terje_t

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vaatasin maksumuse järele - 150 NOKi maksis aastal 2006 Juvashyttast giidiga tippu minek. Võimalik, et see on veidi muutunud, aga eriti palju kallim ei tohiks olla. Mõnusat matkamist!

Käisin paar aastat tagasi augusti lõpupoole Jyvashyttast koos kohaliku giidiga. Maksumust kahjuks ei mäleta. Lund oli palju ja tipus oli külm ning tuuline, aga äge. Lund on seal läbi kogu suve, aga ilm on tõenäoliselt kõige soojem juulis. Liustiku ületamiseks kasse vaja ei ole, seongus peab aga olema küll.

Äkki oskab keegi ka öelda, kas Tartust Piirissaarde enam laev ei käi? Tean, et mõne aasta eest see laevaliin täiesti toimis, aga kuidas on lood praegu, pole aimugi. Kas nüüd on võimalik laevatada vaid Laaksaarest? Ette tänades. Terje

"uhkeim" rattaretk viis mind skandinaavia ringile, sõitsin stockholmist trondheimi ning piki norra rannikut nordkappi ning soome kaudu rovaniemi. võrratult ilus ja unustamatu oli norra rannik ning just põhjapoolsed lofootide saared. see oli mu viimane pikk rattaretk, nii üle 2000 km. ent unustamatuid matku on veel - näiteks suurbritannia-iirimaa retk, kuhu sõitsin läbi rootsi, aga ka meie armas eestimaa pakub elamusi. möödunud suvel oli mul ratta jaoks aega vaid nädalake ning siis sõitsin lääne-eestis, ka see oli imeimeline - kaunis loodus ning vahvad inimesed... aga rattaga rändamisest võib ju lõputult lobiseda. saagu aga parem homme teil pikk vastlaliug! terje

Tänan soovituse eest! Pean mõtlema, võimalik, et matk viib sinnapoole. Eks näis.

Tänan kirjelduse eest! Praegu on mul võimalus minna vaid suvekuudel. Teades aga, et see ei ole sealses kliimas jalgrattaga sõitmiseks parim aeg, jätan selle reisi n-ö ootele. Kindlasti tuleb sobivam aeg. Kas oled käinud mitmeid riike jalgrattal väisamas?

Küsin siis veel: mis ajal te oma ringreisi tegite? Olen ise oma plaanis veidi kahtlema löönud, sest kardan, et ei pea sealsele lõõskavale suvepäikesele jalgratta seljas vastu. Võib-olla oleks rattaga mõttekam sinna minna sügisel või kevadel.

Tänan üllatava info eest! Kas oskad ka öelda, miks on jalgratturitele sellised piirangud seatud?

Kombineeritud transport tundub mõistlik, jätab aega jõu kogumiseks ja samas jõuab kiiremini sihtpunktidesse. Kas Sulle meeldib rattaga suurlinnu avastada? Tubli, et reisiplaan nii täpselt juba paigas. Mina alles mõlgutan mõtteid ja kaalun erinevaid variante. Terje

Andrese matka kohta: lühike aeg ja päris tihe programm, mitu km päevas keskmiselt plaanid sõita? Kindlasti oleks huvitav vaadata läbitud marsruute. Anna siis palun teada. Terje

Minu eelistuseks oleks, jah, just "wild camping", aga vahelduseks on hea ka ametlikes kämpingukohtades mõningaid hüvesid nautida. Andres, aitäh kaardi vihje eest - läen kindlasti vaatama. Matka ühe osana tahaksin kindlasti jõuda Portugali läänerannikule, ja vihje sealsetele surfajate laagritele on tänuga vastu võetud. :) Ega tuulest pääsu ei ole, jääb vaid loota, et iga päev ei puhu meeletu tuul ning suund on pigem kaasakiskuv kui vastutöötav. Seda ma veel ei tea, kust poolt Portugalile läheneda - kas alustada põhjast või vastupidi lõunast. Ei tea ka veel, kuidas nii kaugele välja jõuda ilma lennukit kasutamata, kuigi praegusel hetkel tundub kõige mõttekam lennata Tallinn-Barcelona-Tallinn. Aga uurin ka alternatiivi reisida laevade ja rongidega. Plaanin alustada juuni lõpus ja ära olla nii kaua kui vajalik või võimalik, ehk siis augusti keskpaigani saan vabalt ringi kolada.

Andres: lugesin ühest teisest postitusest Sinu reisiplaanidest. Mis ajaks matka plaanid ning kui pika aja peale? Kas alustad laevasõiduga Rostocki?

Hei,

sõitsin möödunud suvel rattaga läbi Rootsi ja piki norra rannikut Nordkappi. Tagasitee tuli läbi Soome, Rovaniemist istusin rongi peale. Kui teil vähegi aega soovitan ka Norra rannikuga tutvuda - Lofoodid on võrratu elamus, mulle meeldis eriti saarestiku põhjapoolne osa, kus vähem turiste ning justkui ürgsem loodus. Norra ranniku osaga alustasin Trondheimist ja sõitsin välja Tromsøni, kust edasi liikusin laevaga Honningsvågi. Nõnda ei pea kaks korda sõitma Nordkapi teed. Edukat planeerimist ja kui saan abiks olla, andke aga teada.

Terje . . . Kirjavead parandatud!