trip-krainetrip-ukraine-dark

o7af

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

20 meeldimist
1 postitust
51 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hbert´il on muidugi 100% õigus. Ma ei tea teema algataja eelarvet, aga

https://www.prismamarket.ee/entry/matkamatt-extreme-55x190-cm/6416684450002

https://www.matkamaailm.ee/eng/products/item/7640/227

on täiesti hea ja mugav kombo ja suhteliselt mõistliku hinna eest, olen ise kasutanud midagi analoogset ka alla -20 kraadi. Loomulikult koos korraliku kotiga.

Kui kaal ei ole oluline, siis ma ostaks liner´i asemel midagi sellist, töötab külmas kindlasti paremini ja ei lähe olulisemalt kallimaks, kui see suht kulukas ja kahtlase väärtusega liner:

https://www.sportsshoes.com/product/mot525/mountain-hardwear-bozeman-5f_~15c-sleeping-bag-%28long%29/#sku-mot525

NB! See -15c ei ole kindlasti mugavusreiting, vaid alumine piir.

Kasutan ise talvel MH Lamina kotti ja kaebusi ei ole, kaaluvahe on muidugi 2*...

@Kroks

2000 haigestunut eestis kahe nädala pärast on who projektsioon? Mitte oletus või spekulatsioon? 

Ma usun, et kui see tõeks osutub, siis pole küsimus mitte kaasmaalaste koduse karantiini turvariskides, vaid suht arutu süüdimatusega euroopa suurima (?) nakkuskolde vahet sõelumises...

https://tickets.railway.ge/

Piletid peavad kaasas olema ja kehtivad ainult koos isikut tõendava dokumendiga.

Seljakotirändurile, kes kasutab telefoni lisaks sõprade-sugulastele suhtlemisele ka navigeerimiseks, võiks olla akupanga enda laadimise kiirus isegi olulisem kui telefoni. Eriti liikudes piirkonnas, kus laadimisvõimalused ei ole sugugi tavalised.Näide: kusagil mägedes peatud tunnikeseks lõunasöögiks - oma telefoni jõuad selle ajaga laadida 50% akust, aga Anker Powercore'i koguses, mis piisab 2* telefoni aku täis laadimiseks. Anker on loomulikult hiina pankadest täpselt 2 korda kallim.

Maksin täpselt aasta tagasi Qatari piletite eest 512 eurot (märts-aprill). Lennuaeg oli 16-17h. See oli loomulikult kampaania - sellel aastal olen ka jälginud, aga seni midagi normaalse lennuajaga alla 700 pole näinud.

Sekundeerin samuti apeksi postitust.Lisaks: mine kindlasti Annapurna ringile. Kuigi telkimisel seal tõesti mingit mõtet ei ole, siis kõik muu meeldib seal Sulle väga.

Sobiv rong tundub olevat kell 13.00 alles. Samas - kui alternatiiviks on kohalik buss, siis ma pigem veedaks aja värskes õhus ja ootaks rongi ära.

Gokarna nimega rand ei ole turistidele, popimad on Kudle ja Om rannad. Kudle on suurim ja seal on ilmselt valikut ööbimise osas kõige rohkem, aga klassikalisi kuurorti tegevusi (surfamine, atv etc.) seal kandis väga just ei mäleta.

Varanasi? Varkala äkki? Kui jah, siis see piirkond peaks sinu soovidega märksa paremini sobima.

Alexz, OK ja nagu ma ka ütlesin: subjektiivne teema, meid oli näiteks 8 ja meie takso (buss) maksis 2 korda rohkem. Rendiautosid on kindlasti rohkem kui üks hinnakategooria, kes kasutab autorendi poolt pakutavat ja kes reisikindlustust etc. Ma rohkem lähtuks ilmselt sellest, kas on plaan esimesed päevad San Juanis veeta või kohe edasi sõita...

Ilusaimad rannad, mida meie oma reisi jooksul nägime, olid Culebra saarel. Seal asub ka kuulus Flamenco rand. Kuigi ise Culebral ei peatunud, siis mingisuguse ööelu piirkonnana see ei tundunud, pigem vaikne kuurort. Tasub vähemalt külastada. Peatusime pikemalt Humacaos ja Rinconis, esimest neist ei soovitaks, aga teine on äärmiselt sümpaatne kant ning ka seal on valida mitmete randade vahel. Kindlasti on külastamist väärt:

  • San Juan fort ja vanalinn
  • El Yunque mets ja mägi
  • Ponce, kui te juba autoga ringi sõidate

Autorent on muidugi äärmiselt subjektiivne teema, aga tõenäoliselt maksab takso lennujaamast San Juani keskmise auto päevamaksumuse...

Mina sain paar aastat tagasi klienditeeninduse kaudu, proovi veel - kui ma õigesti mäletan, siis soovitati juba siis kannatlik olla ja uuesti proovida, oleneb ilmselt inimesest, kelle kätte su kiri satub...

Selle aasta uus sihtkoht oli Aserbaidžaan, tänu Air Baltic'u kampaaniale ja ei jõua ära soovitada seda kohta kõigile - taskukohane, fantastiline loodus, sümpaatsed inimesed. Kirjutasin mõne sõnaga siin ka: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/natukene-infi-transpordi-kohta-aserbaidzaanis

Sellel aastal ootab ees miskit Himaalajas, soodsad (Aerofloti) lennupiletid on sinna kanti juba praegu saadaval :)

Bangkokist Siem Reapi ja midagi tohutult negatiivset küll meelde ei jäänud.

Fotograafile poseerimine (taustaga) on ilmselt sama vana kui fotograafia, olgu reisil või kodus, aga kas üks põhjus ei võiks olla lihtne fakt, et tänapäeval on telefonid/kaamerad, mis selle hüppe fookusesse saavad kõigile kättesaadavad - vanema (laiatarbe) riistvaraga ei oleks see lihtsalt võimalik olnud? Halsmani idee on loomulikult väga huvitav.

Kõhutõbi kuulub Aasia reisi juurde nagu liivarannad või palmid - seljakotireisijatele on see nagu väike loterii: kes saab esimesena, kes saab viimasena, kas kõik jäävad korraga või ükshaaval ja kas keegi seekord ka puhtalt pääseb :) Ma tahaks ainult lisada (ühe varasema posituse ümber lükkamiseks), et kuigi see oleneb kindlasti konkreetse inimese organismist, siis immuunsus nende bakterite vastu tekib (piirkonnas elades) aastatega ja kaob (sealt lahkudes) nädalatega, seega ei maksa loota, et teisel või kolmandal reisil võiks juba rahulikult käed pesemata jätta...

Andrem, Sinu näide on muidugi äärmuslik, oma reisidelt sellist juhtumit ei mäleta. Kõige hullem juhtum oli Kambodžas, kui sõber sai putukahammustusest infektsiooni, mille peale tal jalg mädanema hakkas. Lisaks tilgutite alla jõudmisele sai seda jalga nii Tais kui Tallinnas opereeritud. Pilt esimesest sideme avamisest saarel, kus lisaks igasugune meditsiiniabi puudus, on endiselt vägagi silme ees :)

Lacto 7 vms enne reisi ja cutasept reisi ajal ja kui kindlasti on vaja kusagile sõita haiguse ajal, siis loperamid aitab suurema tormi mõneks ajaks peatada.

Siddhartha, Tahan ise 2018 kevadel minna ja ma lugesin selgitustest välja, et e-visa on ok Sikkimi loa (RAP) jaoks, aga üksinda ei tohi olla - välismaalased peavad reisima 2+ grupis. Ehk siis taotleda võib, aga üksinda olles on seda luba ebatõenäoline saada.

Vastan siis ise:

Sheki juures (Ilisu) tegutseb Camping Azerbaijan-nimeline seltskond (https://www.facebook.com/campingazerbaijan2014) . Suhtlevad vabalt nii inglise kui ka vene keeles ja korraldavad erineva raskusastmega matku üle riigi. Erakordselt pädevad ning sümpaatsed noored mehed, kelle jaoks see ei ole lihtsalt äri või töö, vaid ka võimalus osaleda kogukonna ning looduse hoidmises-kaitsmises. Hinnad ei ole sugugi kõrged, maksime 55eur/ inimene kahepäevase matka eest, mis sisaldas ööbimise kohalikus pansionaadis ja 5 söögikorda (üks neist piknik mäetipus). Soovitan (aga olge enne broneerimist kindlad, et soovitud retk teie võimetele vastab).

Taksosid on saada kõikides punktides, kahjuks enamuse juhtide arvates võrdub sõiduoskus kihutamisoskusega. Mägedes ja muidu viletsatel teedel on see väga ebameeldiv. Täiesti juhuslikult õnnestus meil leida (ilmselt ainukene) normaalne juht, tema nimi on Mehdi ja number +994556560507. Täielik vastand kohaliku mehe stereotüübile - vaikne, puhta ja korras autoga (opel astra universaal). Räägib vene keelt. Ta elab Shekis ja kuigi linnas lühikeste otsade jaoks polegi võib-olla mõtet talle hakata helistama, siis linnast välja sõitmiseks soovitaksin küll, sest meil taksojuhtidega ebameeldivustest puudust ei olnud, alates hullust, kes mäest alla kihutades risti ette lõi kuni hulluni, kes linnas kihutades lahtisse kanalisatsiooniluuki sisse suutis sõita. Mehdiga sõitsime viimase otsa öösel Shekist Bakuusse ning magasime südamerahus kogu tee.

Hinnad on sellised: Sheki-Bakuu 100 manati, Bakuu-Lahic 50 manati. Bakuust taksot palgates tasub minna Samahinka-nimelisse bussipeatusse, seal kogunevad nn jagatud taksod - võid saada koha koos teistega või siis maksta kõigi 4 koha eest. Linnasisesed väiksemad otsad 2-3 manati, Bakuus 6-7.

Rongipileteid saab osta veebist, selleks tuleb registreeruda lehel https://biletonline.ady.az/ . Tasub osta mitu päeva ette, meie rongireis jäi tegemata, sest kupeed olid juba enamuses broneeritud ning me ei tahtnud eraldi kupeedes olla.

Kuigi keegi peaks lähiajal minema, siis võin ära anda 4g prepaid sim-kaardi ca 25gb internetiga (helistada sellega ei saa). Hetkel saab turist vaid Bakcelli kaarte, Azercell nõuab kohalikku passi.

Kas keegi on lähiajal käinud Quba - Khinaliq piirkonnas?

Kui keeruline on saada sealt jalgsi (läbi mägede) Gebele poole ja kas giidi palkamise võib jätta kohapeal otsustamiseks või peaks see kindlasti juba enne tehtud olema?

Kui kellelgi oleks veel soovitada kohalikku vene/inglise keele oskusega...

Reaper, flid,

Kas selle SEB virtuaalse krediitkaardiga on miski lisatrikk, et tööle saada - proovisin, aga ei õnnestunud paypalis registreerida?

Kui teil on niikuinii auto rentimise plaan, siis nt kohalik rendifirma rodoscars.gr kellel oma lett puudub, toob autod lennujaama parklasse, kus vormistatakse ka paberid. Minu parima teadmise järgi teevad nad seda ööpäevaringselt. Omavastutust neil ka pole, seega lahkudes viskad võtmed lihtsalt parklavalvuri putkasse. Suurema takso telliks ma juba mugavuse pärast ette.

1.Kui eelistate lihtsamat elamist (kodumajutus jms), siis tasub kohapeal otsustada, uhkem majutus oleks mõistlik ette broneerida. Eeltöö tuleb igal juhul teha. 7.ATMe on ka väiksemates kohtades, raha välja võtmisega probleeme ei tule. Mõned aastad tagasi soovitati kaardiga maksmist vältida.