Merquita

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kus see teine eestlaste hotell sealmaal asub? Jõuavad meie tublid kaaskondsed ka igale poole :) Ise tean Sihanoukville oma, millest siingi foorumis juttu olnud. Märtsis lähen vaatan yle ka

Muidu hetkel, kui veel huvitab, on vist siiamaani KLM kodukal soodsad lennud ( nädal tagasi oli veel kohti) Singapuri. Väga OK hinnaga. 6800 eeku. Tai oli samas kampaanias, mis myydi KOHE välja, Kambodza pole veel nii IN, ja tore ongi. SIngapurist edasi on ainult väike suts Kambodiasse. Just see pikk lend on muidu ju kallis.

Tahaks seda kogemust lapskonnaga jagada, kas just siis enam kaheks ööks kõrbe tudule, aga üheks kindlasti. Meil vanem poiss just sama vana, kui see uitav beduiin, igavesti huvitav oli mõttes neid võrrelda. Meil see matk oli suuresti autos rappumine ja mägedel kurnimine ( omaette lahe), seega väga palju kilukalureid alla ei saand, kuigi oleks ära kulunud kyll. Beduiinid söötsid ka nii, et pärast ainult ägisesid :), see-eest saime suurema maa-ala katta ja näha enam kohti. Teinekord teistmoodi, variante on erinevaid. Tagasi kutsub igatahes. Mulle tundub see skorpionimatk ka huvitav, tuleb välja, et neid elukaid polegi nii lihtne leida, peab oskama otsida. Peale astuda ei tahaks, aga piiluda küll.

see maastiku ja eluolu oma. Millal Sina käisid, nüüd öösiti eriti külm ei olnud. Kihiline riietus ja beduiinide karvased tekid olid abiks, eriti kui ühe teki külje alla vaibale lisaks sai panna. Kiilakamatel meestel kulus müts marjaks ära. Kõrgemal oli magada sutsa jahedam, aga alla 14 kraadi, ma usun, ei läinud. Ühe öö veetsime külalislahke Tarabini nooruki looduslikus "hotellis" s.t tema piirkonnas ühe eenduva kaljunuki all. Looduslikult ilus koht. Lubas seal lahkelt laagri lüüa ja sõime koos õhtust. Arvad küll, et tühi kõrb ja lage liiv, aga tühjagi- ikka kuskil keegi jalutab. Puht juhuslikult sattusime lõkkematerjali korjanud 17-aastase noorsandi otsa. Rändab ja elab teine üksi, naist veel pole, sest kaamleid pole piisavalt.

Eluga tagasi jah ja meie juba otsapidi Tallinnaski. Pikka kiidulaulu kirjutama ei hakka, aga kellel vähegi uudishimu ehedama kõrbekogemuse järele, soovib näha rohkem erinevaid maastikke ja veel kratsimata kanjoneid, soovitan soojalt. Ehe kultuurilaks on kindlustatud. Rändad ju koos paari beduiiniga, kes toimetavad vilunult hattabit korjata, lõket süüdata, leiba, muud sööki küpsetada, ahvikiirusel öömaja valmis sätitada, sina ainult vaatad, naudid ja mõtled, kui erinevaid elusid me ikka elame. Väga lahked ja abivalmis inimesed. Koos beduiinidega mööda kõrbe kulgemine on omaette lahe- niipea, kui landcruiseri asfaldilt maha saime, läksid sellidel silmad särama ja araabiakeelne ümin tekkis suule. Neile on see keskkond, kus nad ennast mugavalt tunnevad ja tahavad seda sinugagi jagada. Ma lohutaks ette, et väga hirmus ekstreem see polnud, ei maksa ette peljata, et jube saab olema. Ei ole kaljunukkidel kõlkumisi ja bondilikke pääsemisi s.t meil ei tulnud ette :)Selline parajalt ekstreem, just mõnus. Ja ilus puutumatu kõrb, kanjonid, orud, oaasid ning ööd Siinai kõrbes, nojahh- sellist vaikust ja tähistaevast tihti ei kohta, seda peab ise kogema. Lõpuks veel lisaboonus väikse ja mõnusa reisiseltskonna näol. Nii et tervitused "meie meestele Nuweibas"!