viasat

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kaardiga ei maksnud. Reisikaaslased kauplustel küll, mitte söögikohtades. ATM-ist võtsin sula välja, see toimis ilusti.

Grivna kehtib, kuigi arveldasime ka euro ja dollariga. Kuna euro kukub praegu kõvasti, siis varuvaluutana soovitaks dollarit.

Tänud kõigile heade nõuannete eest. Jõudsime just tagasi ja paar värsket soovitust:

  1. Lähtusime Falang`i soovitustest ja siinkohal erilised tänud talle. Lavra klooster, Sofia kirik, Rodina Mat, laevasõit Dnepril, Andrejevski spusk, Kreshatik ja liiklus ( Medvedjev tuli täna Kiievisse ja oli äikesetorm ) on asjad, mida kindlalt soovitan.

  2. Lavra kloostri ja Rodina Mati vahel asub restoran Tsarskoje Selo http://www.tsarske.kiev.ua/en/halls/. Rahvuslikus stiilis hea toidu ja kena teenindusega koht.200 grivnaga saab kenasti söönuks ja joonuks. Nagu Falang soovitas, võiks alustada kloostrist. Seal kulub vähemalt paar tundi. Naistel pearätt ja pikk seelik kaasa. Muidu koobastesse, kus munkade muumiad, ei lasta. Seelikut saab kohapeal rentida - 50 grivnat võetakse tagatisraha. Seeliku tagastamisel makstakse 50 grivnat tagasi. Restoranist läksime Rodina Mati juurde. Eriline maiuspala militaarhuvilisele. Rodina Mati all asuv muuseum on puhas propaganda, kuid hoone ise on vaatamist väärt.

  3. Dnepri jõevaksalis tuleb küsida, mis suunda laev sõidab. Pakuti ka kaatriga sõitu - 800 grivnat tund. Loobusime, kuna laevasõidul ( maksis vist 20 ua inimene ) näeb sama. Jõevaksali juurest saab 1,5 ua eest sõita Funiculariga mäe otsa, kus Sofia kirik ja hea jalutada alla mööda Andrejevski spusk`i http://en.wikipedia.org/wiki/Kiev_Funicular

Andrejevski spuskil keelas paar kunstniku mul oma maalide filmimise ja seda üsna järsul moel. Andrejevski spuskil asub ka Bulgakovi majamuuseum, nii et kõik "Meistri ja Margarita" fännid seadke sammud sinna. Pärast Andrejevski spuski mööda allajalutamist saab funiculariga jälle mäe otsa sõita.

Rahvas tore ja sõbralik. Ei kohanud ühtegi paha. Olen 100 % rahul. Soovitaks kõigile.

tutkaonule

Oskan lugeda, samas tean, et Ukrainas muutub iga päev miski. Soovin inffi inimestelt kes kohapeal elavad.

Üllatusi tuleb igal reisil. Parem kahetseda, kui karta ! Või vastupidi ?

See pole koht, kus parastada, et oled loll ja otsi ise infot.

Head talve sullegi.

Suur tänu asjalike soovituste eest!

Paluks veel infot:

Kas Eestis välja antud pangakaardid toimivad maksevahendina ja mis valuutas Kiievis arveldada: Dollar, Euro või Grivna?

Kas iga auto on takso, kui tänaval hääletada?

Stansted Expressiga https://www.stanstedexpress.com Liverpool Street metroojaama ja sealt roosa liiniga ( Hammersmith & city ) Hammersmith`i metroojaama http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/standard-tube-map.pdf

Lennujaamast Liverpooli metroojaama sõidab umbes 45 minutit, Liverpooli jaamast Hammersmith`i umbes pool tundi. Igaks juhuks arvest rohkem aega.

Öömajad seal lähedal:

http://www.travelstay.com/pages/PremierWestHotel.htm http://www.adria-hotel.co.uk/

Õpetaja asemel kaaluksin tõsiselt, kas ma julgen minna terve klassiga viieks päevaks Londonisse. Eriti kurb on, et õpetaja pole ka ise varem Londonis käinud.

Mina oma last sellele reisile ei saadaks.

Minu soovitus:

  1. Võtta reisibüroost kaasa giid/grupijuht, kes Londonit tunneb ja ametlikult ka vastutab.
  2. Jätke see reis ära