otu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Viimase liigutusena avasin oma telefoni, võtsin välja SIM-kaardi ja tõstsin selle ümber oma vanasse masinasse - smartphone on muidu tore asi, aga aku ei pea suurt üle päeva vastu. Kui plaan kolmeks päevaks kõrbesse kaduda, siis ilmselt pole vaja, et elektrooniline abiline lakkamatult WiFi võrke taga otsiks. Seega sobib vana masin paremini ja tema uuem suguvend leiab koha hotelli poolt tasuta pakutavas deposit box:is. Nüüd oli kõik valmis - seljakott pakitud, nokamüts peas ja isegi hommikust olime jõudnud süüa. Telefon, tõsi küll, ei seganud ühelgi päeval järgnevast kolmest. Akut jätkus, kuid võrku vaid üksikutel kõrgematel tippudel - võimaldades vastu võtta SMS:id ning hea õnne korral midagi ka välja saata...

Niimoodi algas meie reis kõrbesse koos Toomase ja tema beduiinidest sõpradega. Tee viis läbi erinevate Siinai kõrbe maastike. Talvine tolmuvaba kõrbetaevas pakkus ilusaid vaatepilte nii kristallselgel öösel kui sini-sinisel päevavalgel. Eriti öösel, kus pilku püüdsid aisale püsti tõstetud Suur Vanker ning eestlase jaoks eksootiline lõunataevas allpool Siriust Suures Penis.

Kel viitsimist leppida välitingimustega jeebu sabas ja pisut jalagi käia, pakub selline kõrbe reis suurepäraseid elamusi. Pisut üle 200 km Siinai kõrbemaastikku on kolme päeva sisse võimalik mahutada vaid uuema aja tehnikasaavutusi kasutades. Kuuleme beduiinidelt, et varasemalt on korraldatud ka analoogseid matku kaamelite seljas, kuid sel juhul tuleks arvestada 8 - 12 päevase matkaga. See ei pruugi ilmtingimasta mahtuda tänapäeva kiires maailmas pakutavate turismipakettide ajakavasse. Paaripäevased kõrbematkad pakuvad aga mõnusat ülevaadet erinevatest kohalikest kõrbevormidest - kivikõrbest kuni liivadüünide ja oaasideni. Samas jõuab kogeda ööbimist kõrbelaagris, kus öösel silmi avades pimestab vaatevälja toanurga ämblikuvõrkude asemel pilvist ja saastest rikkumata tähistaevas, kus Linnutee on sama loomulik osa vaateväljast, kui välkuvad sädemed trollibusside õhuliinidest Tallinnas Mustamäel. Muide - millal te viimati nägite Linnuteed looklemas üle öise taeva?

Matk oli õudsalt lahe - kogu reisi nael! Soovitan soojalt kõikidele, keda huvitab turisti crafity:te poolt rikkumata kaljumaastik ning kel pole kahju ohverdada paari päeva mererannal millegi looduslähedasema ning etnoloogiliselt, astronoomiliselt ja bioloogiliselt huvitavama heaks.