Fatima

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

8 meeldimist
0 postitust
37 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eilatis pakuvad kõik reisibürood 1-2 päevasid trippe Petrasse, hinnad 200 USD piires, aga guugelda ja näed, et mõni büroo pakub paarkümmend USD-d odavamalt ka. Ise käisime Mantis-toursiga Surnumeri- Jordani jõgi-Jeruusalemm-Palestiina . Ilusat reisi!

Eilat Airport Shuttle ( lennujaam asub Eilatist ca 70 km ) teisi variante ei täheldanud .

Tere! Nädal tagasi saabusin Istanbulist....mingit proleemi ei täheldanud. Ikka võid nädalavahetuse seal veeta, kui varem pole käinud, siis väga palju huvitavaid paiku ootab ees , samuti maitsev toit, kenad ja mugavad hotellid ning sõbralikud inimesed. Toredat puhkust!

Dubai lennujaamast Sharjahisse sõit maksab ca 50 AED, loomulikult sõitke hotelli, öösel ummikuid liikluses pole ning saab kiiresti.

To Eestlanna.......kõhuhädade pärast ei pea AÜE-s küll muretsema, kui joote pudelivett ja pesete käsi, mis loomulik (niisked salvrätikud pakikesega ka kaasa, kui sööte väljas ).Väga lai valik on igasuguseid 100% maitsvaid mahlu normaalse hinnaga, kui osta marketitest.Kuna elad Sharjahis, siis seal on päris hea valikuga puuviljade turg. Väljas söömine ei ole sugugi väga kallis, saab ju valida kohta vastavalt võimalustele, hinnad igal pool olemas. Kui olete kohvijoojad, siis võtke igaks juhuks väike keeduspiraal kaasa, sest igas hotellis pole veekeetjaid numbritubades, adapteri saate administraatori käest küsides juhul, kui toas pole. Sharjahis on ostlemisvõimalusi vähem, küllap hotellibuss viib teid Dubaisse, aga kasutage julgelt võimalust iseseisvalt sõita näiteks liinibussiga , bussid on puhtad, hind odav ning jälle uus kogemus, lõpp-peatus on Deiras, Gold Souki juures. Taksoga võite muidugi ka sõita, kaugus Sharjah-Dubai umbes 16 km +pidevad ummikud.

Tee ikka , hinnavahe pole ju nii suur, aga kindlam .

Olen vahetanud Western Unionis .

Hea valik ! Praegu pole seal sugugi väga palav, õlasall või rätik võiks kindlasti kotis olla. Alati on hea austada kohalikke tavasid, kuid turistid riietuvad igaüks enda soovikohaselt ( kahjuks mõnikord mitte eriti sündsalt). Suurtes lennujaamades jälgige silte ja kõik sujub. Soovin toredat reisi ja häid elamusi !

Kreetal tuuline, aga päevitada saab küll, kuid merevesi sel ajal kindlasti veel jahe.

Ei täheldanud, et pole turvaline, hotellide juures turvamehed, tänavalt ostetud ekskursioonid teistesse linnadesse toimusid ka turvaliselt . Tülitajaid , teistest lähimaadest kodanikke jätkus, samuti kaubapakkujaid ranna ääres, kuid kohalik rahvas oli sõbralik ja viisakas.

Detsembris küll pole Dubais palav, normaalne ilm.

Dubais võib igas rannas ujuda ja päevitada , praegusel aastaajal lihtsalt seal elav rahvas ujumas ei käi, sest merevesi pole soe. Mõnedes randades sõidab ringi kombluspolitsei, kes jälgib, et poleks topless päevitajaid, muidu probleemi pole . Päikest!

Mina maksin küll swedpanga kaudu, toimis hästi.

Meiegi olime mai lõpus, merevesi oli muidugi jahe, aga päevitada sai küll, õhtuti tuuline ja paljud kõndisid joped seljas. Muidugi peab jälgima eelnevalt ilmaprognoosi.

Kulla Spiig, ära mõtle üle, seal on igati turvaline , käige erinevates randades , kuigi ega jaanuaris seal just eriti soe polegi. Kui teie hotellil randa pole, siis tavaliselt viib hotellibuss Al Mamzari randa, mis asub kõige lähemal. Käige ekskursioonidel või vaadake ise, palju on huvitavat kogu AÜE-s ning muutub väga kiiresti ( ikka kõige pikem, kõrgem, suurem jne.). Vaatamist ikka rohkem Dubais ja Abu Dhabis. Mingit õhikest salli võid alati kaasas kanda, sest saad vajadusel peale tõmmata, turistidest mehed riietuvad mugavalt, igaüks isemoodi, oleneb kuhu lähete. Veel kord toredat reisi,seal on turvaline , ärge muretsege , võimalusel külastage ka lilleparki(olles käinud 10X AÜE-s teisel aastaajal pole kahjuks ise sinna sattunud, sest avatakse nov.lõpus alles).

Muidugi võib bikiine kanda, Sharjah rannas pole ka märganud kombluspolitseid, kuid Dubai Al Mamzari tasulises rannas, samuti tasuta Marina beachil sõidab tihti ringi ning teeb märkusi isegi sel päeval, kui meestel pole lubatud randa minna (tasulisse). Tänavatel käivad turistid igat moodi riietatult, kuid kombekam on õlad-põlved kaetud , aga otsusta ise. Soovin Sulle toredat reisi!

Mõned aastad tagasi puhkasime Sissi külas, väike küla, rentisime auto ja üldiselt sõitsime ringi , kohapeal midagi erilist polnud........poekesed, kohvikud, mõned hotellid.

KLM-i pardal teenindab igat salongi 4-6 teenindajat,kes teenindasid päris kiiresti, kuigi pidid arvestama iga kliendi sooviga..... teenindamine algas juba päris lennu alguses lahjade jookide , küpsiste ja pähklitega ,kogu lennu vältel pakuti midagi, muidugi soe toit vahepeal.Lend möödus kiiresti.

Nebo mägi, Madaba, Wadi Rum, Aqaba, kindlasti Surnumeri ning eks Ammanis on ka küllalt vaadata, päris omapärane vaatapilt oli suure kaubanduskeskuse ees laiuv viljapõld...........

Viimati Dubais viibides käisin laevasõidul Dubai Marinas, seal olid küll maitsvad toidud rootsi lauas, aga kas kogu üritus just hinda väärt oli........spetsiaalset viisat muidugi pole enam, silma skanneering ka palju mugavamaks tehtud. Oleneb giidist, aga Al Ain meeldis ka, kuid sinna palju aastaid tagasi. Muidugi Abu Dhabi , safaril käik oleneb samuti firmast, kust trip osta, aga kord võiks ikka ära käia. AÜE ikka väga erinev teistest maadest sealkandis, hiljem mujal viibides tekib kogu aeg võrdlusmoment.

Mulle tundub, et soodsaim kurss on Western Union kontorites, mõnes sent soodsam, kui teises.Leidub neid igal pool, rohkem Gold Souk piirkonnas.Soovin kõigile , kes peagi külastavad AÜE-d head reisi ja toredaid elamusi!Päikest!

Booking.comiga pole iialgi probleeme tekkinud, olen tühistanud hotellibroneeringu, kuid alati olengi valinud tasuta tühistamisvõimalusega hotelli. Samuti mõnikord olen teinud isegi mitu broneeringut samaaegselt, kui väga hea pakkumine, kuid koheselt ei suuda otsustada , mis parim. Booking.comi soovitan küll igaühele, väga kliendisõbralik , just praegugi sain meili, kus teavitati mind , et broneering jõus, isegi ilmateade päevade lõikes toodi välja ning soovitus, mida antud kohas tasub külastada jne. Olen aastaid kasutanud booking.comi teenuseid ning igati rahul, samas ei võta nad teenustasu. Erinevatel hotellidel on omad reeglid, mis kajastuvad hotelli kodulehel kindlasti , peab lihtsalt enne uurima.Mitte ammu hotelli broneerides booking näitas, transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi on tasuline, hotelli koduleht aga tasuta teenust, saatsin hotelli meili ning hotellibuss ootas mind ( eks tippi peab ikka andma, aga tunduvalt väiksem summa , kui öösel taksoga sõites).