Ra

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vaata hotelli Atlas City, kas seal on kohti saadaval. Kesklinnas raudteejaama lähedal väga norm hinnaga oli eelmisel sügisel. http://www.atlas-city.com/

Toidupoes küll Eestist ei erine, loogiline. Aga söögikohad on odavamad kui Eestis. Olen mitmel suvel jalgrattaga Lätis matkanud, ööbinud turismitaludes, mida on piisavalt. Saab pesta ja korralikku hommikusööki, pluss see, et ei pea telgi- ja söögivärki pakiraamil kaasa vedama. Keskeas naisterahvas, hindan juba väikest mugavust. Päeval saab söödud just kusagil söögikohas, need, millesse kõlbab minna ka rattariietes, on mõistliku hinnaga. Õhtuks midagi poest kaasa ja kuuma vett ööbimiskohas saab alati. Ida-Läti on oluliselt odavam kui lääne pool.

Uku Lindpere poolt korraldatavaid reise: http://www.aim.ee/index.html Vaata kalendrit. Bussireis väga väikestele lastele muidugi ei pruugi sobida.

Vaata Villamaa puhkeküla mökke.

Olen seal olnud, need on terve mökki hinnad. Pesemisvõimalus kõrvalmajas korralik.

Riiast Ryanairiga Frankfurt-Hahni, sealt bussiga Frankfurti ja rongiga Stuttgarti. Korduvalt nii sõidetud, arvestades, et olen Lõuna-Eestist ja Riiga lühem maa. Aga võib ka Airbalticuga Münchenisse ja sealt rongiga, aga odavus sõltub palju sellest, kas saad lennuaega valida või pead lendama kindlal päeval. Bussiga on ka sõidetud, Tartust oli hind umbes 2000 kr, kaks ümberistumist, kaks päeva ja üks öö teel.

Tegin copy rattaretkeliste brošüürist:

Kolari Kolari vallas elab u 4000 elanikku, kellest Kolari asulas u 1400. Valla kõrgeimal tundrul Yllästunturil (718 m) paikneb suusakeskus. Kolari vaatamisväärsusteks on Kolari vana puukirik (1819), uus kirik (1965) ja Äkäsmylly veski. Kolari raudteejaam on Soome kõige põhjapoolsem raudteejaam. Raudteerööbaste pikkus Helsingist Kolarisse on 1067,2 km. Kolari raudteejaamas käib vilkaim elu sügisel, jõulude ajal ja suusahooajal, mil rongid toovad külalisi Levi, Ylläse, Äkäslompolo, Pallase ja Muonio suusakeskustesse. Suveperioodil reisirongid Kolarisse ei sõida. Lapi koda meenutav Kolari raudteejaama uus hoone valmis 2000. aastal.

Soome turismiinfokeskus Tallinnas pandi ka just kinni, rattaretkelistele tuli vastav kiri ja kodulehel on üleval. Aga rongide kohta saab ilmselt mujalt ka infi.

Kolarisse minuteada rongiga ei saa. Vähemalt selles brošüüris, mis jagati eelmisel suvel Lapimaa-retkelistele, oli nii kirjutatud, et suvel sinna rongid ei sõidagi.

Käisin just Tartust. Rongiga Tallinnasse ja sealt Riisiperesse ning mööda rattateed Haapsalusse. Tee oli väga hea, aga igav. Hiiumaale tegime kahekesi ringi peale, kohe Heltermaalt pöörasime paremale mere äärde. Huvitavamad kohad ongi saare äärealadel, ainult Tihu järved on keskel, aga neid ei tohi vaatamata jätta! Internetist leiad infot palju ja saad koostada meelepärase teekonna. Meie ööbisime turismitaludes ja kämpingutes, telki ja magamisvärki kaasa ei vedanud. Mis kaasa võtta? Tavapärane jalgrattamatkavarustus, riided iga ilma jaoks, joogipudelid, ravimid...see on üldse teine teema, kasuta otsingut.