BeforeSunset

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

6 meeldimist
3 postitust
27 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nüüd ise Filipiinidel käinuna mainiks lisainfoks paar asja.

HSBC ainus atm Cebu linnas ei andnud mulle Visa kaardiga (folkia) raha alates veebruarist. Väidetavalt ei küsi HSBC 200php teenustasu aga ma ei saanudki teada.

BDO jms pangad küsivad kõik 200php 10k väljavõtmisel. Rohkem korraga ei anna. Lisades eesti pankade tavalised 1% valuuta konverteerimist ja 2-2.5% summast tuleb kokku 5-5.5% overhead. Kohalikel atm-idel ei ole üldjuhul "väga vilets kurss" vaid kõik sõltub kaardi omaniku panga tingimustest. Kohalik atm küsib kaardi omanikult ainult vastava summa raha kohalikus valuutas (ja mõned panevad 200php otsa), eesti pank teeb konverteerimised (ametliku visa/MC kursi järgi mis on väga sarnane keskpanga omaga) ja debiteerib konto vastavalt eurodes.

Tundus et Citibank ei küsinud 200php teenustasu ja lubas korraga välja võtta 15k. Konto väljavõttel oli summa eurodes umbes 2€ suurem kui ametliku kursi järgi (tavaliselt on see max 0.5€ suurem) aga see võis tulla kursi muutumisest tolle päeva jooksul. Väljavõttel oli kirjas 15000 PHP, teenustasudega atm-ide puhul oli alati kirjas 200 võrra suurem summa ehk 10200 PHP.

Samuti Metrobank ei küsinud teenustasu (kontrollitud ka panga väljavõttest, maha läks tolle hetke ametliku kursi summa eurodes). Kasutasin folkia kaarti millel teenustasud puuduvad ja võrreldes tavaliste kaartidega säästsin nelja kuu jooksul üle 300€ mis muidu läinuks teenustasudeks. Kellele köki-möki, kellele mitte..

PS. tundub et folkia paneb putka kinni, kaardi leping lõpetatakse nende algatusel juuni alguses

Vahendustasu on vägagi märkimist väärt - "mõni euro" on 2% ehk 40€ maksad tühja kui võtad 1000€ väärtuses sula (rääkimata eesti panga poolt lisanduvatest tasudest).
Ma hetkel Vietnamis aga siin ka HSBC - mastercardiga tahab teenustasu, visa puhul annab tasuta raha. Varsti lendan filipiinidele, väga loodan et hannes41-l on õigus ja Cebu city HSBC ei võta vahendustasu.

Kaari, vaja approval letterit. Ise olen 2x kasutanud cheapvietnamvisa.net. Viisa läks piiril tõepoolest odavamaks, single entry (nii 1 kui 3 kuu omad) on 25USD, multiple entry 45USD. Minul läks detsembris kolme kuu single entry visa kõik kokku 21+25=46USD maksma.
Soovitav on viisa vorm eelnevalt välja printida, ära täita ja koos ühe passifotoga valmis panna, läheb kiiremini.

Võin vastata Vaimuvaesele lisaks. Pole küll Tai kohta aga vast teemasse. Olen praeguseks paar nädalat Vietnamis elanud ja mitmeid kordi raha välja võtnud - teenustasusid ei ole. Kurss tundub õige, XE äpiga tuli näiteks üks päev 5.6mil VND hinnaks 235.5€ ja kontolt oli maha läinud 236.1€. Mõned ATMid tahavad 20k või 40k teenustasu, sellest ei pääse. Leidsin lõpuks sellise mis andis tasuta raha, vähemalt üks selline on HSBC oma D1-s.
Arve tuleb 1. kuupäeval, maksad enne 15-dat ära ja mingeid lisatasusid ei kaasne.

Siin on üks hea arutelu selle üle kuidas enda jaoks leida see tasakaalupunkt odava ja lõbusa vahel https://www.reddit.com/r/travel/comments/3t970f/people_asking_if_they_can_travel_for_months_with/

Üks võimalus kulusid kokku hoida on sõbruneda kohalikega (couchsurfing on üks hea viis) ja siis võib nende seltskonnas sattuda kohtadesse kuhu turistid niisama ei satu või tasuta kuhugi mis muidu maksaks omajagu raha. Käisin viimasel reisul Vietnamis paar korda tasuta purjetamas, paadiga kala püüdmas ja lugematuid kordi seltskonnaga kohalike hinnakirja järgi väljas söömas.

1000V, kuskohas on folkia lehel kirjas 5% jutt? Krediiti kasutades pead sa kulutatud summa järgmise kuu 15ks kuupäevaks tagasi kandma, kui ei kanna hakkab tiksuma intress. Kui maksad ÕIGEAEGSELT tagasi ei tule mingit lisakulu. Kui lepingus peenelt muid lisatingimusi ei ole, ma lugesin ainult esilehe teksti ja selle osa läbi.

punkel, pean tunnistama et ei mäleta enam mis kursiga Tais vahetati küll aga vahetasin Vietnamis omajagu eurosid dongideks ja seal erinesid parimad kursid 0.7-1% keskpanga ametlikust.

1000V, kui sa nüüd tähelepanelikumalt loed siis on kulu 0%
Mõistlikule inimesele on see päris hea variant.

Tavalise deebetkaardiga 2.5% + 1% konverteerimist + 150THB teenustasu tuleb küll sinna 4-5% kanti. 1000€ pealt on see 50€ ja 4000€ pealt 200€ tuulde. On mida säästa.

Kui e-pileti esimesed numbrid on 657 siis on AB lend ja nemad Aerosviti lende enam ei teeninda (kuigi Aerosvit lendab siiani Aasia suunal).
Mulle pakuti 18.01 BKK-i lennu asendust teist teed pidi ja samal päeval.
Tagasilendu mis pidi toimuma märtsis (eraldi pilet) ei tahetud vahetada, lubati ainult raha tagasi maksta. Näis kas saab midagi tagasi...

Kui sinna- ja tagasilennu vahe on 60 päeva või vähem saad taotleda ühekordse sisenemisega turistika. "Kolmeks kuuks viisa" tähendab seda et riiki SISENEMISE päev peab mahtuma selle aja sisse. Alates riiki sisenemise hetkest hakkab käima teine "loendur" - turistika puhul 60 päeva.
Näide: saad viisa kuupäeval 01.01, viisa peal kirjas "last entry" umbes 30.03. St sa võid riiki siseneda ka 20.03 ja olla kuni 10.05 (mis on hilisem "last entry" kuupäevast). Vahepeal ei pea midagi pikendama.
Kui vahepeal ei plaani riigist väljuda piisab sellest viisast küll. Kui lendude vahe on >60 päeva siis ühekordset viisat ei saa.

Kas see tähendab, et Eesti reisibüroost juba ostetud piletid (k.a jätkuleg'id) on auku läinud raha?

To linnumees: http://www.kyivpost.com/content/ukraine/boryspil-airport-from-jan-4-suspends-servicing-of-aerosvits-flights-due-to-absence-of-payments-318427.html täna läks pood kinni?

http://kbp.aero/en/ tänane 14.00 lend on expected to leave 16.20, näis kas seegi lendab..

Minu pass ja avaldused on hetkel Helsinkis. Hilja hakkab alles jõulude paiku.
Riiga lähen 17.01 hilisõhtuse bussiga.

Ma jõuan BKK 19.01 (kui airBaltic pille kotti ei pane :D) ja teen 2 kuuga Tai-Laos-Vietnam-Kambodza-Tai ringi. Umbkaudne nädala täpsusega plaan on olemas aga eks kohapeal olles hindan olukorda uuesti.

Kui sul kindlat plaani pole siis sealkandis on piisavalt rändureid ja backpackereid - kindlasti leiad kohapeal seltsilisi kellega aega veeta ja ehk ööbimiskulusid pooleks jagada. Lisaks on hea võimalus couchsurfing.com-st otsida kohalike kontakte.

Aga seda hirmu ei ole, et elad kogu oma elu kordagi riskimata ja ühtegi uut asja proovimata?

Edit: ei ütle paha pärast. Mõtle kas sa tahadki jääda tahtma ja arvama et mujal on parem või tahad päriselt teada saada. Üheotsa pilet Eestist kõige kaugemasse kohta on max 500€.

naksitrall, ma olen halli passiga mittekodanik kes ei saa Tai VOA-t (vähemalt olen nii aru saanud). Samas ma ei arvestanud Tai saatkondadega Laoses ja Kambodzas, ehk tõesti saaks sealt uue tourist viisa.
Laose, Kambodza ja Vietnami kohta ei ole leidnud mingeid tingimusi mis keelaks mul nende riikide VOA saada (probleeme oli vist lähis-ida ja mõnede aafrika riikide passiomanikega). Lisaks tundub, et piiriametnikke huvitab vaid $$$ kasseerimine. Eks näis, arvestan kõige hullemal juhul u. 300€ väljaminekuga kui kõik peaks viltu minema.

PS. hiljemalt augustis olen Eesti passi omanik.

Update: helistasin saatkonda, neiu rääkis et single entry tourist visa puhul võib taotleda re-entry permitit ja olla ära kasvõi terve viisa kestuse aja (näiteks saabuda Taisse 01.01, teha re-entry permit, lahkuda samal päeval, tulla re-entry permitiga tagasi 28.02 ja lennata kohe tagasi koju). Küsisin ka ühest kohast lahkumise ja teisest kohast tagasituleku kohta aga tundus et neiu ei saanud hästi aru, seletas vaid single ja multi re-entry kohta. Eks ma küsin Tais kohapeal avaldust täites täpselt üle.
Kas kõige hullem mis juhtuda võib on see, et ma ei saa re-entry ja pean 2 kuud Tais veetma või saan välja aga ei pääse tagasi Taisse ja pean välisriigist BKK lennujaama lendama 24 tunni jooksul enne kojulendu et transiittsoonist kohe ümber istuda?

reisija09-le: re-entry ei pikenda viisa kehtivust. Re-entry permit kindlustab, et olemasolev viisa ei kaota väljumisel kehtivuse (eriti vajalik aastaste viisade omanikele).
Double entry viisa puhul saad riigis olla 2x60p, see on juba veidi teine asi?

naksitrallile:
Leidsin netist mitmeid näiteid inimestest kes olid aastase õppe- või vanurite viisaga ja kasutasid re-entry võimalust et naaberriikides käia.
Näiteks üks tegelane http://stuckinthailand.com/thailand/requesting-a-re-entry-permit
Seal avalduses märgitud küll 10 päevane reis aga samas on see multiple entry seega...? Võib teist korda kauemaks minna? Kirjutasin ka soome saatkonda (eelkõige halli passi küsimuses) ja kuigi rõhutasin "single-entry tourist visa" sain ka teist korda jaatava vastuse re-entry taotlemise võimalikkuse kohta.

Samas pole ma ikka veel kindel kas re-entryga saab minna ühte riiki ja tulla teisest riigist tagasi. Lisaks olen ära 5-6 nädalat. Peab vist veelkord saatkonnast uurima.

Mul on küsimus re-entry permiti kohta.
Plaan näeb ette et maandun 18.01 BKK-s, olen mõnda aega Tais, seejärel liigun Kambodzasse, seejärel Laosesse ja siis tagasi Taisse et BKK-st 16.03 tagasi lennata. Kokku 58 +-1 päeva.
Kas saan õigesti aru et kui teen Helsinki saatkonnas single entry tourist viisa (mis peaks kehtima 60p), Taist Kambodzasse minnes teen enne Taist lahkumist piiripunktis re-entry permiti, seiklen mujal ja kui Laosest tagasi Taisse tulen saan re-entry permitiga riiki siseneda?
Ma ei tahaks teha double-entry viisat sest pole Tai-Kambodza ega Tai-Laos pileteid ega kindlalt paika pandud kuupäevi millal ja kus piire ületan.
Laose ja Kambodza viisad plaanin teha piiril (VOA).
Passi eripära tõttu ei saa ma teisel sisenemisel teha Tai VOA (hall pass) ja võibolla tahan teist korda Taisse sisenedes olla koha peal rohkem kui 15 päeva.
Kui keegi märkab loogikaviga andke teada, ei tahaks kahe piiri vahele limbosse kinni jääda...

kalefff-ile:
Üks võimalus on osta kõige odavam AirAsia pilet (15-20$) kuskile kõrvalriiki ja näidata see viisa tegemisel ette. Iseasi kas kasutad seda või mitte. Kui mingigi plaan on olemas siis võid osta umbes vajaliku kuupäevaga pileti, ehk saad selle isegi ära kasutada.

Kas üheks nädalaks minnes saab üldse "maitsetki" suhu?
Ise plaanin ka jaan-veebr sinnapoole teele asuda aga vähemalt 2ks kuuks...

Küsime siis uuesti, kas halli passiga saab Austraalia WHM viisat teha?
Maxj antud lingid kahjuks ei tööta ja eelnevalt otsides ei ole lõplikku vastust saanud. VM kodulehel ja immi.gov.au lehel käib küll jutt Eesti passist aga kas see välistab halli passi omanike võimalused?

Kohe ei saa vastamata jätta - valitsus "võidab" seda et rahva lollitamise tulemusena on see lambakari nõus oma taskust kinni plekkima kõiksugu viime-"demokraatia"-sinna-ja-tänna sõdu (9/11, 2005a UK bussiplahvatused). Teine võimalus on see et korraldatakse rünnakud ning leitakse kiiresti "süüdlased", "puuakse" rahva ees ja lambakari on jälle õnnelik. Ja teatud poliitikute reiting läheb lakke (vihjeks: üks meie idanaaber, aasta 2000).
Aga kokkuvõtteks peab ütlema et sellist trikki tehti juba väga ammu... 1. Maailmasõja ajal (Louisitania).. Napoleoni ajal(täpselt ei mäleta kes patuoinaks toodi)... Rooma keisririigi ajal(Nero põletas ühte koma teist). Ühesõnaga, loodan et eelmine postitaja sai vastuse. Sest olgem ausad, viimane asi mille peale valitsused mõtlevad on oma riigi kodanike heaolu :)

Kommenteeriks veidi vastuseid, tänud kõigile kes viitsisid kaasa mõelda ja vastata (Y).
Ise olen lennanud Tln-Düssedorf-Madrid 20h ooteajaga. See on ikkagi suht overkill. Lennujaam ise on küll väga in-the-middle-of-nowhere ja kuhugi minna ei saanud. Oli detsembri keskpaik, väljas olid miinuskraadid ja sinna eriti ei kippunud ka. Võibolla pole ma ryanairi lennugraafikuid piisavalt hästi uurinud aga kas tõesti pole Tallinnast Madridi või mõnda teise Hispaania linna (kust saaks ka Tenerifele ja tagasi) võimalik lennata nii et ei peaks terve ööpäeva ootama? Lisaks mõttetule tiksumisele maksab aeg ka midagi, 2, 3, 5 tundi veel kannataks oodata aga üle selle on juba veidi liig (kui kohapeal midagi tarka teha on siis võib ooteaeg ka pikem olla nagu ntx Madridis, saab kohapeal ringi chillida)

Sammalhabe, olen sinuga täiesti nõus, päris 50-100 euri pärast pole mõtet koonerdada. Samas, kui vahe on veel suurem ja summa korrutada kahega ja võrrelda eri võimalusi siis võib rahaline kasu/kahju üsna suur olla. Sellepärast uuringi erinevaid võimalusi ja hindan neid enda vajadusi ja võimalusi arvestades :)

Minu eesmärk oli samuti saare avastamine, ööelu pole nii tähtis ja päevitada saab suvel ka Eestis. Ühe korra olen seal käinud aga mitmed kohad jäid käimata ja nägemata.

Kas keegi viitsiks mainida mis on Tenerifel "kõrghooaeg" ja mis mitte? Ise tean niipalju et kevadvaheajal on hinnad kõrgemad aga millal ja kui pikalt on turistide tulv suurem?

mindki huvitaks sama teema, lisaks küsimus: kuidas olete lahendanud öö- ja muude rongide broneerimistasude kulud? kui suured need eri riikides ja rongides on? kas rongi saab kasutada pea iga öö magamiskohana+transpordivahendina ilma bronni tasudeta?