trip-krainetrip-ukraine-dark

kukkel

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
63 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Ikka maini ära kindlasti, kuna kui see asi välja tuleb, siis annab põhjuse sulle viisat mitte anda. Natuke teema väline küsimus, aga kuidas said austraalias olla 3 aastat? 2 whm? Ja kuidas veel 1? Ja mis viisaga USAS? Lihtsalt huvitab, oleks tore kui vastad! Aitäh.

Otsi üles mõni vene pood, mina sain Melbournei'st Karumsi kohukesi, kalja ja musta leiba. Vorsti oli seal, hapukapsast, konserve jne. Kui isu tõelise eesti toidu järele siis ma teen omale keedu kartulit või kartuli putru ja hakkliha kastet. Juurde ostan hapukoort (Sour Cream igas poes saada), jõuludeks ostsin pohlamoosi :P Pelmeene pidi olema aga ei pidavat ikka päris selle meie pelmeeni maitsega olema. Seda olen pelmeenidest vaid kuulnud, ise proovinud ei ole.

Jah see teave on õige, ei ole enam kopsupilti teha. Soovitatav teha ka tervisekindlustus.

Kuidas tehnika ja elektroonikaga lood on (arvutid ja peegelkaamerad jms) nt., kindlasti odavam kui eestis. Mingi elektroonika poe lehe ma leidsin ja aimu sealt sain. Austraalias vist väga tavaline kaubalt veidi hinda alla tingida? Palju nendelt toodetelt tavaliselt tingides alla saab/oleks OK?

Jah võib mitu korda sisse-välja käia.

Aga mis siis peab tegema, kui ma lähengi kellegi teise lapsega? Kas peab tegema notari juures mingi paberi?

Kopsupilti pole vaja teha enam ju!

Mul oli umbes sama lugu nagu siin eelmisel kirjutajal. Aga analoogselt bookinghosega proovisin kalevatraveli ja teiste firmade broneerimissüsteemi ja ikka sama lugu. Ei ole võimalik bronnida seda. Helistasin siis kalevatravelist ja sealt öeldi, et nemad üldse sellise hinnaga lendu üldse ei näe, mida mina tahtsin bronnida. Huvitav, olin seda lendu mitu nädalat jälginud. Kalevas arvati, et süsteemis mõne lennuga mingi kala sees ja seepärast siis selline viga. Sai igatepidi bookingust proovitud omale sobivaid lende bronnida, lõpuks õnnestus natuke kallimad piletid saada. Ei ole kerge see, aga võimatu ka mitte.

Mis tähendab pandlik turistiklass? Üle kontinendi lendajat? Kui lennuk teeb vahepeal "technical stop'i", kaua need peatused kestavad umbes ja kas terve peatuse aja on reisjad lennukis? Kuidas lennukis voolu saamisega on, saab? Ja kui saab voolu, kas siis lennukis on ülemineku pistikud olemas või peab endal olema? Kui mul on kaks ümberistumist, kus vahetan lennukit ja lennufirmat ja ühes kohas ka terminali, kas pean tegema uued chek ini'd ja pagasi välja võtma? Bronnisin piletid netis ja seal polnud sellist kohta, kuhu oleksin saanud oma soovi aknaalusest kohast avaldada. Kui teatan tallinna chek inis, et tahan akna all istuda, kas nad saavad seda soovi ka etteulatuvalt (st teistele lendudele) märkida? Ok kuna läheme nagunii kolmekesi siis saab kahel esimesel lennul nagunii omavahel kohti vahetada aga viimane lend on väga pikk, sellepärast ei tahaks seal keskmises 4 realises vaos istuda. Või tuleb enne seda pikka lendu uus chek in ja seal teatan? Tõesti ikka segane see chek ini ja pagasi väljavõtmise teema.

Sel juhul tuleb viisa uuesti taodelda, aga kuna enam ei pea kopsupilti tegema, siis selle pealt on ju kokkuhoid.

810 krooni :)

Palju õnne ka muidugi!

Mind huvitab sama asi, vaktsiin.ee andis sellise vastuse:

Vaktsineerimissoovitused:

Rutiinsed vaktsineerimised B-hepatiit Jaapani entsefaliit

Aga lugenud küll ei ole, et keegi ennast Jaapani entsefaliidi vastu oleks lasknud süstida. Aga mõtlen, et äkki peaks ikka selle ära tegema igaksjuhuks.

Oma küsimusele oled sa ise vastanud juba: Koige pealt tuleb aru saada milleks sa sinna lahed raha parat reisimiseks…kogemuseks… Kõik algab ikka sellest, mis eesmärgil sa lähed ja mis ootused sul on. Ise olen pigem arvamusel, et reisida tuleks sinna maale, mille vastu ka HUVI on, mitte lihtsalt niisama lampi karjaga kaasa joosta ja paradiisi oodata, et millal nüüd banaan suhu kukub. Iirimaale mindi pigem raha pärast aga austraalia puhul arvan, et tõmbab pigem loodus jms. Palju sellistest virisejatest kuulnud, et a la, sinna läksin vaesena aga tagasi tulin veel vaesemana. Ei ole võimalik, et ainult rahakoti järgi kõike hinnatakse ja kogemusepagas mitte midagi ei loe. Ega kui inimene ise ebaõnnestub, siis tasub ikka ise ennast süüdistada, mitte maad. See kuidas sinusse suhtutakse, ma arvan, et vastavalt sellele, mis küljest sa ise ennast näitad ja kuidas sina ise teistesse suhtud. Kui ikka võõrale maale bossama lähed, ümbritsevat ei austa siis... Mida väiksemad ja realistlikumad ootused, seda väiksem võimalus pettuda...pakun. Kui ikka kõrgel pilvedes olla siis võib kukkumine väga valus olla, seda nii üldises mõttes reisimise kohta, mitte vaid austraalia. Kindlasti oleneb ka ettevalmistusest ja sellist mis kujutuse sa endale sellest maast loonud oled. Ise hoian ennast teiste blogide kaudu kursis, sirvin siin trip.ee-d ikka aeg-ajalt ja lisaks veel kõik muud ettejuhtuvad lehed ja teemad, mis austraaliat puudutavad, austraalia.info on alustuseks parim ehk. Tööleidmine pidi varasemate aegadega raskem olema, kuid ei usu, et võimatu, eriti veel farmides ja istandustes. Pigem on spetsialistidel raskem leida, nii olen aru saanud. Ise veel rohkem rääkida ei oska, sest reis alles ees, kuid vaevalt et pettun.

Lappa siin kõik austraalia teemad läbi ja saadki targaks :)

See, et Sina oma käitumisega oma maine oled kaotanud, ei tähenda seda et nüüd Eestil see puuduks. Mina ja maailm.

Usu või ära usu aga hakatakse jah. Piinlik, väga piinlik lugeda siin igastahes. Ikka vaja Eesti mainet määrida.

No kus sa tead, et ei saa? Ja kui ei saa, siis ei saa, järelikult seal ei ole tema koht. Vähemalt on võimalus siis mujale minna aga nii nullib ehk üldse oma võimalused ära. Need kes sellist võimalust kaalunud on võiks ehk siin teemas teada anda oma otsusest ja mis asjast sai.

Mis mõte on valetamisel ja vassimisel ja sellega omale tulevikuks võimalik teiste riikide viisa võimalus ära nullida`??? Ei no lase käia siis, ehk ongi parem siis n-ö puhastuse mõttes vähem lolle liikvel.

Millal tuleks reisi- ja pagasikindlustus ära teha? Lend on juulis. Aitäh!

saatkonda helistada, see ei anna tulemusi. Ju neil hetkel siis nii palju taotlusi, et ei jõua nii ruttu üle vaadata. Viisa saamine võib vabalt võtta aega kuu-kaks. Rahunege maha, küll te saate oma viisa :)

Ei ole midagi imelikku :) Veel vähemalt mitte, oota veel natuke, raske on aga usu, kui viisa käes siis korvab see kõik!

Kas sa selle lehe järgi kontrollisid viisa staatust ? https://www.ecom.immi.gov.au/inquiry/query/query.do?action=evisa

Üks variant on, et viisa käes, aga e-mailile pole vastust tulnud. Ise tegin 27 jaanuar taotluse, 30ndal saadeti Karellist kopsupilt ära ja 9ndal veebruaril oli vastus käes. Kindlasti oota veel.

aga...private room, backpakers hostelis, 5 ööd, ei saanud mina üle 1700 krooni...

Mis kohast sa küll otsisid, et nii kallid kohad leidsid? Või on sul nõudmised üli kõrged? Vaatasin ja ei leidnud küll kohta mis 5 ööd üle 1500 krooni maksaks...