trip-krainetrip-ukraine-dark

kadriin

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
13 kommentaari

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

2 nädalat jääb kindlasti väheks. Sai eelmine aasta tehtud 2-nädalane Tai-Kambodza käik. Kambodzas oli bussiliiklus ikka ka väga aeglane. Vahepeal tehti peatus miskis külakeses ja bussijuhid läksid sööma. Transpordiga on ka nii, et juba teine kord minnes teab täpsemalt mida kasutada ja kuidas.

thyself, no ma pole miski proff kauplemisspets, aga kaubelda seal Battambangi turul igatahes ei andnud. Müüja ei olnud üldse huvitatud kui avaldasin arvamust et liiga kallis. Kambodžas Siem Riepis oldi palju aktiivsemad ja sooviti iga hinna eest, et neilt ostaksid :)

Mis nüüd puutub Koh Changi, siis tundb, et aprilli algul suuremat sortimenti eksootilistest puuviljadest oodata ei maksagi. Ei näinud siin saarel ka mina praegu midagi rohkem erilisemat. Koh Changilt ostsin suurepäraseid ananasse, megasuured ja ülimahlased; arbuusid samuti imehead ning väiksed nunnud banaanid meeldisid. Duriane müüakse ka, aga seda osta ei taha :D

Kambodžas saab dollareid automaadist välja võtta. Tavaliselt nägi palju ANZ bank automaate, neid ei soovita kasutada, 5 dollarit teenustasu. Ma ei mäleta mis oli nimi, kust võtsime, miskid kollast värvi panga omad olid...

Minu kogemus oli see, et suurtest kupüüridest (50, 100) söögikohtadel ja kauplustel ei olnud dollareid tagasi anda, anti kohalikku raha riele (ka meie hotellil läks aega kui nad kuskilt 100sele vahetusraha leidsid). Igas kohas sai maksta nii dollarites kui ka rielides. Kurss oli 1 Usd = 4000 Rieli. Kasulikum tundub mulle, et kaasa võtta pigem väikseid dollareid kuna kohaliku rahaga ei ole pärast suurt midagi teha.

prox, Putukad vast juba liigne eksootika, krokodill ja uss olid eksootika osas ülimaitsvad. Kindlasti jään neid igatsema pärast reisi :)

Thyself, Phangani saar jääb Phuketi kanti, homme hoopis sõit Koh Changile. Eks saab siis näha mida pakuvad. Täna aga siin Kambodžas Battam Bangis olles võis puuviljade osas kreepsu saada... Kilo banaani eest taheti 6 ja pool dollarit, viinamarjad maksid 8 dollarit kg, jäid kõik ostmata ja ei julgenud muid hindu enam üldse küsidagi :D

Lobster, jah Bangkokis oli küll puuvilja lette, kuid midagi väga eksootilist silma ei torganud. Mõned asjad said vaid ostetud, nagu cashew nut'i õun (või kuidas seda nüüd nimetadagi), rambutan ja mangosteen. Tavalisi mangosid oli jalaga segada, banaane ja ananasse. Tahtsin aga midagi erilisemat proovida.

Ehk on puuviljade vähesus praegu tingitud kuiva perioodi hooajast... ei tea... igatahes midagi rohkemat turul silma ei hakanud.

Tahan teha Tai viisat Tai saatkonnas Londonis. Mis mõõtudega pilti mul vaja läheb? Üks sait annab 3,5x4,5 , teisest kohast loen jälle et 4X6. Mis see õige on? Kas eesti 4x5 mõõdud ei sobi või peab olema täpne kindlasti?

Eestis jah soodsam vahetada. Sai sügisel Inglismaal vahetatud natuke ja ei olnud väga häid kursse.

Kaardid üldiselt töötavad, samas odavates kohtades nagu Poundland (ühenaela pood) jms saab kasutada ainult sularaha. Lidl aktsepteerib ainult inglise pangakaarte, ei saanud maksta seal ei eesti deebet- ega ka krediitkaardiga.

Lihtsam on minu meelest sõita seigelda ringi metrooga, hoiab kõvasti aega kokku. Teatud kohtades muidugi kui vahemaa pole väga pikk, siis võib ka jalutada.

marx, tund aega peaks olema piisav ajavaru, kuid samas kunagi ei tea ette ootamatuid olusid, lennuk võib hilineda, passikontroll võib aega võtta jne 1,5 tundi oleks ehk parem.

http://www.easybus.co.uk/travel-information/delays-and-flights

Tänan hbert'it, sain tänu sinu postitusele palju infot, hästi palju ilusat on Stockholmis, suvel tasub kindlasti võtta lihtsalt piletid edasi tagasi ja käia mitu mitu päeva seal ringi:)

Järgmiseks nädalaks tähendab et sõit on järgmisel nädalal. Kruiis ise algab õhtul kell 18, järgmise päeva hommiku 10ks jõutakse kohale ja õhtul kell 18 tagasi Eesti poole. Usun et nädalast kruiisi Rootsi Tallink ei paku;)