trip-krainetrip-ukraine-dark

Kathyy

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tekkis üks väike küsimus seoses Tai viisa tegemisega piiril. Olen küll varem Tais käinud, kuid siis olid viisad juba varem ära tehtud :) Piiril tehes peab olema 10 000THB sularaha, kuid kas see summa võib olla ka eurodes, sest vahetus kurss siin on väga nigelaks läinud. Ette tänades :)

Täpsemalt siis Tai, Vietnam, Kambodza :)

Pikad püksid jalga saab sealt samast laenutada ka :)

Hinnavahet natuke ikka oli. Päris topelt kallim ei olnud, kuid I klassi hind oli sel hetkel kui me pileteid ostsime peaaegu sama palju kui lennupilet.

Mina soovitaks küll osta piletid varem ära. Vähemalt meie saime niimoodi palju soodsamalt. Piletid ostsime ära ühe kohaliku reisibüroo kaudu ja raudteejaamas kohapeal soovisime kätte saada samal päeval kui oli sõit. Kokkulepitud kellaajal oligi reisbüroo töötaja meie nimeliste siltidega meid ootamas ja saime kenasti oma piletid kätte.
Kui sa valid I klassi, siis peaks olema sul eraldi väike kupee nagu vene ajal olid, kuid meie olime II klassis. Seal tõmmatakse magamiskohtadele ööseks kardinad ette ja see ongi kõik. Niinimetatud voodid teevad reisisaatjad ise sulle valmis, kui sa aga soovi avaldad :) Igatahes meie olime oma valikuga rahul ja steriilsust me sinna reisile otsima ju ei läinudki. Niimoodi saab kohalike elu ja olu tunduvalt rohkem näha ning ka huvitavate inimestega tuttavaks. Suurepärast reisi Teile ja ma arvan, et ka meil ei jäänud see viimaseks korraks Taid külastada.... plaani on võetud uuesti sinna minna :)

See sõit on üks paras katsumus. Kui oled ekstremist, siis soovitan soojalt, muidu kasuta lennukit. Eelmisel aastal sai mindud Bangkokist rongiga Surat Thani ja sealt edasi bussiga Phuketisse.Rongis on nii külm ja kitsas ning ööseks pannakse sind enam vähem vagunisse luku taha (mingi turva küll magab põrandal, kelle käes võti on aga jah :)). Söök tuleks kindlasti kaasa võtta, sest meie tellisime seal õhtusöögi ja kui taldriku pealt kile ära võtsime, siis prussakad jooksid kahte lehte söögi alt laiali.Igatahes nalja sai ja elukaaslasega ei jõudnud seda ära naerda:) Hinnavahe ei ole minu arvates nii suur, et peaks rongi kasutama, kuid meie lihtsalt tahtsime näha rohkem selle maa elu ja olu ning sõitsime kohalikele mõeldud transpordiga päris tihti ja ei kahetse. Seega kui sulle meeldib natuke närvikõdi, siis vali rong, kui aga sulle meeldib mugavus, siis kindlasti lennuk. Loodan, et minu jutust sulle natukenegi kasu on otsustamisel :)

Olime Casa-E-Mares ja meile väga meeldis :) Pererahvas oli super ja Cici ka :)

Helsingis saavad uue korra kohaselt Tai viisat taotleda ainult Soome ja Eesti passiga kodanikud. 10euri peab kindlasti kaasa panema, sest selle raha eest saadetakse tagasi sinu pass. Lisaks rahale pead panema kaasa ka ümbriku, kuhu oled märkinud enda aadressi, kus soovid oma passi kätte saada.

Läbi saatkonna on viisat eriti mugav teha. Saadad vajalikud dokumendid neile ära ja nädala pärast on kirjakandja tähitud kirjaga(passidega) ukse taga :)

Tuleme elukaaslasega oktoobris Phuketile ja sooviksime ööbida Katal. Milliseid kohti soovitad?

Sry hinnaks tuleb hoopis 2980bahti

Keegi kirjutas, et praegu jälle AirAsial kampaania lendudele kuni 15 nov, kuid mina küll nende lehel kampaaniahindu ei näe. Ikka jätkuvalt 14.oktoober 2600 bahti 2 inimest lennul Bangkok-Phuket 1 ots aga see on ju tavaline hind. Või ei oska mina sealt kampaaniahindu otsida?

Broneerisin SAS´s piletid ära ja homme vaja ära osta. Seega siis oktoobris Taisse :)

plaanis minna alates 17 oktoober ja olla nii 3 nädalat. SAS´i pakkumist vaatasin ja nende järgi kui minna näiteks 13.10 siis hind kahele 8786.- ja tagsi tulla 3.nov siis hind kahele 12194.- Seega edasi tagasi 21 000.- krooni.

10 000.- on jah ühele edasi-tagasi. Nn vihmaperiood on jah, kuid sai surfatud ja vaadatud viimaste aastate ilma ja tegelikult oli nii, et sadas väga vähe ja siis ka ainult nii tunnike päevas, mis on pigem värskendav kui häiriv. Ja boonus on ka see, et sel ajal ei ole seal veel suuri horde turiste. uurin seda Cathay Pacific´t ka Tänud :)

Plaan oleks lennata oktoobri lõpus Taisse.Loodan, et keegi oskab öelda, kas oleks mõistlik osta kohe piletid ära või oodata sooduspakkumisi. Kas suve algul tehakse üldse sügiseks sooduspakkumisi ja milliste lennufirmade kodulehekülgi tuleks jälgida hoolega :) bookinghouse´s on kõige odavam pilet alates natuke üle 10 000.- Kas on lootust soodsamalt saada või see ongi praguses olukorras väga hea hind?