Aku

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
7 postitust
80 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olenevalt kellaajast võib liiklus tänavatel olla hull. St. seisad tunnikese mõnes ummikus näiteks.

Metroo on kiirem.

Aga taksoga on nii, et kõige odavam on tänava ääres käsi üles tõsta, suvalise peatunud autoga (ei pea sugugi olema takso, enamasti ei olegi) leppida kokku, palju sõit maksma läheb ja siis teele.

Tuletasin meelde, tõesti, tegu oli 4* resordiga. Täpsemalt siis sellega: http://phi-phi.com/hotel/thailand/koh-phi-phi/loh-bagao/phi-phi-island-village-resort-and-spa/

Netist bookides oleks nähtavasti oluliselt kallimalt saanud aga kohapeal sai kaubelda. Minu jaoks oli küll väga luks ning piltpostkaartlik aga veidi kaugelasuv.

Aga Krabi osas - mina isiklikult ei valiks AoNang randa kuna seal on liiga "tsiviliseeritud". Ehk siis putkad ja autod ja selline turisti tunne tekib. Raleigh/Railey, TonSai ja muud autode poolt asustamata kohad on oluliselt ehedamad, hoolimata öömaja tärnidest ja hinnast.

Aga meie elasime Tonsai biitšil 150 eeku nägu :). Bungalowdes, 50 meetrit merest, ei ühtegi asfaltteed ega autot (ei olnud võibolla luksuslik aga see-eest väga ehe). Karta on, et isegi PhiPhi viietärniresordis me ei maksnud 100 USDi toa eest... Ja seal juba oli luksust küllaga.

Eks see on nii ehk naa. Selsamal Tai reisil elasime nendes ülielementaarsetes Mambo bungalowdes 300 krooni öö (need olid mere ääres, natuke odavamad, natuke kaugemal) ning nautisime elu. Samal reisil PhiPhil elasime 5* resordis, kus majad ja ümbrus oli imeilus aga seiklust kordades vähem. Kuna resort oli eraldatud ka (s.t. minema sai ainult paadiga ning nad oskasid juba raha küsida selle eest), siis olime stuck ja seal oli tõesti igav.

Aga Euroopas ja nn. paketireisidel eelistan paremaid hotelle.

Krabis meie küsisime rannalt lihtsalt seljakotiga noorte käest infot ja nemad juhatasid kohta, kus sarnased inimesed ööbisid ja mida minu arust netist pole võimalik leida. Koht ise soovitas PhiPhil ka n-ö tütar"hotelli" aga seal valisime veidi viisakama ja linnakesksema koha. Aga see eriti soodus koht Krabis asus Tonsai beachil (linnaranna ja Railey vahel), kus mägironijad harjutasid.

Turvalisusega probleeme polnud - madude eest hoidis võrk voodi ümber ja ei tundnud kordagi, et mingi oht oleks meid varitsenud. Üks väidetavalt nägi hommikul madu kohvri all aga ... see olevat kohe jalga lasknud.

Väga rumal on siit panna koht kinni kuna kohapeal on leidmisvõimalusi palju rohkem. Käid, küsid, ka kohalikud reisibürood suudavad aidata. PhiPhil on maabudes suur hotelliväljamüük enne kui üldse jala kuivale maale saad.

Leidsin 2 grammi infot nende bungalowde kohta ka http://www.travelfish.org/accommodation_profile/thailand/southern_thailand/krabi/railay_beach/all/2904 ja http://www.travelfish.org/accommodation_profile/thailand/southern_thailand/krabi/railay_beach/all/2903 Jutu järgi (seal lehel) on nad eriti halvad aga meie jaoks olid täitsa ägedad, selline ehe rannaelu (ja ma muidu ikka armastan luksust, nii et ei ole midagi hirmsat). Elekter oli kogu aeg sees ja ei olnud meil mingit "shared bathroomi" ega midagi. Nii et säästureisijatele, kes nõus seiklema, soovitan igati.

Me ise olime vist nendes Mambo Bungalowdes, igati ägedad :)

Mina soovitaks Slovakkiat aga eelkõige seetõttu, et ma ei talu Skandinaavia külma. Laskumised on seal ka, eriti Soomes, ikka väga lühikesed. Allpool on ka elu kirevam ning ei pea õhtul oma hyttis/ majakeses saunas istuma vaid melu on linnatänavatel jms.

Sõltub kui kõrgetasemelisse hotelli pürgid. 5* resordis selle rahaga hakkama ei saa, tärnideta bungalows jääb raha järele. Sul on umbes 500 krooni päeva kohta, nii et hipimajutusega saab hakkama. Üülipalju laristada ei saa. Ühe või kahe peale on see raha? Kui ühe peale ja teid on kokku kaks, siis on päris kõva summa, kui kahe peale, siis peate ikka vaatama kust ja mida.

Ei ole ise käinud, working holiday jaoks liiga vana ka aga hiljuti üks vanem tuttav reisis Austraalias, sai kokku ka kohalike (uus)eestlastega ning tema vaimustuses ei olnud. Võibolla tegu Eesti mõistes liiga rikka inimesega (ei taba viljakorjamise mõnusid) aga mõte oli, et pole seal see marjamaa nii roheline ühti.

Tahtsin välja tuua, et on ka teistsuguseid arvamusi kui see üks ja prevaleeriv.

Ise tahaks reisil seal küll ära käia, päris kolida, nii enne äranägemist, ei sooviks.

Sain paar pilti ka ikka lahti ja tundub, et tõesti on vahepeal ehitatud. Sest meie bungalowd ei olnud mitte nende sarnasedki. Tundub, et väga viisakas on piltide alusel.

Bungalowd on Tais parem variant kui suur hotell kõledate koridoridega.

Väga kallite resortide häda oli see (elasime ühes PhiPhil), et kui nad on eraldatud kohas, siis on inimeste keskele ja tagasi saamine ülikallis ning resordi restoranid on Tallinna kallitega samas hinnaklassis. Need paadimehed koha teavad, et siin rannal on rikkad turistid ja siit saab 5-kordse hinnaga teistele ranadele (ning tagasi).

ausõna, ma olen istunud selle kolmnurkse asja all, joonud kokteile ja vaadanud mägironijaid ning see oli 2006.a. kevadel. sellel rannal siis mingit resorti küll ei olnud, olid väga odavad elementaarsed bungalowd, kus me ka elasime ja kus meile tegelikult väga meeldis. ma ei saanud avada piltide osa, nii et ei oska öelda, kas nad on vahepeal midagi juurde ehitanud või ajavad jura või on asukohaga mööda pannud.

meie maksime mingi 200 krooni kahese bungalow eest, ostsime mõnekümne krooni eest head tai massaazhi (kohe sealsamas selle kolmnurga taga on maja), sõime erinevates restoranides (kõik need majakesed seal on restoranid, va. 2 poekest ja 1 kontor) ja nautisime elu :) öösel käisime veel ujumas ka.

Krabi oli super. KUi vähe viisakamat asja tahtsid, siis Railey seal kõrval kohe oli ka ilus. AoNang ... mkm, ei meeldinud.

Olime Bangkokis 2006.a. kevadel, kui ka olid mingi valitsuse vms vastased miitingud. Miiting seisnes selles, et inimesed (mõnituhat) väga rahumeelselt istusid kesklinnas (seal kus need kallid kaubamajad on) keset autoteed ja ei teinud suurt midagi. Istusid, plaksutasid ja keegi võibolla midagi natuke rääkis ka. Kusjuures kõik poed jms olid kinni (vast kartsid, et läheb mäsuks nagu meil siin kahel aprilliööl).

Kui nad seal väga palju rohkem verejanuliseks pole paari aastaga muutunud, siis on lootust, et mingit ohtu välismaalastele siiski ei ole.

Ma sain aru, et saab mõlemaga, lihtsalt tore on, kui sul ei ole kõik varud ühe pangakaardi (või panga) peal. Ehk siis - deebet ja krediitkaart ning soovitavalt lausa erinevates pankades. Nagu Tallinnas, et täna Swedpank, vabandage, ei tööta, siis on võimalik kasutada Nordeat või midagi muud.

Puhtpraktilisest vaatenurgast - kas toimub kodukoolitus või mismoodi 9-aastane haridust omadab sel ajal?

Mõõn oli küll jah aga ega sa iga päev suure kohvriga ei mütta seal ning Railey beachil oli öösel niigi tegemist - ei pidanud kuhugi sõitma. Mulle meeldis Krabi randades just see, et sai oma bungalowst jalutada plätudega 50m randa, kus olid kokteilid, tuleshow. öösel sai mägironijatega (Tonsai beachilt) ujumas käidud jne. Huvitaval kombel pakkusid kõik Tonsai beachi baarid öösel ka marijuanat, kuigi ... ma arvasin, et Tais on see võimatu (lugedes artikleid ja vaadates filme).

Meil ei olnud paadipoistega kordagi probleeme, et ei leiaks neid või oleksid nad kallid.

Õnnitlen, see Railey beach oli üks kenamaid :)

  1. Estonian Air (kuupäevi, tingimusi ei ole, hinnad alates, sisaldavad kõiki makse, üks ots): Helsinki 560.- Vilnius 760.- Minsk 1358.- Stockholm 958.- Oslo 1058.- Kopenhagen 1058.- London 1158.- Frankfurt 1258.- München 1258.- Viin 1258.- Moskva 1419.- Kiiev 1358.- Milano 1358.- Brüssel 1358.-

  2. SuperSeaCat. Tallinn-Helsinki-Tallinn 480.-, autopakett viiele 1800.- (kuni 23.12.2008.) LindaLine Tallinn-Helsinki-Tallinn 198.- (lapsed 5-17 99.-) (kuni 31.05.2009.).

  3. GoTravel müüb Czech Airlines'i edasi-tagasi pileteid algusega Tallinnast: Praha 2850.- Barcelona 2950.- Budapest 3050.- Pariis 3150.- Ateena 3550.-

Lisaks veel mõne turismibüroo pakettreisipakkumised.

Grenadal tähistati dets alguses orkaanidehooaja lõppu ... Siit võib ise loogiliselt järeldada.

Falang, inimene küsis nõu. Keegi ei sundinud meid Phuketisse reisima (ja mul on hea meel kogemuse omandamise osas) aga ma avaldasin arvamust, et mina sinna tagasi ei läheks. sõitsime ka rolleritega ringi ja see oligi fun aga kui valida n-ö üks koht, siis ma ei arva, et Phuket oleks see ainuõige. Liiga kommerts, turistidele suunatud. Sarnaseid kohti leiab ka Euroopale lähemal, meie unistus oli tõesti liivarand ja piltpostkaardi puhkus (vürtsitatuna seljakotivõludest) ning seda me saime siis pigem Krabi väikerandadel ja PhiPhil. Kindlasti on sarnaseid kohti veel.

Reisifirmad muidugi pakuvad pigem seda kommertsi, ehk siis saab korra sõita pooleks päevaks PhiPhile ja siis tekib küsimus et, mis seal siis on. Aga päevaga ei näegi seda, mis seal siis on. Õhtul peab ikka kusagil Phuketi asfalteel elektrivalguses säravates baarides jalutama.

Krabi või Phiphi. Phuketisse mina küll ei läheks, korrast piisas. Miks? Ei taha autoteed, räpast bensiinihaisu, ümberlõigatud "naisi" ja vanaldasi seksi ostvaid mehi, samuti ei pakkunud mingit huvi istuda miskis kinnises baaris. Krabis ja PhiPhil seda ei täheldanud.

Krabil meeldis veel eriti see, et bungalow ja maja vahel ei olnud mingit teed, s.t. sai tõesti õhtul nautida meie ranna inimestega tähistaevast, lainete loksumist (või mõõna), võtta sealsamas liivale asetatud tekkidel mõned kokteilid ja nautida elu ning hiljem tippida 50 sammu oma bungalowsse.

Ja Krabilt valiks mitte selle põhiranna vaid Railay või TonSai vms beachi, kuhu autodega ei pääsegi.

Ainult ühel käinud - Grenada. Tundub, et vastab sinu soovidele. Kuna lennuk tegi vahemaandumise Antigual, siis vähemalt lennukiaknast jäi mulje, et Antigua on üpris madala taimestikuga. Tegelikult võib muidugi džungel ka seal olla (lihtsalt mitte lennujaama lähedal) aga Grenada oli mägesid ja metsikut loodust täis koos koskede, järvede jms huvitavaga ning imeliste valgete randadega. Samas Tai rannad (eriti just Krabi Tonsai ranna oma - internetist te seda vist ei leia) jätsid mulle suurema mulje.

Piltide järgi on Mustique imeline ...

Ehk siis, kui lähed Finnairiga ei ole vahet, kui jääd maha (nende süül, nt. Tln-Hls lennuk hilineb), siis nad panevad su ise järgmisele lennule (ja juurde maksma ei pea). Kas midagi veel üldse sõidab Tallinnast-Helsinkisse kui Finnair või Helsinkist Bangkokki?

Ja check ini lõpuni teed muidugi Tallinnas.

Paar aastat tagasi oli kas vahetult enne detsembrit või siis dets. esimesel nädalal.

Kuremäel on puhkepäeval päevasel ajal kümneid/ sadu turiste, seega ei maksa karta, et oled üksi ja keegi ei lase sisse. Tervendava allika juures oli lausa järjekord kanistritega inimestest.

Meie ostsime mingi Ida-Virumaa reisijuhi, kus oli enamvähem autotee järgi igas asulas kirjeldatud mõni mõis või maja või ajalooline sündmus, abiks igal juhul.

Huvitav oli sõita Peipsi põhjaranniku kõige Venemaapoolsesse külla (nimi ei tule praegu meelde ja kaarti ei ole) ja vaadata n-ö Venemaa poole, kus elu käis (kalapüük jms). Tee lõppes otsa ja Eesti-küla oli võssakasvanud. Sai ilusa pildi piiritulba juurest samuti.

noh, osaliselt teemasse, aga mina sattusin mingil messil kokku mongoollastega ja peaaegu tahtsin küsida, et kas nad elavad jurtades. ütlesin pigem, et ei tea midagi muud nende riigist peale selle, mida koolis aastaid tagasi räägiti ja siis nad näitasid mulle Ulanbaatori fotosid, mis mulle meenutasid kui ülesvõtet Mustamäest... :)

aga üldiselt mind üllatas, et nad rääkisid väga head inglise keelt ja neil pidi väga rikkaid inimesi olema (see info tuli messi teemast). telekas ju ei näe saateid kaasaegselt mongooliast.