Tailu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

6 meeldimist
5 postitust
31 kommentaari
Viimased kommentaarid

govgr leht on prantsuse, saksa, inglise keeles. Eeldan et ka test siis. Samas kas eesti asutus annab tõendeid neis keeltes.

Kas test võib olla eestikeelne või nõuavad saksakeelset? 

Kas kõlbab ka kodune test?

Rootsi täna veel suuskadega ei saa. Viimati oli kogu meri jääs nostalgilisel saksa ajal 1943/44 talvel.

Eks 17 aastane pidi varemgi mööda Soomet Rootsi sõitma või lendama lennukiga, sest Tallink nõudis min. 21-aastast saatjat.

Priarity suunatakse tõesti eraldi. Seega saad lennujaama trepil koos veidi kauem seista koos teistega kes lastakse trepile hiljem.

1 juuli lend oli esialgu ka kõik. Kui õieti mäleta broneerimise aega, pidid lennud toimuma pea iga päev. Eile ei lennanud enam midagi. Täna samuti on lennuplaan tühi.

Homme on esimene juuli. Nüüd saab vaadata kas enda tehtud otsus oli õige või võinuks minna reisile juulikuus. Tallinna lennuplaanis on Heraklion olemas. Tegin vist vale otsuse.

Muidugi on tõehetk huvitav.

Siiralt kahju et oma kavatsusest, mida teha, ei kirjuta ükski Novatoursi klient, kel reisi lõppmaksumuse tasumise kuupäev hakkab kukkuma. 

Isiklikult võtsin vastu otsuse, et ma ei maksa viimast 70%.  Lepingu järgi on leppetrahv 20%- seega saan 1/3 sissemaksust tagasi. 20% on ikka vähem kui 100% kaotada.

Küsimus sulle, et kas maksid siis 30 päeva 100% summast nagu leping ette näeb? Minul on see probleem, et juuli reisi pole veel tühistatud ja makstud on seni 33%. Lepingu järgi kaotan 100% sissemaksust kui 30 päeva enne reisi (veel ajal mil ühtki toimivat reisi firmal pole ette näidata) kogusummat ei maksa. Seepärast küsin, mida teevad inimesed kes on sarnases olukorras.  Eelkõige ootangi vastust neilt Nova klientidelt kel on reis juuliks.

Minu lend peaks toimuma juuli teisel poolel. Leian et oleks äärmiselt naiivne maksta enne 30 päeva, juunis , kogusumma. Mida teha? Tarbijakaitse ? Kohus? Et sissemaksu tagasi saada? Pealegi oleks perereis. Kuid tuleval aastal on laps juba vahetusõpilane Saksamaal ega saagi reisile enam tulla.

Koondaks? Miks Te siis ei koonda?

Teeks eraldi teema? Miks Teid siis takistab.

Mis on need takistused mis sunnivad kasutama tingivat kõneviisi?

Mida peaks tegema pakettreisi korral mis toimub juuli lõpus.

Lepingu järgi kui ise loobun kaotan 20%. Hetkel on sissemaks ca 33%.

Kas hoida närv kõva ja mitte esitada ise avaldust ja loota et ärajätmisel saan kogu sissemaksu tagasi?

Kui firma pankrotistub kaotan kogu sissemaksu.

Või kõik hullus möödub ja lähengi reisile suvel

Mida teha?

Eesti kodanikul on õigus hankida ka lisapass kui lähed riiki kus puudub Eesti saatkond.

Küsimus , kas inglise keelt saab seal kasutada kuna ei valda ühtegi kolmanda maailma keelt. Kahtlen kas saan reisisihtkohaks valida sest sovetistani telesaadetes ja gruusia liha telereklaamis vaid vene susin.

Saaksin ka äpiga. Kuid küsisin midagi muud. Palun mitte vastata mida ma ei ole küsinud. Pardakaardi formaat võib olla erinev. 

Kordan oma küsimust teise lauseehitusega.Kas arvutis tehtud ja alla laetud väljatrükkimata pardakaardi pdf fail telefonis kõlbab ega pea olema just telefonis (äpis) tehtud lennule registreerimine? 

Küsimus 1. Kas elektroonilist pardakaarti saab äpita? Ei/JAA? (saab/ei saa)Arvan et on ebamugav äppi kasutada sest reisikaaslane vajab samuti pardakaarti. Muidu peaks ka tema äppi omama sest minul on priority boarding, kaaslasel mitte ega saa sama telefoni kasutada. Sama pilet.Küsimus 2 puudub. 

Soovitatakse eelistada deebetkaarti. Kuid kuidas leht teab kas tasun deebet- või kreeditkaardiga, kui sisestan koodid teab vaid pank ja mina kas see kaart on kreedit või deebet!

Nimed Riia või Tiits , vaid kolm viga?

Kaubanduskeskuses nagu Kristiine on vaid väga kallis kaup. Soodsalt saad vaid väiksematest poodidest. Mina soovitan ainult paberkaarti sest eredas valguses sa ei näe mingit kaarti telefonist ega tahvlist. kohalike free wifidega ühendust saada on pea võimatu, loota saab vaid mobiilsele andmesidele. Kogu Hispaanias ei müüda pikemaid teksasid kui nr 34, seega eesti mees tuleb pettununa tagasi. Hop on-off on jama, sõida parem metrooga.

Hispaania wifi kogemus- free wifi võrke on aga praktiliselt neid kasutada ei saa. Hotellis signaal nagu maa alt, vaid kliendile nuusutamiseks, kaubanduskeskuste omadega lihtsalt ei ühenda, proovi millist tahad. Nii peabki andmeside ikkagi sisse lülitama.

Vaevalt et riigist väljuda ei lubata. Kolmandat passi ikka keegi nõudma ei hakka.

Põhjenduseks sobib ka sõit riiki milles puudub konsulaaresindus. allikas :Delfi, Kärt Karpa 31.01.2000

kodulehelt "kui taotlete lisapassi, esitage selgituskiri lisapassi vajaduse kohta"

Milles probleem? Selgituskirjas on kirjas et lähed reisile ja kardad kaotada passi.