT tagasi ei tule mingit lisakulu. Kui lepingus peenelt muid lisatingimusi ei ole, ma lugesin ainult esilehe teksti ja selle osa läbi.

punkel, pean tunnistama et ei mäleta enam mis kursiga Tais vahetati küll aga vahetasin Vietnamis omajagu eurosid dongideks ja seal erinesid parimad kursid 0.7-1% keskpanga ametlikust.

1000V, kui sa nüüd tähelepanelikumalt loed siis on kulu 0% Mõistlikule inimesele on see päris hea variant.

Tavalise deebetkaardiga 2.5% + 1% konverteerimist + 150THB teenustasu tuleb küll sinna 4-5% kanti. 1000€ pealt on see 50€ ja 4000€ pealt 200€ tuulde. On mida säästa.