nax

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
18 kommentaari
Viimased kommentaarid

to: af

Ei pea olema roller või auto endal. Pattayast lõuna poole (Sattahip)liiguvad ka valget värvi songtewd. Lisaks veel igas suuruses bussid.

Mul kaabliga 22mb alla ja 1,6 mb/s üles. 3G pulk on nii ja naa. Väga hea muidugi ei ole, eks oleneb kohast ka. Kui sul mingeid suuremaid üleslaadimisi ette juhtub, mine internetikohvikusse. Seal tavaliselt väga hea ja kiire ühendus. Maksab olenvalt paigast siis 10-30 baht/h.

Rändurinna - Kui reis kestab 3 nädalat ja vahepeal plaanite minna ka Kambodzasse, siis pole Helsinkiga küll mõtet jamada. Tehke viisa Tai piiri peal ( Visa On Arrival - kehtib 2 nädalat ).

Räägin ühest kogemusest veel: Peale 5,5 kuulist Tais veedetud aega oli mul vaja Eestis käia. Eestis olles saatsin ka ühtlasi uue viisataotluse Helsinki Tai saatkonda koos kõigi vajaminevate dokumentidega. Sealt tuli mulle meili peale vastus, et nemad uurisid mu selleaastast reisiajalugu ja soovivad kinnitust lennupiletite näol, et ma saabun tagasi (soome või eesti). See neile ei kõlvanud, et mul oli Taist väljalennu pilet Kambodiasse. Vastasin, et ei plaani peale Tais viibimist otse Euroopasse lennata ja saadeti pass mulle ilma viisata, aga viisarahaga kenasti tagasi. Viisa tegin piirilt 2 nädalase. Väljasõidu piletit ei olnud, mis oleks sinna 2 nädala sisse jäänud. Piiri peal küsiti seda, selle peale vastasin, et lahkun bussiga Kambodiasse 14 päeva pärast, mis ka ilusti kirja pandi ja asi oli korras. 2 nädalat hiljem sõitsin Laosesse Tai saatkonda ja tegin seal 2 sisenemisega viisa jälle. Kedagi seal ei huvitanud mu eelnev reisi ajalugu ja Taist väljasõidu piletid. Järeldus: Kellel on probleeme viiisa saamisega Euroopas, tasub tulla ja teha VOA piiril ja siis 2 nädala pärast Laosesse, kus nõutakse ainult pilti ja taotlust +1000 baht per entry.

Kes Tais pikemalt tahab viibida, siis võibolla alljärgnev jutt on abiks.

Ostsin üheotsa pileti Taisse ja 60 päeva hiljemaks ostsin mingi odavaima lennupileti Taist välja, ainult ettenäitamiseks Helsinki saatkonnale. Tegin Helsinkis single entry viisa (60 päeva). Seda on võimalik siis pikendada Tais kuni üheks kuuks (seda varianti ma ei kasutanud seekord).

60 päeva hiljem läksin Laosesse Tai saatkonda. Seal tegin 2 entry viisa ilma mingite probleemideta ( ei soovitud näha mingeid lennupileteid Taist välja. See mul hetkel meeles pole, kas mul konto väljvõte oli või ei olnud ). Iga entry 1000 bahti. Seega läks see mulle maksma 2000 bahti.

Esimese viisa kehtivuse viimasel päeval (60 päeva) läksin Tai-Lao piirile. Tegin väljumise ja sisenemise protseduuri ära ilma, et Laosesse oleks läinud. Seekord jälle seda 30 päeva pikendamist ei teinud.

Nüüd hakkab teine viisa lõppema. Seekord siis lähen pikendan seda 30 päevaks kohalikus immigratsiooniametis. Pidi maksma 1900 bahti.

Seega, selle variandi puhul siis 5 kuud Tais + see single entry 2 kuud, mis alguses Helsinkis sai tehtud (sisaldab ühe korra piiril käimist.)

Üksinda reisimisel ei ole häda midagi. Esimesel korral võid igaks juhuks mingi raamatu vms. kaasa võtta. Oma kuu pikkuse reisi ajal jõudsin raamatut lugeda ainult pikal lennureisil. Üksinda reisides kohtub ka erinevate huvitavate inimestega, kellest kaaslasega olles tõenäoliselt poleks õrna aimugi. Muidugi ei saa väita, et see kõigile kindlasti sobib.

Ei ole otsest vahetamise vajadust. Nagu Aifu ütles, raha saab ATM-st ja tuleb su deebetkaardiga raha nagu kolinal. (4000 php ja 10000 php). Teenustasu pole suur, praegu hetkel ei mäleta täpselt kui suur see oli, aga järelikult ei ole mainimist väärt, kui ei mäleta.

Minek plaanis oktoobri esimestel päevadel ja 2 kuuks. Kas piisab ajast, kui passi saadan Helsinki poole teele septembri alguses? Kas praegu piisab siis ainult u. 5 eur ümbrikusse panemisest?

Ei usu, et nad su ukse taha jätavad. Mul endal ka ei olnud Taist väljalennu piletit. Küsiti ainult, et kui kaua siin viibid ja kuhu edasi lähed. Vastasin, et 14 päeva pärast lendan HK ja viisa tuli. Võibolla mul lihtsalt joppas, ega neid kunagi ei tea, mis tujuga nad on.

Eks igaüks võtku naiseks/meheks seda keda tahab. Maitse asi. Rahvus küll nüüd primaarne ei tohiks olla, mida vaadata.

Kasutasin Pattayalt Bangkokki minekul minibussi. Maksis 150 bahti. Bangkokis peatus Victoria monumendi lähedal.

Kas eestlasi on avastamas Hong Kongi veebruari alguses e. lähipäevadel? Lööksin kampa. nax77@hot.ee

"Koha peal saab viisat pikendada"

Kui ostan piirilt 15 päevase viisa ja 2 nädala pärast avastan, et võiks veel nädalakese olla. Sain praegu nii aru, et siis saan seda lihtsalt veel natukeseks ajaks pikendada??? Või pean ikka korraks maalt lahkuma?

Viisa taotluses on vaja märkida lennu aeg ja number. Kas ma pean siis tingimata enne taotluse esitamist pileti ära ostma? Kas keegi on jätnud need lahtrid ka tühjaks?