trip-krainetrip-ukraine-dark

xl

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
 

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kuu aega tagasi käisime Oulankas matkamas ja sai ka Rovaniemis käidud. Siis oli loodus ilus. Paar aastat tagasi sai ka lastega jõuluvanal külas käidud, siis oli ilm vihmane ja kõikjal libe. Soovitan enne minekut ilma uurida, lumega oleks kindlasti meeleolukam. Kuid meie reisi päästis see, et käisime lastega ka Ranua loomapargis. Olime ka Arktika muuseumis, aga see on ka nagu ta on.Jõuluvanakülas on tõesti kommerts, aga lapsed seda ei taju. Kuigi oli ikkagi probleem meie 4.a. tütrega, ta kartis sinna siseneda, kuidagi süngevõitu atraktsioonid üles pandud. Ööbimise kohta soovitusi ei tea jagada, kuna meile olid kohalikud matkajad kõik ära korraldanud.

promo või mitte,aga mõelge ise. Kui keegi tegeleb vahendusega, siis kindlasti mitte igavusest, mingi kasu peab mängus olema. Vahendussumma maksab lõpuks siiski tarbija, see lihtsalt liidetakse bussi arvele juurde. Bussifirma aga tasub vahenduse. Kas nii on tõesti odavam kui otse bussifirmadest pakkumised võtta? Kas vahendaja ise neid busse täpselt teab, mida vahendab? Kas tal ikka mingi eelnev kokkulepe/koostöö bussifirmaga olemas on või võtab samamoodi suvalt hinnapakkumisi? Kui midagi juhtub, kes vastutab, kas vahendaja? Nt. buss ei ilmu kohale? Väga kahtlane värk.

Elan ise "poole kohaga" Riias ja uut aastat seal pidevalt vastu võtnud, mitte küll klubides. Tavaliselt koguneb rahvas ikka raeplatsile ja klubidesse. Teiste käest olen kuulnud, et kesklinna klubides on tõesti kallid sissepääsuhinnad ja kohti ka ei jagu. Kindlasti peab ette broneerima. Riski peale minek on muidugi kell 9.00 Riiast lennujaama jõudmine. Ühistransport hakkab hiljem liikuma , kui just lennujaama liinid erandit ei tee. Seda tasuks igal juhul enne kontrollida. Taksodega on ka sellisel kellaajal raskusi, pigem leiab taksosid öösel. Ei taha seda sõitu maha laita, pigem tehke eelnevalt eeltööd. Uurige klubide kohta Riia turismiinfost.

See oli suvel Narva-Jõesuus, kus üks grupp oleks peaaegu ööbimiskohata jäänud, kuna nn.müügijuht unustas administraatorile "mainida", et on 40-ne liikmeline grupp tulemas. Kuna arvutis ka broneeringut kirjas ei olnud, siis admin. oli ise ka ahastuses. Nädalavahetusel müügijuht loomulikult telefoni vastu ei võtnud. Hotelli poolt oli saadetud broneeringu kinnituseks meilitsi paari lauseline tekst, mis on selles piirkonnas tavaline ja täiesti kehtib (kui on arvutisse sisestatud). Kusjuures - hotell oli ka ära makstud!!! Giid päästis olukorra, kirjutas seletuskirja ja võttis vastutuse enda peale,et ka tegelikult on broneeritud ja makstud. Peale 1,5 tunni möödudes sai grupp ööbima, selleks ajaks oli kell juba 22.00. Sellised lood on meil siis Eestis hotellidega. Küll tahaks asja parandada. NB! Ja kui keegi soovib väita, et kas ikka oli makstud, siis tean seda kindlalt, kuna giidiks oli minu õde. Nimesid nimelt ei maini, kuna hotell oli korralik ja administraator hooliv tütarlaps.

Ega ühe päevaga eriti kaugele ei sõida ja palju ära ei tee. Jurmala spa on tõesti tore, aga kui soovid väiksemate kulutustega, siis Siguldas köisraudteel kondlisõit võiks ka huvi pakkuda, samas on veel ordulossi varemed,Gutmani koopad, Turaida linnus. Sealt pole Riia ka kauge, külastada nt. loomaaeda, jalutada vanalinnas ja lõpetada "Lidoga".

Tartus on üks selline klubi juba aastaid olemas, olen nendega reisil käinud. Nende nime ei mäleta, aga juhatab seda Inga. Nad käivad päris palju reisimas ja on väga lahe seltskond. Seda ehk sellepärast, et inimestel on ühine huvi - reisimine. Ise ei saa eriti palju reisida, aga kui plaanin minna, siis nendega. Arvan, et teil saab sama olema. Edu teile!

Laupäeval kasutasin Jurmalas taksoteenust ja selgus, et sama asi nagu Tallinnas soomlastega. Kui oled turist, saad pügada nagunii. Nii oli vähemalt Hotel Jurmala Spa juures seisvate taksodega. Sõitsin erinevatel päevadel erinevate taksodega sama marsruuti, hinnas oli 50%-line vahe. Olge ettevaatlikud, küsige erinevate taksode käest hinda !!!

Otsi netis selliseid kohti - hotell Starest, Kooli hostel, vt.koolide ühikaid.

Väga palju on maha tehtud Jurmala lähistel "Nemo" kämpingut, kuid see on sealkandis kõige soodsam ja pole seal tegelikult häda midagi. Linnas sees on hotell "Eiropa", mis pakub ka mitmesuguses hinnaklaasis ööbimist ja on väga korralik. Siis veel odav koht on Siseministeeriumi hostel (endine ühikas)"Dzintari", selle kohta võiks infot küsida turismiinfost.