Urx

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

8 meeldimist
2 postitust
136 kommentaari
Viimased kommentaarid

Valgevene sastkond on superviidakas ja kiire teenindusega. Sain viisa järgmisrx päevax kätte, kuigi alguses oli mingi pikemaaja jutt. Valgevene ise ka head teed, viisakad inimesed, igati õige otsus minna läbi Valgevene.

Panin oma sõidukile igaksjuhuks võimalult suured rattad alla, et aukudrsse ära ei upux, aga asi polnud yhtegi nii hull. Mix Valgevenest läbi ei lähe? Seal on teed head, otsem ja huvitavam.

Ullme hinnad! mina nägin kyll ka 5 taala eest öömaja. Korra yritas poll raha nuruda kiiruse yletamisest, aga selle võib kohe kukele saata. Nad ei tohi isegi sinu silmealt ära minna dokumentifega veel vähem midagi ära võtta.

Mina käisin oma autoga, midagi ei broneerinud, mingit plaani ei teinud ja mingeid probleeme polnud. Öömaja pakuti igal nurgal alates 5 taala öö, teed olid täiesti sõidetavad, krimmis olid superhead. Kuna tegin ökoreisi, siis suht tihti ostsin ukrainas diislit trakatsitest kopikate eest. Ylirahul olen reisiga!!!!

Mina käisin teeääres olevates hotellidrs pesemas. Maksis kopikaid.

Kuhu on kadunud vaeste ja väetite hinnaga reisid?? Mix ma ei leia enam alla 200 eurist resisi!

Kohapeal saab hotelli 200-250 euri kuu (nägu). Täiesti normaalse hotelli. "Perseaugus" saab 100 euriga kuu. Selline hotell on enam kohalikule vaesemale turistile. Pesta saab, uks käib lukku, mis veel vaja on?

Kõik on vaid arvamine. Enamus on seal peast soojad, huvituvad vaid rahast turisti taskus ja kui peaks jõuline kontroll vähenema, siis need magedad valetajad, kurjade nägude ja kohati sind mõnitustega saatvad kaubitseja mõne räige röövi ka teevad. Muide, jõukamad kohalikud kardavad ka oma riigi rahvast, kes on ettearvamatud ja loomalikult jõhkrad. Ütleme ausalt, eestlasele on sealne rahvas ebameeldiv ja kui oskad vaadata, siis saad aru, et ka ohtlkik.

Mina käisin seal oma autoga ja lähen uuesti ka oma autoga. Igasugune rent tundus mul seal kallis ja peaaegu olematu. Krim on kena, kogu rannik on ilus, vene poolne ots on vähem turististunud ja mugavam telgiga ööbimiseka, rannas vedelemiseks. Sisemaa on kohati trööstitu, muhklike teedega ja liiga pikkade vahemaadega linnade vahel. Isiklikult mulle Ukraina meeldis. Kui üldse lähen ida-euroopasse, siis vaid Ukraina.

Plaanin 2012 esinese või teise kuu lõpus 31.12.2011 syndivaks tehtud titega kuuks või paariks Hurgadasse minna. Vaatame, kuidas õnnestub.

Sõltlane ma pole, aga see on koht, kus enam-vähem talutava hinnaga sooja saab. Kes iriseb hotelli tärnideyle, kes ei tea mille yle veel. Isiklikult mul savi, palju tärne seal on. Mida enam ehedat kohaliku kultuuri reaalsust, seda nauditavam. See koht pole kyll see, kus läikivaid maju otsima minna.

Selles vaheminus, kus merevesi on 25 kraadi. Hädapärast käib mu aeg ka, kui hind sobib. Peaasi, et talveks siit veidikesekski ära saab. Saan sõidule seada end 3 tunniga, seega pole vahet mis ajal.

Kui lähiajal jääb sõit ära, siis olen odavamasordi reisist huvitatud.567390721

Otsisin ka sellist võimalust, aga ei leidnud. Sain vaid teada, et ned elukad on suhteliselt ohtlikud ja ei soovitaud üldse seda teha. Turiste lollitatakse mõnes kohas olevat see võimalus, et raha kätte saada, aga kohalikud soovitasid mitte seda lollust teha. Kohad, kus lapsi ravitakse, need delfiinid olevat väga valitud ja kasvavatud, kui ikka tulevat juhuseid, kus üks või teine elukas on ettearvamatult ohtlikult käitunud.

Ära jäta kodus hankimata! Täpselt ei mäleta, aga vist sinna oli vaja mingi nende oma kindlsutus. Piiril saad täitmiseks mingeid pealtnäha vetsupaberid, aga need pead kindlasti alles hoidma. Kui sa vene keelt hästi ei valda, siis kohas, kus pead maksma 5taala saastemaksu anna tädikesele mōned taalad juurde ja lase paberid temal täita. Saab kiiresti ja ōieti. Valgevene on puhas, heade teedega ja meeldvate inimestega riik. Naised on seal ööklubides uskumatult meeldivad, kui tuled meie viril olemisega naiste yhiskonnast.

Sõber läks USA-sse. Piiril oli üks "välja valitutest", kes viidi küsitlemiseks mingisse kõrvalruumi. Vestlus sai osta sellega, et sunniti tagasi pöörduma Euroopasse suuntuvale lennule põhjendusega, et neil on alust arvata ...

Lastega reisile, puhkama?! On ikka kindel et see puhkus saab olema?

Kalju sees on vägev vaatamist väärt rajatsi jah. Täpsemalt on see Balakalavas. Oma autoga minnes vast peab häälestuma sõidustiilile, kus tuleb silmad lahti sõita. Sellist uimast liiklust, kui meie kodumaal seal pole. Ega pole ka eriti mujal (peab ikka paika küll see pilkav jutt eestlaste uimasusest, aga kisa on meil suur, et kõik siin kiihutavat. Kui ilusatest väikivatest majadest on kuhkustel kõrini, siis see on koht, kus saab midagi arhailist ja kauamängivat näha. Jalta oma vaatamisväärsuste ja olemusega on silmale ilusaim koht vist.

Käisin 2009 augustis. Vahest liigagi kuum oli see ilm. Sel aastal, kui õnnestub lähen 09 esimesel vabal hetkel. Kui ikka midagi näha tahad, siis jäta lapsed koju ja mine autoga. Sõit pole midagi hullu ja öömaja Ukrainas alati kaubeldav. Sevastopol ... ma ei oska midagi ütelda. Ei midagi erilist, kui just Jalsast oled tulnud. Lihtsalt üks kivist linn.

Täpselt nüüd ma ei tea, kas juuli on aeg, kus seal taas, nagu augsutis teed igasugu põllivilju vedavaid autosi täis on. Viimati oli see veokate rohkus kohati närvidele käiv, sest need kamasuuritud ei liikunud just kõige tempokamalt. Kui ise üritasin ikka nii 100-160 km/h liikuda, siis suht tihti pidi räigelt maha pidurdama veokameeste teineteisest "möödalennu" ees. 40 km/h liikuv tuiskas ametivenna 35 km/h liikuvast veokist mööda, aga see tundus aega nõudvat neil.

eve_ly, kui ajad sobivad, siis võib koos kulgeda. Plaanin elukaaslasega Krimmi minekut korrata kunagi suvel.

Väidetavalt on kohustuslik, aga seda ei kontrollinud keegi va Valgevene piiri ületamisel. Ukraina piiril üritati pähe määrida vägisi jube kallist kindlustust, aga saatke need seal kuupeale ja lihtsalt sõitke edasi kui oelte vormis piiriametnikest mööda saanud.

Meil lund vähe jah juba :-))

Soovitan auto rentida ja teha hommikune tipptund liikluses kaasa. Vahest saab lahti eestimaisest virinast ja õpitaks sallivalt liiklema, roolis tegema seda mida vaja (seal suunda ei näidata kui vajadust pole). Nautisin Kievis oskust sallivalt liigelda. Kievi uuselamurajoonid on huvitavad. Sellised pilvelõhkujad, kõik täiesti erinevad. Idamaise ja slaavliliku klanti segu. Kahveinajad on huvitavad. Meil tarakane enam ei näe aldrikuservalt vastu vaatamas.