Kaupo12

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kolmel viimasel aastal Gruusias käinud, ikka 10-12 päeva kohapeal oldud. Sellest rahast, mis teil plaanis kulutada, on 2-le inimesele alati jätkunud. Kui väga glamuuri ei otsi, tulete rahulikult toime.

Viimased suved Lätimaal rattaga päris palju tiirutatud, ei ole veel keegi siiamaani sellise loa vastu huvi tundnud, politseid juhtub ikka teedel trehvama. Sõida julgesti!

Kui käisid Vitebskis, siis ilmselt läksid Daugavpilsist läbi Kraslava Polotski peale? Kas on meeles, sai kohe piiril mõnes obmennikus raha vahetada,või tuli sõita linna panka? Lähen Valgevenesse peale jaanipäeva, sisenen Benjakoni piiripunktist, vahest on sealt keegi sõitnud ja oskab rääkida rahavahetuse kohta piiril. Asi selles, et tahan peale piiri kohe Grodno peale keerata ja Lidasse ei sõida.

No siis on su ajavalik reisiks kindlasti õige. Üleval pool ju jahedam. Saab olema tubli sooritus, kas aga 6-7 nädalat ei nürista eelkõige vaimselt? Ise üle paari nädala küll ei jaksa vändata. Olen ise ka üksi sõitja, ei pea kellegagi arvestama ning improviseerimisvõimalus alati olemas. Igal juhul-edu ja nael kummi!

Brutusele. Sattusin ühes Vene rattafoorumis lugema reisikirjeldust sellel marsruudil. Isa koos tudengist pojaga sõitsid juulis-augustis piki Vahemerd, kurtsid küll kohutava kuumuse ja vedelikukaotuse üle. Nende eelarve oli üsna piiratud, ööbisid pea kõik korrad telgis, mini üksik öö kämpas. Päris huvitav lugemine oli.

Sellest on tripis küll piisavalt kirjutatud aga olgu siis veel kord:buss nr.22 väljub peatusest,mis asub otse bussijaama vastas üle tänava.Bussijaamast väljudes liikuda Stockmani poole,sealt siseneda jalakäijate tunnelisse,mille kaudu saabki teisele poole tänavat.Minna nüüd juba teisel pool tänavat bussijaama suunas tagasi,bussipeatusi on seal vast nii paarisaja meetri ulatuses tänava ääres.Nr.22 väljub viimasest peatusest.Tahvlid busside numbritega on hästi nähtavad,eksimise võimalust praktiliselt polegi.Pikim ooteaeg mul olnud 30min. Head reisi!

Olen püüdnud ikka igal suvel(viimased 8 aastat)pikema matka teha. Sõitnud Eestis, Lätis, Venes, Ukrainas-viimases kolm viimast suve. Tavaliselt sõidan 7oo- 1000 km., nii paari nädalaga. Eks kõik pedaalimised ole omamoodi vahvad olnud, aga uhkeimaks-mälestuaväärsemaks pean ise 2006 augustis sõidetud 800-t km. Ukraina kirdenurgas, Rovno, Volõõnia ja Ternopoli oblastites. Ühelt poolt jubedad teed Valgevene piiri ääres ja teisalt äärmiselt lahked ja vastutulelikud kohalikud! Sealmail kohatakse rännumeest harva, liiati veel jalgrattal. Sel suvel siis Vilniusest sõit Lvovi, nädalase väntamisega Valgevenes.

Plaanisin küll kohe esimesel hommikul Gorissi välja sõita,aga nüüd teen sinu soovitust mööda ja sõidan Sisianini.Dinas oligi mõte peatuda.Eks siis edasi Gorissi ja sealt juba põhja poole tagasi.Karabahhia jääb seekord kaemata,millest on paganama kahju. Sai Jerevanis ka korter broneeritud,nii,et põhilised mured murtud.Tänud veelkord kõigile,kes infot ja oma teadmisi-kogemusi jagasid!

Mul on kohapeal 12 päeva, arvutasin siin nii ja naa, peaksin vist marsruudi Goris-Sisian-Jermuk-Sevan-Dilijan läbi nii küll jõudma sõita, et Jerevani, peale 4 päeva jääks. Jerevanist plaan Garni-Geghard,Khor-Virap ja Aragats. Kõigile neile kulub ju päevake ära. Linnas tahan Matenadaranis ja Genotsiidi memoriaalis käia. Mööda uulitsaid saab ju ka õhtuti hulkuda. Veel ka ju Zvartnots ja Edjmiadjin. Jerevani peale kipub aega napiks jääma, aga ega nagu kuskilt kokku hoida ka pole. Gorises läheb päev Tatevi ja Hndzoreski peale, Dilijanis Haghartsini ja Goshavanki peale ka päevake. Sõidud võtavad ka oma aja ning majutuse leidmine samuti. Tänu maakaarti lahkesti lubamast, vahest saan Jerevanist midagi soetada. Usun ja loodan, et tagasi tulles saan öelda sedasama, mida sinagi viimases lauses.

Need kohad, mis sinul üles loetud, on ka minul varsti nähtud. Fotodel tunduvad paigad küll hästi kaunid, eriti Khor Virap. Suureks abiks mulle ka sinu poolt pakutud veebilehed, kaart on tõesti hea. Aitäh! Armeeniasse trehvan tegelikult teist korda, esimese 3-päevase külastuse Jerevani teostas Nõukogude Armee reisibüroo. Mõistetavalt jäi siis turismi pool minimaalseks.

Aitäh vastamast. Et kevadel just Gruusias käidud, siis üldine ettekujutus selle kandi bussiliiklusest olemas. Tänud punksile soovituste eest, Tatev ja Zorats Karer kindlalt plaanis ära näha. Tahakski näha eelkõige kohaliku rahva elu-olu, kodumajutus on selleks vast kõige parem viis. Samas muidugi ka niipalju kui aega jagub, ajaloomälestised ja kaunid kohad üle vaadata. Nädal on plaanis olla lõuna pool, siis asuda üle Jerevani, kust siis teha väljasõite. Vaadata on ju Armeenias palju. Leidsin hea veebilehe maa kohta, mida julgen soovitada ka teistele, kes plaanivad Armeenia-reisi http://welcomearmenia.com

Tänud. Küsiksin, kuidas toimib Armeenias linnadevaheline ühistransport, mõtlen marsasid? Kus vormistasid Karabahhi viisa? Kas on pangaautomaate? Missugust raha kaasa võtta, kas USD või EURi? On mõni eriline koht või vaatamisväärsus, mida kindlasti näha soovitaksid? Vahest oskad vastata?

Võrust läbi Mõniste Apesse.Edasi Aluksne-Balvi-Rezekne-Daugavpils.Kõik ju asfalt.Teed head,sõitsin just juuli algul rattaga samal marsruudil Vilniusse.

Puhkasime perega mõned aastad tagasi Kraslava lähedal Dridzise järve ääres.Telkisime eramaal.Täiesti inimtühjad paigad,asustus hõre.Meenutab mõneti meie Otepää kanti,aga suvilaid ja talusid tunduvalt vähem.Käisime autoga ka Kraslavas ja Daugavpilsis,kolistasime mööda kruusateid(Lätis on nad jubedalt treppis)väiksemaid asulaid pidi.Inimestele,kes soovivad omaette olemist,väga hea paik puhkamiseks. Ja miks mitte sealt läbi Daugavpilsi ka Leedumaale põigata,Visaginase ja Ignalina kandis väga kaunis loodus ja head asfaltteed.Tulin just sealt rattamatkalt,ööbisin kämpingutes,neid on sealkandis omajagu,küsida vaid kohalikelt.

velopiter.spb.ru on Peterburi klubi link.Sealt leiad palju huvitavat.Eks näed.Ise kaks viimast suve Ukrainas sõitnud,see aasta jääb küll vahele,lähen Gruusiasse.Küll aga järgmine aasta kindlasti Valgevene ja Ukraina kuni Lvivini või pisut kaugemale.Lugesin su blogi Venemaa tripi kohta,huvitav.Olen tavaliselt üksi vändanud,Karpaatides käisin küll koos pojaga,aga meeldib rohkem üksinda. Ka mina olen mõelnud selle kandi peale,kuhu kavatsed minna.Kui pikaks sa matka planeerid?Ja kas tingimata juulis?Sel ajal seal vist palju sääski?

Kisub sind ikka sinna ida poole!Peterburi rattamatkajad sõidavad päris palju sealkandis ja netis on üleval mitmeid marsruute ning matkakirjeldusi.Et aga eelmisest aastast laiendas Venemaa oma piiritsooni,siis peab sul ümber Laadoga sõitmiseks kindlasti piirivalvest luba olema.Selle hankimine pidi aga suht tülikas ja aeganõudev olema,isegi venelased ise ei viitsi sellega jännata.Vahelejäämise korral suured trahvid.Ats,mõtle parem näit. Ukraina peale,Lääne-Ukraina väntamiseks igati sobiv ja huvitav.