trip-krainetrip-ukraine-dark

kastan

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

6 meeldimist
17 postitust
48 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Egiptuses saab igale poole liinibusside ja väkese palumisega ka kohalikele mõeldud mikrobussidega,  2 a tagasi oli mikrobusside tax 30 LE u 300 km, nii Hurghadast Luxorisse, Luxorist Assuani kui ka Assuanist Abu Simbelini. Liinibuss ja rong poole kallim, aga mugavam, konditsioneeriga ja ametlikult välismaalastele lubatud.

Täpsemalt on sellest peatükid mu Hurghada blogis:  

hurghadas.blogspot.com

Käisin liinibusside, rongi ja kohalike mikrobussidega. Viimased olid üliodavad, 300 km 30 LE.. Lubasid vaja pole. Täpsemalt on sellest peatükk mu blogis  hurghadas.blogspot.com

Vatse:Booking korra vabandas. Teisel samasugusel korral hotell ise tühistas broneeringu, kui olin 5 tundi nõudnud oma tuba ja plaanisin retseptsioonis diivanil magada. Et ma ei saaks negatiivset hinnangut jätta. Ei osanud sama kvaliteediga öömaja nõuda. Läksin sama hinnaga palju kehvemasse.Need aastad on möödas, kus Lähis- Ida maades sai kohale minnes soodsamalt. Talvekuudel on kogu maailma backpackerid tulnud soojadesse/odavatesse riikidesse. Ilma ette broneerimata soodsamaid hotelle ei saa. Ja hotellid teevad kergeid remonte ning peale seda tõstavad hindasid.Lisaks tõlgendavad sealsed hotellid bookingu mitme öö koguhinna ühe öö hinnaks. Olgugi et mu broneeringut nutitelefonis ega meilil miskiks ei pea, et nendeni pole jõudnud.

Käisin maad mööda tänavu 2x Eilati ja Siinai vahet bussidega. Kogu info 2 blogis traveller449.blogspot.com

Räägite siin reisidest tsiviliseeritud riikidesse. Araabia maades ei peeta booking.comi kaudu tehtud broneeringuid miskiks. Öeldakse et selline bronn meieni pole jõudnud. Hind kohapeal 3x kallim. Ei aita väljatrükk ega nutitelefonist bronni näitamine, isegi hotelliga eelnev kirjalik suhtlemine

Just broneerisin oktoobriks. Enamasti on klientide vastukajad olemas. Osades öömajades saab tühistada kuni 2 ööpäeva enne. Ja maha võetakse vaid koristamise raha, ülejäänu tagastatakse kaardile, kuigi võimalik et mitme kuu pärast.

Kas Sinay Only 15 päeva seal ära olnuna saab kohe e-viisa või muidu Egiptuse viisa kuskilt piirilt võtta, kui kohapeal olles tekib soov kauem/kaugemale minna?Kas seda 15 päeva võib Eilati tagasi minnes 3 päeva võrra ületada? Kui algselt oli plaan ainult Siinail olla?

traveller449.blogspot.comHurghada, Austraalia, Soome, Filpiinid jne

Mul ka küsimus wizzairi kohta Riia- Eilat- Riia. Tundub, et tagasipiletil ma ei taibanud panna linnukest tasuta 10 kg pagasi juurde, et see nagunii tasuta ju. Kas tõesti tähendab see seda, et tasuta pagasist jään oma hooletuse tõttu ilma? Et lennufirma loodabki, et hajameelseid leidub, las maksavad oma tähelepanematuse eest?

mind huvitab moodne mask, kus toru on külge ehitatud (otsaette). Tundub palju mugavam ja ohutum, kogu nägu on maski taga. Ilmselt ei tule ka vett sisse? Kust osta, palju maksab? Hiina teeb ka?

Mitmetel firmadel on käsi- ja äraantava pagasi kaalu aeg-ajalt muudetud. Kui sul on piletil ka äraantav pagas olemas, pole kahju eriti suur- saad ju mõlemad veidi ümber pakkida. Tavaliselt käsipagasit ei kaaluta, ja kui kott pole silmatorkavalt suur, võib ta ka raskem olla. Paljud lennufirmad, kes lendavad riikidesse, kus on pagulasi, lubavad rohkem pagasit.Justkui pagulastele jagamiseks. Kes on sellega kokku puutunud, jagage kogemusi seda võimalust kasutada ka oma huvides.

Lisan oma esitatud küsimusele veel: 2.sept. sain järjekordse e-pileti selle uudisega, et economy klassis on pagasilimiit 20 kg, (mitte 30 kg nagu piletit ostes). Aga ilmselt seoses põgenike abistamisega on Norwegian jt. lennufirmad lubanud põgenikega riikidesse lendamisel suuremat tasuta pagasilimiiti. Türgi lähiriikides on põgenikke igas riigis, seega ei sobi Turkish Airlinesil praegu pagasilimiiti alandada, ja lubatud on 2x 23 kg? Mul on My Bookingsite juures oleval piletil sama jutt nagu siin lillekke´sel. Kas ma saan õigesti aru? Mu lend Hurghadasse on kuu aja pärast, kas saan olla kindel, et tingimusi jälle ei muudeta?

Enamuste pankade krediitkaartidega saadav aastane reisikindlustus kehtib iga reisi korral vaid 1 kuu alates Eestist lahkumisest. SEBi oma 3 kuud. Kuidas olete lahendanud olukorra, kui reis on pikem? Korra võtsin lisakuu netist Travelnomadist, aga tundus väga kallis.

senine kord jäi kehtima paketireisijatele. Aga juba pidi Hurghada lennujaamas üksikreisijaile kehtima uus kord. Või on see lihtsalt võimalus altkäemaksudeks?

aga kui viisa on riigis vajalik, siis pole kummalgi inimesel lootust teist näha?

käisin tookord (3,5 a.tagasi) Tiibetis ära, aga oli oktoober, enam Kailashi palverännakule ei saanud. Hiina viisat tehes tuleb vaikida Tiibeti soovist. Eriloa saab Chengdu mõnest reisibüroost. Isegi üksikturisti paketi saab, aga mida rohkem inimesi, seda soodsam päevamaksumus. Bürood aitavad ka teisi huvilisi leida, aga parem on ise hostelitesse kuulutused panna. Hotelli ja sööke ei sunnitud paketti panema, st oli võimalik odav dorm või tuba,ja iseseisev söömine. Džiibi hind oli sees, aga transfeerid ja transport tuleks üksikasjalikult fikseerida. Lõpuks viis auto vaid hotellide tänavale kesklinna, kuigi transport oli ka kloostrite külastamiseks makstud. Määrati muidugi giid, meie oma ei vaevunud õnneks meid enamasti saatma, tihti aga on giidiks hiinlane- siis jälgib igat sammu. Tookordki oleks mõttekam ja odavam olnud Nepaalist reisibürooga minna. Tiibeti grupiviisa teeb Nepaali reisibüroo, Hiina kehtivat viisat passis olla ei tohtinud. Praeguseks võib midagi muutunud olla

Kuna piletid on väljastatud kõigile sellise lühikese ümberistumisajaga, peaks paluma nendes lennujaamades: lennujaamatöötaja eraldi kiire transpordiga vastutulemist, kes viiks kiirelt, järjekordadeta kuni järgmise lennuni. Mulle on startides ka vastu tuldud sellega, et kogu pagasi olen võtnud endaga kaasa. Kindlam on midugi sinnalennul vähendada pagasi hulka, tagasiteel (kui pakke nagunii rohkem),saab kasutada pagasi äraandmist. Kes teab sellise piletiga mitme check-ini tegemist kodus?

Mul on checkmytrip`is kõik 4 segmenti mõlemas suunas confirmitud praeguse seisuga. Kuigi oleks ülihea, kui 2 viimast mõlemal suunal ära kaoks. Plaan on Delhist Srinagari ja Ladakhi minna. Ega see keelatud pole?

Raipuri ikka läbi Delhi. Kas pean ikka samale Budgetairi meilile oma nõustumisest muudatustega teatama? või mujale? 48 tunni jooksul meili saamisest. Mumbais on õnneks sama terminaal. Zürichi kohta ei tea,kui suur nende lennujaam on, kuidas seal kiirustada ühelt lennukilt teisele. Mõni aeg tagasi sai Tallinnas,vist Raekojaplatsi kandis India viisat teha. Nüüd vist ainult tähitud postiga Helsinkisse saatmisega? Kust pardakaarte jõuan saada kiirustades? Jääb mulje, et selliste olematute lendudevaheliste aegadega tahetaksegi saavutada, et reisijad ei jõua lendudele ja jäävad juba sinnalendamisel oma lennust maha. Ka ei pakutud võimalust reisist loobuda ja raha tagasi saada.

Sain ilma helistamata Budgetairilt meili Mumbai lisamisega marsruuti (Riia- Raipur- Riia). Aga ümberistumisteks on aega vaid 45 min- Zürichis, lisakstulnud Mumbais 35 min! Ja tagasiteel Mumbais 50 min. Kuidas jõuda, ka ainult käsipagasiga? Ja veel ei saa ma aru, kuhu pean teatama 48 tunni jooksul selle meili saamisest, et aktsepteerin neid uusi aegu? Kas veel keegi stardib 28. aprillil, või alustab tagasiteed Raipurist 10. juunil? Hea oleks seda võidujooksu kellegagi koos teha.

kas tõesti peab igaüks helistama? miks nad ise mingit lahendust ei paku? olen oodanud,reisostetud Budgetairist Riia-Delhi-Raipur 28.aprill kuni 10. juuni

minu Swedpanga deebetkaart (ka krediitkaardi blanketil) ei võimaldanud küll soovitud lennukompaniide kodukal maksta. Sama Visa Sebpangast võimaldas aga seni kõike, mida olen soovinud. Lisaks jääb asutustele mulje tõelisest krediitkaardist. Kas kõigil on sama kogemus?

kirjutasin sulle sõnumitesse