aycha

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Teevad nii pikaks kui küsid. Pikendavad ka kogu aastaks aga siis peab olema palju palju suurem raha summa ette näidata ja väga hea põhjendus miks sa siin nii kaua olla tahad.

E-visitori puhul peab riigist lahkuma vähemalt 24 tunniks. Riiki uuesti sisenedes reeglina küsitakse ka finants poole ettenäitamist, sest nad ei vaata väga hästi selle edasi tagasi käimise peale. Samas on ka teine võimalus. Olles kohapeal, lähed enne kolme kuu täitumist migratsiooniametisse, maksad u 250 dollarit (täpset summat ei mäleta) ja tõenäoliselt pikendatakse viisa ära. Selle võimaluse juures küsitakse samuti rahalise poole olemasolu. Meie kasutasimegi viimast varianti, sest piirilt tagasi saatmise võimalus on suurem kui riigis sees olles seda tehes. Samuti peab neile väga kenasti ära suutma põhjendada miks sa pikemalt ahad Austraaliasse jääda ja millega siin oldud aja jooksul tegelenud oled ja mida edasi plaanid teha. E-visitor kehtib riiki sisenemisest 12 kuud, mitte viisa kättesaamisest ja saad ka uuesti taotleda kui esimene läbi saab aga sa ei saa seda kohe otsa uue dviisana taotleda. Kahe e-visitori viisa vahele peab jääma vähemalt 6 kuud. Ja kui uuesti tahad tulla tagasi e-visitoriga siis pinnitkse ikka väga põhjalikult piiril, sest kahtlustavad et tuled sia tööle.

...ei muutunudki see märge. Nädal aega ootasin, siis helistasin Karelli ja uurisin kas ikka pilt ära saadetud, oli küll. Siis läks veel paar päeva aega ja ilma, et midagi oleks muutunud "viisa staatuse" lehel tuli meilile vastus viisa saamise kohta. Peale seda kirja oli küll juab muutus, kus siis kirjas, et viisa taotlus aktsepteeriti. Nii, et natuke kannatust ja küll see vastus ka ükskord tuleb :)

Ma nii igaks juhuks küsiks veel korra. Viisavabalt saab Austraaliasse aastaks ent kohapeal korraga saab viibida 3 kuud? Peale kolme kuud pead riigist lahkuma ja siis võid uuesti tulla kuni kolmeks kuuks? Konsulaat teatas sellise küsimuse peale, et aasta jooksul võid kokku riigis viibida vaid 3 kuud mitte et iga kord peale sisenemist 3 kuud. Samas ülemisest jutust ja viisa taotlemise lehelt loeksin justkui midagi muud välja. On siin äkki keegi, kes on ise eVisitorsi taotlenud ja teab täpselt kuidas asi käib?

Mida see siis ikkagi tähendab? Äriasjus ei tähenda ju seda, et seal töötada võid, või tähendab? Iseenesest on see hea uudis neile kellel mingisugune bisnisplaani alustamise mõte või kes lihtsalt turist. Oskab keegi äkki lähemalt kommenteerida?

Zermatt on jah suusakuurort, Matterhorni mäe lähedal. Väga armas väike külake, paari väga hea restorani ja mõnusate pisikeste poekestega. Soovitan väga seal ära, sest elamus on päris hea.