Dubais avati imede aed

Kõrbes asuv Dubai ei ole päris see koht, kust oskaks otsida maailma suurimat looduslikku lilleaeda. Ometi just Dubais see 2013. a. veebruari keskel avati. Või kas see ongi nii üllatav? Võime ju Dubaist leida nii maailma kõrgeima hoone, maailma kõrgeima elumaja, maailma kõrgeima hotelli, suusakuurorti ja mida kõike veel. Kõigel sellel on ka oma põhjus – Dubai praegune valitseja Mohammed bin Rashid Al Maktoum on seadnud eesmärgiks teha Dubaist maailma turismimeka.

Nüüd on Dubai "kõige-kõigemate" nimekirja lisandunud ka tohutu lilleaed, mis kannab suurejoonelist nime Dubai Miracle Garden ehk Dubai imede aed. Imede aias on pinda kokku 72.000 m² ning seal kasvab rohkem kui 45 miljonit lille. Lisaks traditsioonistele peenardele näeb lilli kasvamas kõikvõimalikes kujundites – sealhulgas südamed, kaared ja püramiidid.

Dubai loodab Imede aiast suurt turismimagnetit, mis peaks kohale meelitama miljon külastajat aastas. Hetkel on arendus veel käimas – rajamisel olevad müügikohad, poed ja restoranid peavad garanteerima, et lilleaeda jääb maha võimalikult palju külastajate raha.

Imede aed on avatud kella üheksast hommikul üheksani õhtul, nädalavahetusel ja pühadel kuni keskööni. Kõikidele üle 3-aastastele maksab sissepääs 20 dirhamit ehk 4,2 eurot. Kes soovib aiaga tutvust teha, peab kiirustama, sest Dubais kestab lillede õitsemisaeg oktoobri keskpaigast mai keskpaigani. Aasta kõige kuumemal perioodil mai lõpust oktoobrini keskpaigani jääb aeg suletuks. Järgmisel hooajal on lilled juba uuel moel välja pandud. Ettekujutuse, mida Dubai imede aias näha võib, saab ka allolevate videote abiga.

Sarnasel teemal: Eedeni aed Cornwallis