manjasha

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
 

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Millises hotellis sa oled prussakaid kohanud? Olen ise mitmendat korda Indias ja ei ole veel kordagi nende elukatega kokku juhtunud, ka mitte üürikorteris elades.

Kasutasin jaanuaris Goas olles Dr Sudhindra teenuseid Ayurweda keskuses, mis asub Calangute keskuses, peaministri kuju juures ja tund terve keha massaazi, pluss 15 minutit aurukapis ja pluss 15 minutit peamassaazi- see oli super!!! ja hinnaks 900 ruupiat. Kindlasti soovitan proovida. Tema juures on konsultatsioonid tasuta!

Kohe päris kindlasti ei ole väikelastega puhkus piin. Eks kõik sõltub, mida konkreetselt tahad puhkuselt. Kui eesmärgiks on hommikuni pidutsemine ja päevast päeva joomine, siis on kindlasti lapsed takistuseks. Kui eesmärk on tutvuda kohaliku kultuuriga ja lastelegi veidi muud maailma näidata, siis ei ole see kindlasti mingi piin. Ise olen oma pojaga käinud Egiptuses, kus pidasime tema 2. sünnipäeva ja samuti Indias, kus tähistasime tema 4. sünnipäeva ja kummalgi juhul ei tundnud ma, et reis oleks piin olnud.

Eks arvamusi ole ju igasuguseid. Minu kogemus- 2006 sai külastatud Hurghadat ja viibitud kolmes eri hotellis- kõige parem neist oli Hotel La Perla, asub kesklinnast veidi eemal aga väga ilus ja sõbralik koht. Teenindajad tasemel ja abivalmid. Plussiks oli veel see, et ei olnud väga suur hotell ja ei olnud liiga palju rahvast, seevastu hotell Roma´s tundsin end nagu üks väike osake masstoodangust...kuna rahvusvaheline hotell ja vääga palju rahvast, siis see ei sobinud. Infot leiab: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297549-d316681-Reviews-Hotel_La_Perla-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html

Külastades eelmise aasta veebruaris Goad, külastasin seal kohalikku silmaarsti ja lõpptulemusena ostsin omale sealt kaasa poole aasta varu läätsesid. Julgen soovitada- väga professionaalsed töötajad ja professionaalne silmakontroll! Ka läätsed on väga hea kvaliteediga, pimedaks ei ole jäänud ja ka halvemaks ei ole nägemine läinud!

Ka mina ostsin palju kaupa kaasa Goast ja ei ole millegagi petta saanud, täpselt nii palju kui kaubelda suutsin/oskasin/viitsisin, täpselt sellisele hinnale vastava kvaliteediga asja ka sain. Kõige parema kvaliteediga kaupa saab pealinnast. Kui on väga kvaliteetse siidi soov, siis kindlasti pealinnast ja korralikust poest! Ja korraliku ja kvaliteetse siidi peaks küll suutma riide langevuse ja materjale näppude vahelt läbilaskmise abil ära tunda. Natuke pean meelde tuletama, mis oli ühe väga hea poe nimi Panji´is, kust iseendale siidi ja lapsele kvaliteetsed puuvilla-siidisegused riided sai ostetud..

Ei ole lapsega reisimine hull midagi, olen oma põnniga käinud kahel korral reisil- 2 aastasena Egiptuses(lend 5 tundi) ja 4 aastasena Indias (lend 10,5 tundi) esimesel korral oli ta veel liiga väike, et midagi korralikku mängida, kuid õnneks oli reis õhtusel ajal ja peale kahe tüdrukuga tunniajast mängimist jäi ta lihtsalt magama, kuid nüüd, kui lend oli päeval ja küllatki pikk, siis olid meil kaasas kaardid, mida ta hea meelega mängib. Sai siis umbes poolteist tundi mängitud linnade põletamist ning tema enda väljamõeldud mänge, kuid siis läks igavaks, edasi oli meil kaasa võetud väike kabe, mida ta ka hea meelega mängib(kuigi mängu põhimõttest aru ei saa). Sedagi sai mängitud tunnike. Edasi olid meil kaasas pliiatsid ja paber ning terve tema seljakoti täis autosid ja muid vigureid. Tasub lihtsalt kannatlik olla lennukis ning lapsega tegeleda, et ei hakkaks virisema. Ja kui maandumisel lapsel kõrvad lukku lähevad ja ta nutma hakkab, siis on see paratamatu! Ja kui keegi viltu vaatab siis ärge tehke sellest välja, see läheb ju mööda!!

Enne kui Indiasse põrutada, tuleb teha ka kodutööd, et ei peaks seal shokki või südameatakki saama. Kui kodutöö on korralikult tehtud, siis saab juba esmamulje mittemeeldimise korral omale sobivama ja närvidele vastava sihtpunkti valida. Samuti on ülioluline enda suhtumine...kui lähed ja vaatad pilguga" oi, kui kahju neist on....vaesed inimesed, kuidas nad elama peavad ja kui jõle räpane siin on..." siis täpselt selline mulje reisist jääbki! Oma reisi ajal ei näinud ma ühtegi inimest, kes oleks olnud õnnetu! Minu arust on see india inimeste fenomen, et nad on kõik nii väliselt kui seesmiselt ÕNNELIKUD ja nad on oma eluga rahul! India kauplejad pole pooltki nii pealtükkivad kui Egiptuses....lausa lust oli olla Indias ja nutida seda, et saad rahulikult tänaval jalutada, ilma, et keegi sulle tuleks mingeid hilpe selga toppima ja sind oma poodi venitama...Piisab kui ütled nende kauplemise peale MAKANAKA!Ja läinud nad ongi! Mina külastasin Goad selle aasta veebruaris ja viibisin seal 2 nädalat...no ausõna jäi väheks... Ma oleksin seal hea meelega olnud mitu kuud. Goas olles, elasime mitte hotellis vaid üürikorteris ja oli tunduvalt mõnusam elamus kui lukshotellis elada...