muidumees

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

egas siis sellepärast ei pea hea suusa rentimisest loobuma ja sõidumõnu vähendama, lihtsalt kallimaid rentides tuleb ise veidi hoolsam olla. Võta rendist suusalukk ja vargusevastane kindlustus või sega sõbraga pubisse minnes suuski ja polegi häda miskit.

Polnud mul plaanis mingit vargusepaanikat tekitada vaid mind ajas lihtsalt pöördesse väide, et Austrias ei varastata. Ise olen Austrias suuskamas käinud 9 aastat ja kui mälu nüüd ei peta, siis vähemalt pooltel kordadel olen kokku puutunud inimestega kellel on suusad ära varastatud ja mitte peale Apres ski'd vaid keset päeva. Apres ski ajal kadunud suusad laekuvad üldreeglina mõnesse suusalaenutusse ja selle aja peale kuni ohvri rendiperiood lõppeb on enamasti ka kadunud suusad juba omanikul (rendifirmal) tagasi saadud. Üks on kindel, kui varastatkse, siis kalleid ja just nimelt rendi suuski. Odavate n.ö. basic suuskade tahtlik varastamine ei ole eriti tõenäoline, need lähevad kaduma tavaliselt Apres ski ajal ja põhjuseks on reeglina liigne Jägertee mille tulemusena ei mäleta nii mõnigi millised suusad tal olid või kuhu ta nad pani.

mis jutt, et Alpides ei varastata? Varastatakse küll ja mitte vähe! Kõik sõltub sellest, et mis klassi suusad rendid. Basic klassi suuska tõesti eriti ei varastata kuid rentides näiteks mingid kallid testisuusad ja kui siis need kuskile ilma lukustamata ja järelvalveta jätta siis on tõenaosus üsna suur, et need pihta pannakse. Sealsed pätid tunnevad kaugelt renditud uued/kallid suusad ära (isiklikku varustust enamasti ei torgita kuna nendel pole reegina reguleeritavaid klambreid). Kalleid suuski rentides tuleks rendist kindlasti ka suusalukk kaasa küsida. Mõned rendifirmad pakuvad ka väikese lisatasu eest vargusevastast kindlustust. Omadest kogemustest võin soovitada, et kõige parem/odavam/lollikindlam vargusevastane vahend on suusalukk ja mõne oma reisikaaslasega pubisse/after ski'le minnes üks suusk ära vahetada ja mixitud suusapaarid teineteisest võimalikult kaugele panna (tingimusel, et sinu kaaslase suusad on sinu omadest erinevad).

mis sa neist suusakeppidest kaasa tirid? need saab laenutusest koos suuskadega ja ei maksa sentigi!