bellamua

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Olin Sea Clubis 2009.a. jaanuaris. Egiptuses esimest korda ja minu arvates oli hotell väga hea. Kõik see, mis Novatoursi ja Tez Toursi koduleheküljel nende kahe hotelli: Sea Club; Sea Life kohta kirjutatud ,on õige. Toad olid puhtad ja koristati hoolsalt, territoorium suur ja saab piisavalt jalutada. Animatsiooni pakkujad pealetükkivad, aga jätavad rahule. Käisin aeroobikas, kõhutantsus, vesivõimlemises. Vene rahvusest inimesi suht palju, seetõttu õhtused üritused kujunesid sellisteks kesktelevisiooni meelelahutusaadeteks. Süüa sai hästi , selles hotellis ka iga päev ise teemaõhtu, personal vastavalt riietatud jne. Ühe nädalaga toit üksluiseks ei muutunud. Minu pere kõhutõves ei olnud, suure hirmuga väga jälgisime , mida suhu panime. Mõned eestlaste seltskonnast siiski olid. Tasuta buss keskusesse vaid 2 korda päevas, ülejäänud aegadel tasuline. Apteek, arst, poed, kõik ka hotellis olemas. Võibolla lähen ka ise sinna jaanuaris tagasi.

Panorama hotell asub kahel pool elava liiklusega tänavat. Merepoolsed majad on peahoone kõrval ja seal on väga suur diskomüra peahoonest. Enamus maju on üle tee (tunneli kaudu ka) basseiniga aias. Tänavaäärsetes majades on üpris segav tänavamüra , ehk paar tundi öösel on vaikust. Sinna kostab ka diskomüra peamajast. Olin selles majas 2008.a. sügisel .Kõige mõnusamad on basseiniäärsed majad. Minu tuttav oli selles majas ja nautis öösel vaikust ja rahu. Basseinibaaris vähemalt sügisel midagi ei toimunud. Valmis tuleb olla muidugi varahommikuseks palvusekutseks. See ajab igal juhul üles.

Eriti viimasel ajal väga palju häid raamatuid Hispaaniast ja just Katalooniast. Järgnevad kolm on nii uued, et raamatukogus veel ei ole ja ise lugeda pole jõudnud, alles järjekorras. Enne järgmist Hispaania reisi loen kindlasti läbi. Esteban „ Gaudi võti.“See on küll Erseni põnevusromaan, umbes selline, nagu Da Vinci kood. Aga tegevus toimub Barcelonas ning raamatu kaanel „Kõige ilusam ja põnevam lugu arhitektist ja tema loomingust“. Bona „Gala“ , see on siis Dali muusast . Richardson „Hiline õhtusöök Hispaanias““, see on siis toidurännak Hispaaania maakondades.

Ise lugesin enne Hispaania reisi lisaks „Duendele“ J.Orwelli „Kummardus Katalooniale“ LLamares „Kollane vihm“ Anna-Maria Penu „Minu Hispaania „võib ka lugeda.

Teema huvitab mind ka. Varsti tahaksin talvekuud (jaanuar kuni märts) ,veeta soojemal maal . Aga millisel? Pakutud on Kanaari saari, Egiptust, Taid, Indiat.Eelistaksin Euroopat, aga siis peaks vist leppimas Hispaanias nii +5 ga. Egiptusel on silma peal hoidnud juba mitu aastat,pärast Elukirjast selle artikli lugemist. Aga lemmiktegevus on raamatute lugemine, neid sinna kaasa ei vea ja internetiga on seal vist ka kitsas. Indiasse pärast Ly Undi raamatu lugemist ei riskiks sõita. Kuigi nüüd hakkasin just lugema "Goa sündroomi", ehk mõtlen ümber. Tenerifel on elu üpris kallis oma reisimuljete põhjal. Mida siis soovitate keskealisele naisele , kui tingimuseks mitte alla +15; mitte väga keeruline lennuühendus ;toit ja üür mitte kallim oluliselt kui Eestis.

Helistasin täna Horizon Travelisse, öeldi ,et nii kiiresti ei jõua , hiljemalt järgmise nädala jooksul.

Päris mõnus hotell oli, õhtusöögi kõrval tõesti piiramatult ja tasuta punane ja valge vein vaadist . Väike aed ja kosed on ka. Basseini ümber palju rahvast ja sinna mahub ainult siis kui hommikul vara koht hõivata. Aga ega tahagi koos tiinekatega seal külg külje kõrval. Päikesevõtmise kohti on ka katusel ning meri ei ole kaugel.G.C.Park koosneb mitmest hoonest. Domina mahutab kõige paremasse . Teistes põhiliselt saksa/inglise abituriendid kevadel ja suvel.Disco ja laul ei vaibu enne hommikut. Tõsi toas on need spetskardinad, mis müra peaksid summutama. Hotell pisut kulunud , aga kui üldiselt 3* tase rahuldab, siis hea koht. Ning baaridesse, randa , ööklubidesse lähedal minna.