arada

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sai aastapäevad tagasi soetatud Go730 toonaste kaartidega. Charli21, ole hea,sa tunned pühakirja kõige paremini, kuidas ma saaks nüüd sinna peale selle TeleAtlase uue Euroopa kaardi täiusliku Eestiga (2009 versioon, muidugi, kui see juba üldse saadaval on, maikuu ju käes). Tomtom Home pakub ainult versiooniuuendusi, ma arvan, et need pole vist päris see, mida ma otsin.

Meenus, et kõik autod, mis me rendist (Enterprise) saime, olid täiesti plangud s.t. ei mingeid lisasid nagu el.aknad, kesklukk jms. Ainult konditsioneer ja kõik. See käsitsi lukustamine tüütas tõsiselt ära. Ja muidugi lõpus arvet saades on see ikkagi suurem kui esialgu arvestad- neil on igasugu makse nagu varukast võtta. Panime juurde lisajuhi, öeldi, et maksab 10$. Meie et OK. Pärast selgus, et 10$ päevas maksab see lõbu.JNE. Õnneks on küte odav- ca 5 EEK-i liiter.

Nii see umbes käib jah, nagu Ramtl kirjutas. Muidugi tuleb ikkagi siis silmad sõidu ajal lahti hoida, sest mõndagi võib muutunud olla (mul käskis Jüri San Juanis sõita üle äärekivide, jupp vastassuunavööndit pidi ja veel äärekividest üle,ega ma ei põdenud kah, tegin ära. Kohalikud jäid imelikult vahtima, tegime ruttu minekut). Edu!

Netist oli midagi saada küll, mitte küll kõige uuem variant, aga midagi siiski. Miamis aitas ilusti, Puerto Ricot tundis kah. Costa Ricat seal pole, kas kuskilt saab, ei tea. Millest sel kaardil muidugi aimugi polnud, olid Puerto Ricos huvipunktid- hotellid, poed, söögikohad jne.-tühjus. Aadresse teadis küll. Kaart ise mahtus 2GB mälukaardile, kas XL selle käima veab, ei tea. Mul omal on 730. Navi saab ka rendist võtta, vist küsisid mingi 9$ (võib olla, et päeva kohta)

Ehk seletaksid, millest selline mürgine märkus?

Käisime Empire State Buildingu otsas ära, pilte teha on seal küll päris hea, eriti korraliku tehnikaga, kuna maja ise on suhteliselt Manhattani keskel,veits kõrgem Rockefellerist, klaas ei sega,trellid ka mitte, kui, siis ainult ilm. Kaasa tuleks võtta nii lainurk kui pikk toru, tegemist on mõlemaga. Muidugi on all põhjalik turvakontroll, aga mis sest ikka. Edu! P.S. Tasuks mõelda ka õhtuse külastuse peale!

Käisime ka kahe perega paar aastat tagasi eelkirjutajaga enam-vähem sama teed pidi.Hommikul panime Viljandist minema ,õhtuks jõudsime Varssavist kaugele lõuna poole kämpsi.Kuigi kell oli pool 12,saime kohad telkidele. Mobla näitas koha nimeks Suhedniow. Hommikul avastasime end päris korralikust kämpsist jõe kaldal, sai pesta ja puha. Üks tähelepanek- hommikul ei ole kastet maas ehk siis telgid on kuivad mis on isenesest tore, kui vaja kohe kola kokku panna ja edasi põrutada. Lõunaks jõudsime Krakowisse, veidi otsimist ja saime ka autole koha ja siis jala kesklinna. Väga ilus on, soovitan soojalt. Saab endale linnamündi vermida, keset keskväljakut on suur turuhoone, mis on ainult meeneid täis (ja väga ilusaid kusjuures, mille kohta ei saaks kuidagi "poola träni" öelda).Kui vähegi kunstihuvi on, siis sealsamas ühel vanalinna tänaval on väga korralik maalikunsti vabaõhu näitus-müük- sellised pildid, et hinda ei julgenud küsidagi. Wielickas jäi käimata, lihtsalt ei teadnud.Zakopane peaks ka ilus koht olema, ainuke viga, et sealt ei saa edasi-mägi vastas. Meie sõitsime veidi vasemalt mägedest mööda alla Slovakkiase. (Üks soovitus- kui on tahtmist ilusaid ja oluliselt soodsamaid lambanahku vms. sebida, siis tuleks seda Lõuna-Poolas enne piiri teha, tee ääres müüakse, Slovakkias neid enam ei kohanud.) Veidi piirist edasi on kämpinguid leida, seal ju suusakuurordid ja need suvel suht tühjad ja odavamad ka, me olime vist Velka Lomnicas. Seal saab minna köisraudteega üles mäkke kuni 2655 m kõrgusele vahejaamaga vist kuskil 2100m peal, juulis oli seal lumi maas ja ka jahe.See ala on seal mingi rahvuspark ja seal parkimine maksab, mitte palju, kuid üks pilet kehtis terve päeva ja kogu pargis, et sai ka Strbske Plesos käia. Sealkandis on ka palju koopaid, meile jäi ette Demänovska Jaskyna, oli päris ilus. Edasi Tatralandia veepark, mis oli siis veel pooleli, aga igati mõnus. Edasi viis tee meid Prahasse (2 päeva) ja koju. Sel aasta kavatseme sama teed pidi kaugemale minna, tahaks käia Wielickas,seal peaks miski maa-alune linn või midagi sellist olema, siis Slovakkias pele eelmainitud kohtade veel Orava (kohanimi) lossis, piltide järgi tundub huvitav koht olema. Kui sinna kanti minna, siis vähemalt 2 nädalaks, muidu läheb kogu aur sõidu peale ja kohapeal kolada ei jõuagi. Hinnad meiega sarnased, õlu ja vein odavamadki, kannatab ka kõrtsis süüa. Muide- poes ei müüda kiirputrusid. Edu!

TomTom-il on väljas uuemad navid nii ONE, 530,730 kui ka 930 ja 730 ning 930 peaksid olema juba uute kaartidega (2008.a.versioonid).Eestis vist veel ei müüda kahjuks, netist saab aga vabalt.

Sul tundub kõva huvi nende navide vastu, ole hea ja ütle, kumma pilli kaardid ja graafika on parem (mugavam, ülevaatlikum jne. kui näit. võrrelda mingit sama paika Lääne-Euroopas). Garminile on vist Regio Eesti kaart juurde pandud ja kui ma ei eksi, siis peaks ta vist eraldi kasutatav olema s.t. mitte seotud muu maailmaga. Tahan küsida, kas selles Kesk-Euroopa maade hulgas olev Eesti kaart on asjalik ja kasutatav (kui just sohu ei taha minna), Tomtomil olev Eesti kaart näiteks Vana-Võidut Viljandi lähistel üles ei leidnud. Küsin seepärast, et kui netist navi osta, saab odavamalt, aga Regio Eestit seal peal pole.

Et siis omal käel ja metsikult Itaaliat ja Monacot vallutama. Oskab keegi öelda, kuidas seal kandis metsiku ööbimisega on, kas kohta leiab või on ehk selliseid puhkepaiku nagu meil RMK omad? Ega vist..., ainult motell ja camping.

Leidsin ikkagi ka vastuse, Tegu siis maanteeinfo vastuvõtuga, mis US,UK-s ja prantslastel vist siis tasuline.

Sai ise paar aastat tagasi käidud, Leidsime kämpsi Prahas suht kesklinnas. Kuna GPS-i polnud, kulus otsimisele küll veidi aega,aga leidsime. Sai telkida küll ja polnud vist ka kallis. Aga soovitaks jätta Prahale kauem aega, vähemalt ööpäev, sest vaatamist ja käimist on küllaga.Ja hinnad kõrtsides kah jumala normaalsed, kui just raekoja platsil ei pea olema. Sada meetrit eemal hoopis teine teema. Edu!

Olen vaadanud siit ja sealt ja tekkis küsimus. Üks netikaubamaja pakub navisid suht soodsalt ja laias valikus, kallimatel mudelitel on juures jutt lifetime subscription ehk siis eluaegne tugi vms. Kas oskab keegi öelda, on siis edaspidi kaartide uuendamine muretu (tasuta)? Kui, siis mis moel? Tänud!