trip-krainetrip-ukraine-dark

Domenico

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
39 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tervitus!

Sooviks ka sõna võtta kuna mul on selle firmaga kogemusi, just korduvaid kogemusi. Varem ma pole saanud neile midagi ette heita, kuid viimane kord oli ikka piinlik küll. Alustuseks pean ütlema, et hotell mille ma valisin oli superhea, kuid sinna sissesaamisega oli probleeme. Hotell nimelt väitis, et nad ei saa meid sisse kirjutada, kuna reisifirma pole meie eest maksnud.

Helistasin muidugi kohe Eestisse. Poole tunni möödudes öeldi, et nüüd on kõik ok. Mis muidugi ei vastanud tõele. Hotelli auks peab ütlema, et nad käitusid siiski korrektselt ja saatsid meid isegi sööma. veel pool tundi hiljem kui söömast tagasi tulime ei olnud ikka veel midagi muutunud, kuid hotell andis meile käepaelad ja ütles, et minge jalutage õues, võtke päikest ja püüdke nautida.

Lõpuks 2 ja poole tunni möödudes oli siiski probleem lahendatud ja me saime sisse kolida:)

Mõni päev hiljem õhtul oli vaja meil pöörduda arsti juurde ja ohh seda üllatust kui siis avastasime, et kindlustus kehtib viimast päeva kuigi reis kestis veel 3 päeva ja sealjuures olime võtnud täislaksu st. nii pagas, tervis kui ka reisitõrge. Hoolimata sellest, et me kasutasime ka arsti teenuseid järgmisel päeval oli ta mõistlik mees ja kandis selle nö. eelmise päeva arvele.

Järgmisel päeval helistasin siis oma kallile reisikonsultandile, teda polnud ja telefoni võttis vastu nende juhataja kellele ma sain mure ära rääkida, et me soovime ikkagi kindlustust kogu perioodiks kui olime maksnud. Lisaks küsisin, et kuna käisime arsti juures ja et nüüd on vaja reference numbrit, siis kas ma peaks helistama sinna Lätti (firma kes neil kindlustus pakub on Läti firma) või kuidas me edasi peame käituma? Ega me ju tol hetkel ei teadnud, et kas on vajadust veel arsti juurde minna. Juhataja lubas paari asja täpsustada ja kohe 15 minuti jooksul tagasi helistada. Mida aga ei tulnud oli kõne.

Helistasin siis selle Läti kindlustusfirma partnerile Egiptusesse ja nemad käitusid küll väga korrektselt, lubasid tagasi helistada ja helistasidki ja asi sai korda aetud:)

Pärast reisi ma püüdsin korduvalt oma reisikonsultandiga ühendust võtta ja imede ime. Inimene kes oli varem (kõikidel kordadel) ALATI väga kiiresti ja alati minuga ühendust võtnud, rääkinud ja nõustanud kadus silmapilk pärast seda kui ma esitasin küsimuse, et mis ikkagi juhtus? Ja kadunuks ta jäigi.

Ma saan aru, et oli minu viga, et ma ei pannud enne reisi tähele, et kindlustus oli lühem, kuid see ei õigusta mitte tagasi helistamist kui on lubatud. Lõpptulemusena läks ju kõik hästi, kuid ma pean tunnistama, et olen nördinud. Ma ainult selle peale, et see juhataja ei helistanud ei oleks piuksugi teinud, kuid kui kõik need äpardused kokku panna ja eriti veel see, et minu kauaaegne reisikonsultant mind lihtsalt ignoreerima hakkas on ikka väga nõrk mu meelest. Ma ju poleks tahtnud tegelikult muud midagi, kui ainult elementaarset inimlikku suhtumist ja vabandamist. Need olid väikesed asjad, kuid selline ignoreeriv suhtumine paneb mind vägisi mõtlema sellele, et kui vähekenegi võimalik, siis tulevikus ignoreerin seda reisifirmat täpselt samamoodi nagu nemad mind ignoreerisid. Lõpptulemusena kaotasin tänu kogu sellele jamale ainult närve ja natuke üle 500 (35EUR) krooni, mis kulus telefoni peale.

Ahjaa, reisile endale pani puntki see, et meid ei tahetud ka hotellist välja lasta kuna ikka olevat mingid probleemid meie reisikorraldajaga, a kui ma selle peale väga kurjaks läksin ja küsisin, et kas nad hakkavad meie tagasilennupileteid kinni maksma kui me lennust maha jääme(reisitõrke kindlustus oli ju enne läbi kui reis ise sic!), siis nad olid mu nõus ikkagi minema laskma.

On küll näinud. Nägime vähemalt nelja. Seda mitme käest tegelikult hammustada sain pole teada:)

Jah just, mis siin virisete mingi vee pärast:))) Ma sain lutikatelt niimoodi pureda, olles ainut 3h hotellis, et ma olin veel mitu päeva pärast paistes:)))

No poisid ja tüdrukud, ei tea kas tuleb hakata jälle koju sõitma või tuleb kiire lõpp?

to Agent Sultanja:)

Aga palun jagage meile ka salaluure andmeid. Mina ja ma arvan, et ka paljud teised tahaksid seda kuulda?

Teie jutt kõlab nagu ta oleks "lennanud"...eee, Kairosse:)))

Juba Hamas ja Alkaiida rõõmustavad ja tervitavad suurt vabadust ja võimalust mis nüüd on saabunud...:) Eks paistab mis seis seal Gaza pool nüüd toimuma hakkab, mitte täna-homme, kuid vasta mõne kuu jooksul peaks selgeks saama?

No pakkuge kas astub täna tagasi või ei?:) Miskite andmete kohaselt on ta juba Kairost lahkunud...

Olen kodaniku "jokamees" täiesti ühel nõul. Mina ootaks selle teema all samamoodi hoopis teistsugust infot ja arvamusi, mitte seda, et kes ja kas peaks minema või kui loll keegi üht- või teist tehes on või kes pole lepinguid läbi lugenud ja kellele tõmmati/ei tõmmatud kotti pähe...enamus peaks neist olema teema all "Millise reisibürooga Egiptusesse", siia ootaks ikkagi mingit uut infot või ka ernevate inimeste arvamusi/nägemusi/ennustusi antud olukorra kohta.

Tänan

Olete elus? Saatsin privasse mõned küsimused:)

...Estour sügist näeb on järgmine: Ei, ei näe! Kindel värk.

Jah nii on, et viisa on 14-ks päevaks tasuta kui poolsaarelt välja ei astu/lenda:)

Me oleme sõitnud ka pikki niilust, ainult veel Kairos ja Aleksandrias pole ise sõitnud. Muud kohad on vist mandril enam-vähem:) Kairos mis siin salata on väga keeruline ilma kohalikuta sõita. Kõik on võimalik, kuid kodutöö peaks superhea olema. Teine võimalus on muidugi GPS, ma olen aru saanud, et Kairo kohta on vist täitsa ok kaardid olemas.

...et kus Sa sõita tahad? Meie sõitsime küll ise ja ole rahulik, ega seal keegi Sulle auto ette ei hüppa:))) Seal on inimesed palju ettevaatlikumad kui siin.

Tõde on see, et seal tuleb kõik ülikorralikult üle vaadata! Veel parem kui 2 korda:)) Meie tegime nii. Ja enne ei tohi kuskile allkirja anda kui auto tõepoolest ülevaadatud. Juttu, et kuule sõber ma ju oma autot tean küll ja ega ma Sulle liiga ei tee, ei maksa tõsiselt võtta;) Kõige kindlam viis on see, et lisaks sellele, et paberil märgitakse kõik vigased kohad autol ära on ka kasulik tüübi nähes pildid teha, tänapäeval peaks enam-vähem igaühel juba korralik kaamera olema. Reeglina on rendifirmade peakontor ikka Kairos, ülikasulik on omada peakontori numbrit, sest aegajalt kohalikud aretavad seal mingit kahtlast firmavälist äri...

Jõudu:)

...ongi selles, et kui antud nimekirjas pole hotelle mida saab kohapeal maksta?

Tere!

Ei ole mingit probleemi, muudkui rendi ja mine sõida. Vahepeal peatatakse Teid tõenäoliselt kinni ja kontrollitakse dokumente, kuid muud takistust ei tohiks selle kohapealt olla.

Tõsi, sealse liikluskultuuriga tuleb harjuda, ainus reegel on see, et ühtegi reeglit pole:) Enamus inimesi keeldub seal kategooriliselt sõitmast:)

Auto rendihind on enam-vähem, kuid pigem ikka see alumine pool, tõsi jälgi kindlasti et kas selle hinna sees on piiramatu kilometraaž. Kindlustuse maksad niikuinii paar taala päevas juurde.

Paak kindlasti täis ja kaasa piisavalt sularaha, sest teepeal pole seda kuskilt võtta. Kui ainult Luxori lähete, siis vast pole hullu, kuid kui veel kuskil ringi tahate käia, siis kindlasti.

Mis veel? Kui võimalik, siis võtke diisel, kuna soovituslikku bensiini (92) pole praktiliselt kuagilt saada vb Kairos ja Aleksandrias:)))

Milla muidu minek on? Küsin sellepärast, et ise ka lähme, kuigi tõsi, mitte sisemaale.

Päikest:)

Mul isiklikult pole Toptoursile midagi ette heita, kuid fakt on see, et vähemalt 1 väga suur reisibüroo enam nendega koostööd ei tee kuna neil on likviidsusprobleemid.

Antud olukord on muidugi täiesti mõistetav kui lennukid lendavad täiesti tühjal Egiptusesse. Sest lennuk on ju tühi kui seal on 15-30 inimest.

peaks küll sutsu pikem tulema aga see selleks. Minu küsimus on pigem see (kuna mul ei ole Teie plaanist ju palju aimu), et kas ikka on mõtet kihutada läbi kõikide loetletud riikide, et siis saaks ainult Egiptuses tiksuda?

Lennake lennukiga Egiptusesse, rentige auto ja sõitke need kohad kõik autoga läbi, ma arvan, et hind tuleb umbes sama või isegi odavam:)

Kuidas Teiega ühendust saab?

küll, et kiivi on Uus-Meremaalt, kuid ma ei saanud aru, et kuidas need on Egiptusega seotud? Seega arvasin, et Sul oli seal miski muu tibu:))) kes pehmeks rääkis.

Ootan siis huviga muljeid ja pilte!

Mis puutub sellesse läänepoolsesse kõrbe, siis seal on küll kohad või oleks õigem öelda koht? mida külastada tahaks. Sahara el Beyda e. siis Valge Kõrb, see on ju üks paras ime:) Kui mina isiklikult neid Bir Shalatayn ja Sahara el Beyda kokku ei paneks vist? Samas muidugi kui on seltskond kellel on mingi miinimum 2 nädalat aega, siis miks mitte:)

PS! Mis või kes on "kiivitibu"?

Mnjah, eks ta ole, see prügi värk on üsna karm jah, kuid ma olen tegelikult mõelnud, et eks meil ole see samamoodi, kuid meil jääb see lihtsalt metsa kinni või siis poetatakse metsa alla, seal ju põhimõtteliselt ühtegi takistust pole ja seega ongi kogu ilm prügi täis:( Kõik lendab vabalt ringi.

Mis teekonda puutub, siis see ju tulebki Aswanist Idfusse ja siis vasak, ei parempöördena läbi kõrbe Marsa-Alamisse. Marsa-Alamiga on jah see imelik lugu, et nö kõik hotellid mis seda nime kannavad on Marsa-Alamist mitmekümne kilomeetri kaugusel, kuigi tõsi, üks väga vinge hotell peaks olema ka kerkinud otse "linna:)" külje alla. Eks ta sihuke 10-ne tänavaga kolgas on jah, kuid seal olid väga lahked inimesed ja keegi ei peetinud, lasti Sul rahulikult toimetada. 1 koalik viis mind ka turule, mida no way poleks oma peaga üles leidnud, ostsime sealt toitu, pärast peasime merevees ära:) Üldiselt on nii, et läheb veel 10-15 aastat ja siis pole seal enam meiesugusel rännumehel enam midagi teha.

See Berenice jutt on jah kuidagi kahtlane, sest meile küll sellest keegi midagi ei rääkinud kui suhtlesime inimestega kes seal looduskaitse alal pildistamas käisid. Öeldi jah, et kunagi oli küll, kuid enam mitte.

Sõidustiili kohta ütleks nii, et mina hästi kohaliku rooli küll ei julgeks maanteel istuda:) Sõitsime seal maha pea 3000km ja kõige kindlam on ikka siis kui ise roolis oled:))) Mu sõber keeldus kategooriliselt rooli istumast, et tema jaoks on seda kõike natuke liiga palju:))) Aga kui sellele ajale tagasi mõtlen, siis oli tegelt vinge sõita politsei ekskordi saatel 150-ga:))) Aga see selleks. Seda räägime mõni teine kord...

To Nile Delta: Ei, päris kõrbematkal pole käinud, kuigi tahaks...me reisisime küll magamiskoti ja telkidega, kuid jah, ma ei nimetaks seda veel kõrbematkaks.

Minu kõige suurem mure on see, et kas tõesti pole mitte kedagi võtta omale reisikaaslaseks sellisele reisile mis ei eelda ainult kuskil hotellis lebotamist ja turismibüroo giidiga kuulsates kohtades tolgendamist?

Võiks ju minna kuskil veebruaris või märtsis kui on uuesti soojaks läinud:)

Kuid viimane kord kui me Egiptuses ringi reisisime, siis peeti mind 3 korral hiinlaseks:))) Ma vastasin, et "not yet":)))

Egiptuses elavad ja töötavad venelased olid täiesti veendunud, et me olen venelane, ilma et keegi oleks üldse küsinud, et kust ma pärit olen...

Nõus Teiega. Eelmine kevad oli meil tõsine peavalu saada ebastandardse pikkusega reisi. Lõpuks läksime Riiast. Kuid siiski, kui osta ainult lend, siis saab ka probleemideta oma 10 päeva kätte:)