kegu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

aga mingi ülevaate sarnasest ettevõttest ehk annab: http://aroundafrica.blogspot.com

Info paar aastat vana, aga vaevalt see eriti muutunud on. Palanga turg on üsna kesklinnas, jääb pisut peatänavalt kõrvale. Parem on sealsamas juhatust küsida, siin juhatamine läheks keeruliseks. Müüakse turul juurvilja, puuvilja, kommi jne. ning hilpusid nagu siingi. Käsitööturg, mida kindlasti tasub külastada, toimib kesktänaval ja on tõesti huvitav. Töötab päevasel ajal, aga mis kellani täpselt, ma kahjuks ei tea.

Terve nädal rannas läheb muidugi tüütuks, kuigi pisut tasuks ka siiski rannale mõelda. Ringvaate ekskursioon saarel on huvitav, tasub kindlasti osaleda. Kindlasti tuleks külastada pealinna, seal on, mida vaadata ja lõunamaise linna hingust tuleb lihtsalt ka endasse lasta ja nautida. Tore on ka laevasõit Paxosele, igavusest pole küll mõtet rääkida. Albaania sõidul ise küll ei käinud, ent tundus küll vaatamisväärne. Ja ärge kiirustage, võtke kõike rahuga, nautige, see on Korfu.

Päris kena on telkida Kassaris. Kui sõidad Sääretirbile, siis parkla juures on võimalik ka telkida. Samuti on head telkimiskohad RMK-l. Kõpu poolsaarel on neid mitu. Näiteks Neljateeristi loodusrajal Mägipe lautri- ja telkimiskoht.Või siis Hirmuste. Ja muidugi on Hiiumaal palju turismitalusid, kes pakuvad nii majutust kui toitlustust aga see on juba nats kallim kategooria, kui telk ja priimus.

Hiiumaa kohta saab kogu info juba praamilt. Igaaastaselt ilmub suur Hiiumaa kataloog, milles infot saare kohta, majutusest, toitlustusest jne. Iga kataloogi vahel on kaart, mis on täpne ja väga hea kohapeal orienteerumiseks. maksab ca 35.-. Netis peaks siiani saada olema Hiiumaa tuletorni ringi kirjeldus - soovitatav marsruut ja lühiinfo. Sama ringi kirjeldus on saadaval ka trükisena. Kohad, mis on tuletorni ringil, on märgitud teedel tuletorni kujutisega viitadega. Paar suve tagasi oli trükis ka soovitusliku rattaretke kohta, ei tea, ehk on siiani saadaval. Igatahes tasub külastada Kärdla keskväljakul asuvat turismiinfot. Tasuta telkimiskohti on Hiiumaal mitu, RMK laagripaikades on ka ohutud tuletegemise kohad. Turvalisuse pärast ei tasu muretseda, Hiiumaa on aastaid Eesti turvalisim maakond.