väikemüü

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Schiphol lausa on selle lennujaama nimi ning jah, tegemist Euroopa ühe suurimaga. Seega teemaalgataja kommentaar pisikesest kohast tõmbas ikka suu korralikult muigele :)

Kauksis on ilus rand, seal võiks käia ja siis Iisaku vaatetornis näiteks.

Selle linna nimi ongi Faro (kust-Farost ja kuhu-Farosse, eks).

Kui ei plaani just kõik 7 päeva rannas praadida (mis kindlasti ei ole ka tervislik, sest päike on seal võimas), siis tasub kindlasti Lissabonis ära käia. Selleks võiks varuda aega terve päeva kindlasti (kuna sinna ~280km ja mägiteedel ei lähe see mitte nii ruttu kui Eestis siledal maal) või isegi kaks. Lisaks soovitaks veel sõita mööda lõunarannikut kuni nn maailma lõpuni välja (Cabo de S.Vicente)Sealt avanev vaade ääretule ookeanile ning meeletu tuul on väärt elamus.

Samuti pole kaugel Hispaania ning Sevilla, kus võiks ära käia, kui juba sealkandis olla (~ 200 km). Seal olles võiks juba sõita ka lõunasse Cadizi suunas ning miks mitte käia ära ka Gibraltaril. Kõik oleneb suuresti sellest, kui palju tahate lihtsalt rannas vedeleda ja kui palju muud näha. Sõita on kindlasti kiirem ja mugavam mööda suuri magisraale, mis on küll tasulised, kuid nii saate tunduvalt kiiremini edasi, kui väiksematel teedel ümber ja üle mägede keerutades.

Kus te paikneda plaanite? Kas päris Faros või kuskil väiksemas vaiksemas paigas? Lõunarannik üldiselt väga turistikas, palju inglaseid ja sakslaseid. Eestiski populaarne kuurort Albufeira on armas, samas julgen ka veidi suuremat kohta - Lagost soovitada.

Huvi korral võin veel infot jagada. Portugal on minu suur suur lemmik ja armastus, kus iga paari aasta tagant lausa pean jälle ära käima.

Kui juba koobaste peale jutt läks, siis soovitan samuti Slovakkias olles see ekskursioon ära teha. Poolteist tundi mäe sees annab paraja elamuse :)

Veider, kuid Eestist ei teata suurt midagi ka Euroopas. Hollandis olles pidin väga tihti seletama, misasi on Eesti, ja kus see on. Kui veel kuuldi, et Eestis lausa eesti keelt räägitakse, siis oli tavaline küsimus, et kas see on vene keelega sarnane. Kui ma siis ütlesin, et absoluutselt mitte ja pigem on see sarnane soome keelega, siis olid karbid lahti ja ei osatud enam suurt midagi kosta.

Kesk-Euroopas seega Eesti=Venemaa.

Samas on olnud ka positiivseid kogemusi. Brüsselis Luxi platsil kohatud keskealine meesterahvas luges mulle ette kõik paigad, kus ta Eestis on viibinud (neid oli rohkem, kui paljudel kohalikel siin, kes oma kodulinnast suurt välja ei saa).

Mõned aastad tagasi teati Eestit näiteks põhiliselt Jaan Kirsipuu järgi (just nendes maades, kus Tour de France ülipopp). Samuti on tuntud nimi Marko Märtin. Olümpiavõitja Erki Noolest on kuulnud vähesed.

Aga üldiselt ega keegi ikka lihtsalt Estonia't kuuldes seda kaardile paigutada ei oska. Ikka tuleb lisada et "one of the Baltic States" ja "near Finland".

Olen käinud Orava lossis. Väga väga lahe oli. Selline muinasjutulossi moodi. Lastele kindlasti meeldib.

ma ei soovitaks ka autoga brüsseli kesklinna liiklusse sukelduda, brüssel on teatavasti kultuuride paabel (seal on esindatud ilmselt kõik maailma rahvused) ning tulenevalt sellest sõidab igaüks nii nagu heaks arvab... näiteks kui ringteel on ametlikult 2 rida, siis brüsselis on samal kohal sujuvalt 5 moodustatud..

kilomeetreid sihtkohta on väga lihtne leida internetist, näiteks www.viamichelin.com või maps.google.ee

Mõlemad lehed pakuvad ka sobiva marsruudi.