trip-krainetrip-ukraine-dark

KaiaR

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kolimine USAsse

Tere,

kavatsen vahetada elukohta järgmise aasta alguses. Eesmärgiks on eelkõige minna magistriõppesse, kuid enne seda loodan leida tööd ning saada ka tööviisa. Mul hunnik küsimusi ja loodan, et asjalikud inimesed viitsivad vastata.

Alustuseks, kui võrrelda ida- ja läänerannikut, siis olen aru saanud, et elu on soodsam just idarannikul. Mul valik põhimõtteliselt ongi Miami ja Los Angelese vahel. Kas oskate omalt poolt soovitusi anda? Kus hetkel majanduslik olukord parem? Kus rohkem töötuid ja kus on võimalik tööd leida kergemini? Kas töötute osakaal on suurem pigem kõrghariduseta inimeste seas või pigem lihttööliste seas?

Lisaks sellele, toiduhinnad üle maailma pideval tõusuteel. Kas Ameerikas samamoodi + 10 % otsa tulnud toiduhindadele või protektsionistlikus majanduskeskkonnas hinnad all hoitud? Ehk siis, palju kulub söögi peale per inimene? Võtame nüüd näiteks, et ma ei söö kiirtoitu, pigem siiski valmistan kodus.

Edasi, kui soovin tööd leida, siis kui reaalne on, et olles lõpetanud Eestis bakalaureuse + töötanud 3 aastat turunduses, siis leian tööd ka Usas (kandideerides koos ameeriklastega, läbides intervjuu jne)? Valdan inglise keelt väga hästi ning pean ise end igatepidi hakkajaks ja tubliks inimeseks, kuid kuna ma esialgu olen siiski turistiviisaga, siis tööandja peab võtma vaevaks mulle tööviisa muretseda. Ehk oskab keegi kommenteerida tööandjate valmidust aitada nii-öelda illegaali, sest mustalt tööd teha ei tahaks eriti. Peale töö leidmist üritaksin raha kohe kõrvale panna ning järgmisel aastal ka ülikooli astuda. Nagu ma aru saanud, siis peale magistri lõpetamist on tööviisa saamine väga lihtne- lisaks 65 000 viisale ongi ette nähtud veel 20 000 magistriõppe lõpetanutele, kuid kooli astumiseks on vaja veel ca 5 000 dollarit koguda või saada stipendium.

Olen lugenud foorumipostitusi väga palju, kuid soovin saada nüüd kõige uuemat infot, et oma edasised käigud paika panna. Kui palju raha soovitate üldse kaasa võtta? Ma ise arvestanud, et miski 10 000 dollarit peaks minnes olemas olema, et saaks ennast paika seatud (eeldusel, et leian töö 3 kuu jooksul, kui ei, siis tagasi Eestisse).

Loodan, et leiate aega vastamiseks.

Ette tänades, K.