ulvi17

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänan kõiki. Ja tänan booking.com-i meeldetuletamise eest - nendelt trehvasin tükk maad parema pakkumise peale :) !

Iseasi, kui paljud suvel netis viitsivad istuda :) Mina olen käinud Prachovske Skaly's, ei maksnud nad seal tookord suurt midagi - ja pole ka tänaseks suurt tõusnud, kui vaadata lehekülge http://www.prachovskeskaly.com/cenik1/ Nii et ilmselt pole ka mõnest teisest küljest sisenemine oluliselt kallim. Seal olid ka erineva pikkusega rajad märgistatud, nii et ise valid, kas teed pooletunnise matka või poolepäevase.

Ööbisime meie hotellis Shree Maya, Lonely Planeti soovituse järgi. Asukoht: paarsada meetrit raudteejaamast. Ei maksnud palju, suurusjärk umbes 160 EEKu 2-se toa eest. Konditsioneer oli, toad tagasihoidlikud nagu ikka (meie reisil sattusid kõik enam-vähem ühesugused olema, sõltumata hinnast), kuid meie olime endi ja oma eluga rahul :) Ühiskondlikud ruumid see-eest peaaegu toredad; ka üks internetiga arvuti külastajatele kasutamiseks ning isegi wifi, ehkki aeglane.

Kõigepealt tahan ka tänada Maarikat ja soovitada teda kõigile. Esimest korda elus kasutasin niisugust "erareisijuhi-giidi" varianti ja hinnang on väga hea. Maarika on saarel 2004.ndast aastast, elab "kohalikku elu" ja oskab seetõttu rääkida nii sellest, mida tavaliselt räägitakse - ajalugu jms - kui ka sellest, mis argielus tehakse-juhtub, millised on nt laste koolielu, suhted erinevate kohalike rahvaste vahel jne. Eragiidi pluss on see, et saad ise sekkuda ja küsida täpselt seda, mis kohe keelele tuleb :) Teistlaadi üllatus olid ühepäevased ekskursioonid, mida korraldavad sakslased ja soomlased (võimalik, et keegi veel). Sakslastelt Müller-Reisen. Leidsime tänavalt kataloogi, kus sees uskumatud hinnad - enamus 1-päevaseid ekskursioone saarel hinnaga 11 EUR, hinna sees veel lõunasöök ka. Iga programmi alguseks lause "tooteinformatsioon". Selle lausega ei osanud alguses midagi peale hakata. Kõlas kõik kuidagi uskumatult, läksime proovima. Ja kõik ongi nii, nagu kataloogis kirjas - kõigepealt kuulasid 1,5 tundi, kui hea on magada merino-villast madratsi peal, siis kingiti igaühele pudel veini ja siis toimus ekskursioon koos lõunasöögiga. 11 EUR eest. Hiljem leidsime soomlaste kataloogi, kus sees olid täiesti tasuta reisid - samal põhimõttel. Ikka koos madratsitega. Kuid tundub, et sakslaste programmid olid sisukamad - soomlaste programmides loetleti põhiliselt kohti, kus saab hea hinnaga alkoholi ja tubakat. Sakslaste bussis räägiti juttu inglise, saksa ja rootsi keeles. Bussi sisenedes küsitakse kohe, kust oled, ilmselt selle järgi jagatakse pärast madratseid busside peale ka giidid.

Kuna Sa ei tea, millest ilma jääd, siis ei oska muidugi kahetseda ja oledpärast ka 7-päevase reisiga rahul. Sest Norra on imeilus. Kui oled ära käinud 11-päevasel ja siis mõtled, millest oleksid ilma jäänud, õnnitled end südamest hea valiku puhul ja kirjutad järgmine kord tripis järgmisele küsijale sedasama juttu :)

et segadusse ei ajaks - Lisse ja Keukenhof on geograafilises mõttes enam-vähem üks ja sama asi... ehk et Keukenhof on Lisse küla servas asuv hiiglaslik lilleaed-park. Aga jah, see park on umbes 3-4 nädalat (sibullillede õitsemisperiood) vapustav. Lilleparaad - kui tahad näha oma silmaga hiiglaslikke lilleskulptuure ja imetleda inimeste ideederohkust- nt veoauto kasti tulpidest ehitatud hiiglaslikku kaelkirjakut vms - siis saad lisaks lilleskulptuuridele ka lillepargi, mis on rahvast pungil täis nagu Londoni metroo tipptunnil.

et kas neid ilusa hinnaga pileteid saab ainult hulludelt päevadelt või on nad samal ajal kättesaadavad ka Finnairi enda kodulehelt?

Ise MB otsas käinud pole, kuid juulikuus olin säälkandis. Ajasin juttu mäe otsas käinutega - nemad olid alustanud St Gervais`st, sõitnud Tramway du Mont-Blanc´iga nii kõrgele, kui andis (ehk siis sääl ülemises jaamas kohtusimegi). Nende väidetel kulub sealtkaudu käiguks 2 päeva - väitsid, et 6 tundi läheb üles ja 6 tundi tuleb alla - ja vahepeal on mingi baaslaager. Aga kuna minul ülesmineku plaani pole, siis eriti täpselt ei uurinud ka.