K_k

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen käinud sõpradega kahel korral Lääne- ja Lõuna- Euroopa tiru tegemas. Läti- Leedu- Poola oleme tavaliselt ühe jutiga läbi sõitnud (ainult elementaarsed tanklapeatused oleme teinud), seda on võimalik teha umbes 24 tunniga. Muidugi tuleb kasuks, kui paarkümend Eurot alati taskus varuks on, seal ei või kunagi teada, mille eest tarhvi võib saada. Esimene kord läksime läbi Tšehhi ja Austria veneetsiasse, teisel korral tegime Slovakkias ka väikese tiiru (Austraias on üldjuhul võimalik liikuda mööda autobahne, Slovakkias oli aga palju väikeisd mägiteid). Ahaa.. Tšehhis ja Slovakkias (Austrias vist ka, kui õigesti meeles on, aga võin ka eksida) on vaja maantekleepsud ka osta.

Igastahes sealt suundusime edasi Veneetsiasse (Soovitan korra elus vähemalt ära käia. Kui sihtpunktiks on näiteks Marseille` , siis ei tule ringi ka väga sõita). Itaalias peab arvestama, et seal on palju tasulisi ja võrdlemisi kulukaid maanteesid. Muidugi saaks Prantsusmaa poole ka rannikutpidi minna, aga sealsed teed on väga raskesti läbitavad.

Selle teelõigu peale jäävad muidugi Monaco ja Cannes. Ühel korral sattsin sinna öisel ajal. Sealne ööelu on ikka paras vaatamisväärsus. Sadamad on täis uskumatud jahtisid, tänavatel liiguvad autod, mida muidu võib ainult ajakirjades näha. Ka sealsed inimesed on huvitav vaatmisvääsus- klubilised on üleni kallites firmariietes ja viimase vindini üles löödud. Cannesi hotellide ees oli palju lõbunaisi ja draqe (no sellised ikka Eestis ja Poola maanteede ääres ei kohta). Sealt liikusime otsejoones edasi Marseillesse, kus veetsime üle nädala oma puhkusest (Marseille` ümbrus sai täitsa korralikult läbi käidud, tänu tuttavale nägime mitmeid uskumatult ilusaid kohti, kuhu ise poleks osanud minnagi). Prantsiusmaal soovitan kindlasti proovida kohalikke roogasid (konnajalad, teod, kaheksajalad jne), mitte piirduda ainult McDonaldsi ja supermarketite omadega. Näiteks hommikustel turgudel saab igasusguseid huvitavaid merende ja puuvilju väga mõistlike hindadega osta.

Sealt suundusime edasi Pariisi. Mõtlesime, et hoiame natukene raha kokku ja läheme maantee kõrval kulgevaid väiksemaid teid pidi. Näiliselt ei teinud need ringi, aga seal sai väga aeglaselt liikuda. Isegi öösel töötasid kõikjal valgusfoorid. Pärast paarisad kilomeetrit läksime ikka põhimaantee peale. Pariisi mineku ajaks tasub rooli panna kõige rahulikum inimene, sest prantslaste liikluskultuur on ikka väga kaootiline. Suure viirealise tee peal pole näiteks ühtegi rida joonega eraldatud. Samuti on tark enne välja vaadata, kuhu minna ja kuidas, sest kesklinnas (Louvre, Jumalaema kirik, Eiffel) palju teid ühesuunalised.

Pariisi eeslinnas mõtlesime hotellis ööbida, kuid sealne ümbrus oli nii kahtlane (ei julgenud autot terveks ööks üksi jätta), et liikusime otsejoones Belgiasse. Prantsusmaal (mingites riikides oli veel) on odavhotellide kett F1 (Formula 1), neil on internetilehekülg ka olemas. Seal on hinnad umbes 33 Eurot, olenemata sellest, kas on 1, 2 või 3 inimest. Pole just luksuslikud, aga tee peal ainult ööbimiseks käivad kah.

Esimesel korral läksime Eestisse läbi Saksa, Poola, Leedu, Läti. Teisel korral tulime üle Taani väinade ning Rootsist laevaga.

Esimesel korral oli meil autojuhte 3, teisel korral 2. Load olid küll kõigil kaasreisjatel, kui otsustasime rooli panna kõige suurema sõidukogemusega inimesed. Polnud vajadust ka, et rohkem juhte peaks olema :)

Tegelikult oleks nii palju veel kirjutada, aga enam rohkem ei viitsi :) Loodan, et kellelgi on vähemalt midagi kasu mu jutust :)