trip-krainetrip-ukraine-dark

AirAsia X plaanib odavlende Kuala Lumpuri ja Londoni vahel

[[img 41249]] Alles sai Trip.ee-s kurvalt nenditud, et kauglendudel odavlennunduskontseptsiooni katsetanud OasisHongKong lõpetas pankrotiga, kui juba võib lugeda uudiseid järgmisest odavlennufirmast, mis loodab lendamise säästumudeli kauglendudel rahaks teha. AirAsia kauglendudele spetsialiseerunud haru AirAsia X väljakuulutatud plaan äratab kahtlemata tähelepanu: edasi-tagasi lend Malaisia pealinna Kuala Lumpuri ja Londoni vahel hakkaks maksma orienteeruvalt 1200 ringgitit ehk 3800 krooni. Pole ju paha?
Londonis hakatakse tõenäoliselt kasutama Stanstedi lennujaama - sinna saab Tallinnast easyJetiga. Arvestades, et easyJeti ühe suuna piletid TLL-STN maksavad pikemalt ette planeerides alla 30 euro (pluss pagas 9 eurot), võiks Tallinnast Kuala Lumpuri lennata täies mahus odavlennuliinidega ja vägagi mõistliku hinna eest. Iseasi, kuidas easyJeti ja AirAsia X-i lennuajad omavahel klapivad.
Kindlasti ei tasu alla 4000-krooniseid hindu iga lennu puhul loota, need saavad eelkõige varased broneerijad ja need, kes jälgivad kampaaniapakkumisi. Arvata võib, et kasutades aktiivselt pardal pakutavaid teenuseid (toit, jook, meelelahutus), ei pruugi lennuhind võrreldes traditsiooniliste liinidega kokkuvõttes väga palju odavam tulla.
AirAsia X London - KLIA (low cost carrier terminal) liini käivitamiseni on siiski veel parasjagu aega - praeguste plaanide kohaselt algavad lennud alles 2009. a. märtsis. Võimalik, et olukord lennundusturul on selleks ajaks mõnevõrra muutunud ja plaane korrigeeritkse.
Mõned faktid sisendavad siiski optimismismi:

  • AirAsia on ennast Aasia odavlennuturul juba piisavalt tõestanud.
  • AirAsia X juba lendab Austraaliasse (Gold Coast) ja Hiinasse (Hangzhou).
  • 20% osalust AirAsia X-is omab Virgin Group'i kaudu ka Richard Branson. Tulevikus planeeritakse AirAsia X-i ja Virgin Blue vahel tihedat koostööd nii koodijagamise kui püsikliendiprogrammide kaudu.
  • AirAsia X pakub ka "äriklassi" (KLIA-STN puhul alates 25.200 kroonist).
Lisainfo: - AirAsia X wikipedias - Malaysia Star uudis