Tulp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nii kaua pesitsesid seal ja ikka ei oska ühegi sealse koha nime õigesti kirjutada :(

Seal saab näiteks pilvelõhkuja otsa minna (Frankfurti kutsutakse naljaga pooleks Mainhattaniks), Goethe muuseum on seal, jalutada Maine'i ääres, shopata saab 1.6km pikal ostutänaval Zeilil, meie käisime ka loomaaias, mis ei olnud küll midagi ahhetamapanevat, kuid täiesti arvestatav, rongiga saab Stuttgarti, kus Mercedese muuseum jne... Kes otsib tegevust, see leiab!

Vaatasin ka neid pakkumisi, tundub täitsa ok, kuigi kindlasti on võimalik ka odavamalt saada. Uurisin pakkumise saatnud Ahhoi reiside kodukalt, et lend on mingi küllaltki vähetuntud Läti lennufirmaga...et kas tasub seda riski võtta praegusel ajal? Nagu aru sain, siis reise korraldab Teztour. Kas keegi on viimasel ajal nendega reisinud, on ikka lennud toimunud?

Meil õnnestus kahepeale lahti saada natuke vähem kui 600-st eurost, ja seda nädalga ja laristamata ning samas koonerdamata. Selle raha eest rentisime 4-ks päevaks auto, millele ostsime bensiini, ostsime saart tutvustava raamatu ja kaardi, sõime väljas lõunat, paar korda õhtust, ostsime niisama näksimist-joomist, natuke suveniire ja loomulikult piletid erinevatesse vaatamisväärsustesse. Küllaltki palju raha läks ka rannatoolide laenutamisele, sest päris kivide peal pikutada ei tahtnud. Arvan, et ei ole mõtet väga palju seda raha kaasa võtta, kohapeal saab enamuses kohtades ka kaardiga maksta.

Ei saa praegu päris hästi aru, et miks on vaja telefon osta? Kui sa niikuinii Eestis pole, osta sealt oma vana telefoni sisse mingi kõnekaart või tee leping, tuleb ilmselt igal juhul odavam, kui telefon osta. Või ei ole ma millelegi pihta saanud?

Kes ütles, et rõõmustan? :D Kui oleks mingi teise näokese siia pannud, oleksin ilmselt suuremat sorti sõimu kaela saanud :P

Ohoo, tundub, et Impalasse tuleb rohkem kaasmaalasi ;)

Olen käinud ainult Rhodosel, seega olen selle saarekese tulihingeline fänn :) Minul ja kõigil teistel, kes tutvusringkonnast seal käinud on, on vääääääägaaaa head mälestused. Usun, et loodus on suhteliselt sarnane neil saartel, Rhodos on lihtsalt natsa suurem (maksimaalne pikkus 78 km, Korful vist 58 vms), kuigi elanikke on seal vähem, seal jätkub ehk tegemist-vaatamist pikemaks ajaks. Päikest, mägist loodust ja ilusaid randu ning merevaateid jätkub mõlemil. Rhodosel on teed väga heas korras, Korful Happytraveli info kohaselt küllaltki halvas seisus. Kindlasti soovitaks mõlemal saarel rentida auto ja omal käel elu-olu avastada, see on vägagi lihtne ja loogiline, kui muretseda korralikud kaardid ja mingi raamatuke, kus peamised vaatamisväärsused sees. Ja kindlasti kõrge faktoriga päikesekaitset kaasa, sest see kollane kera on seal tõeline killer, ära põlemiseks ei pea isegi rannas vedelema...ja ma ei ole eriti heledanahaline :) Ohh, tahaks kohe tagasi sinna päikesesaarele, kus on väidetavalt 300 päikselist päeva aastas, ja tõesti, täitsa usun seda, sest meie sealoldud nädala jooksul ei sadanud kordagi ja pilvi nägime ühel päeval umbes pooleks tunniks, minu jaoks täielik paradiis :) Kui otsustate Rhodose kasuks, siis soovitaksin elada samanimelises pealinnas, kuigi kõrghooajal on seal päris suured rahvamassid, aga tore on ikkagi, saab jalutada mööda mereäärt kulgevat kõnniteed sadama ja vanalinna poole, vaadata laineid, laevu ja inimesi või minna hoopis mõne kohaliku laevukesega väiksele merereisile, nt. Symi saarele. See Mandraki sadam on üldse igati nauditav koht - seal asuvad kaks hirvekuju, mis on Rhodose sümboliks ja tähistavad Rhodose kolossi arvatavat asupaika. Omapärased on ka tuuleveskid. Rhodose linnas on ka akvaarium...(ei ole küll kindel, et see praegu päris adekvaatne nimetus on), kus ei näe küll delfiinide showd, aga huvitav on siiski, kõnniksid nagu koopas ja igasugused erinevad kalad ujuvad kalju sees. Igav ei hakka ka vanalinnas, kus saab käia Suumeistri Palees ja mitmes muuseumis. Vanalinn on üldse äge koht, kus kaubeldakse veel õhtul hiljagi. Kindlasti võiks käia ära ka Rhodose linnast umbes 25 km edela pool asuvas Liblikate Orus, kus praegusel ajal peaksid olema kõik puude tüved liblikatega kaetud, sealt orust saab ka ühe kloostri juurde, hetkel tõesti ei meenu nimi. Ära käimata ei saa jätta ka Kamiroses, mida peetakse Rhodose Pompeiks. Ega pole vist mõtet kõike kirja panna, meil igatahes nädala jooksul igav ei hakanud ja kõike nähtud ei saanud. Igatahes minu jaoks oli selle reisi jooksul palju hingematvaid ja ilusaid hetki :) Ühesõnaga vali Rhodos! :)